Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Nastavenie Xiaomi redmi 6

Wivik
2021-03-15 22:02:22+01
Vie mi niekto poradit ako nastavit manualne fotenie s xiaomi redmi 6? Ako mam nastavit bod ktory chcem mat zaostreny? Vobec nic sa mi neostri.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-03-16 11:24:02+01
Malo by to ist jednoduchym tuknutim na obrazovku. Hlavny fotak ma AF. AK ale nastavis nejaky "zoom" vyuzivajuci doplnkovy 5 Mpx, ten je bez AF.
 
Wivik
2021-03-16 14:31:04+01
príspevok od: Karol Srnec
Malo by to ist jednoduchym tuknutim na obrazovku. Hlavny fotak ma AF. AK ale nastavis nejaky "zoom" vyuzivajuci doplnkovy 5 Mpx, ten je bez AF.
Myslela som ze menim clonu ale asi tym velkym F sa nieco ine meni, ma rozpatie 0 az 100. Zaostri mi len ked je F na AUTO. Chcela by som dosiahnut rozostrete pozadie ale da sa to tu vobec?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-03-16 15:45:12+01
príspevok od: Wivik
Myslela som ze menim clonu ale asi tym velkym F sa nieco ine meni, ma rozpatie 0 az 100. Zaostri mi len ked je F na AUTO. Chcela by som dosiahnut rozostrete pozadie ale da sa to tu vobec?
1. Mobily, az na jeden dva modely clonu nemaju.
2. Predpokladam, ze F bude skor Focus, cize manualne zaostrovanie.
3. Mala hlbka ostrosti (bokeh) sa neda u mobilov dosiahnut opticky, lebo maju maly snimac. Robi sa to softverovo, ale nie v manualnom rezime. Vacsinou je tam program portret, alebo "clona". Tvoj fotoaparat ma dvojicu objektivov, kombinaciou obrazu z nich pouziva na simulaciu bokehu.
 
Wivik
2021-03-16 19:10:48+01
príspevok od: Karol Srnec
1. Mobily, az na jeden dva modely clonu nemaju.
2. Predpokladam, ze F bude skor Focus, cize manualne zaostrovanie.
3. Mala hlbka ostrosti (bokeh) sa neda u mobilov dosiahnut opticky, lebo maju maly snimac. Robi sa to softverovo, ale nie v manualnom rezime. Vacsinou je tam program portret, alebo "clona". Tvoj fotoaparat ma dvojicu objektivov, kombinaciou obrazu z nich pouziva na simulaciu bokehu.
Dakujem za vysvetlenie
 
marianr
2021-03-16 19:58:52+01
Načase kúpiť fotoaparát.
 
Wivik
2021-03-16 20:52:43+01
príspevok od: marianr
Načase kúpiť fotoaparát.
Mam zrkadlovku, ale nie vzdy mam moznost ju brat alebo sa mi chce brat tak som chcela skusit urobit zaujimave fotky aj mobilom.
 
poqy
2021-03-17 12:38:16+01
príspevok od: Wivik
Mam zrkadlovku, ale nie vzdy mam moznost ju brat alebo sa mi chce brat tak som chcela skusit urobit zaujimave fotky aj mobilom.
Mám fábiu 1.2 há té pé a nám aj UDSku. Nechce sa mi vždy brať zo sebou UDS keď idem kopať výkop, lebo je veľká, ťažká... Neviete ako nastavím tú fábiu aby sa jej vysunula lyžica?
 
gytheio
2021-03-17 13:24:22+01
príspevok od: Wivik
Mam zrkadlovku, ale nie vzdy mam moznost ju brat alebo sa mi chce brat tak som chcela skusit urobit zaujimave fotky aj mobilom.
Na to treba mobil ktory ma funkciu foto pro, manualne nastavis co potrebujes.
 
Wivik
2021-03-17 14:58:41+01
príspevok od: poqy
Mám fábiu 1.2 há té pé a nám aj UDSku. Nechce sa mi vždy brať zo sebou UDS keď idem kopať výkop, lebo je veľká, ťažká... Neviete ako nastavím tú fábiu aby sa jej vysunula lyžica?
Dakujem za reakciu ale nemusis hned zosmiesnovat. Nepoznas ma, nevies ako fungujem pocas dna. Chcela som len vediet ake moznosti mam s mobilom. Z kazdej strany na mna vyskakuju clanky a podobne ze aj mobilom sa daju robit zaujimave fotky. Ale asi aj tak musis robit potom nejake upravy.
 
Wivik
2021-03-17 15:06:20+01
príspevok od: gytheio
Na to treba mobil ktory ma funkciu foto pro, manualne nastavis co potrebujes.
Jasne, chapem, viem ze nemam nejaky extra mobil. To rozostrete pozadie bol len taky priklad. Len som myslela ze ked uz tam je ta moznost manualne, tak sa s tym da aj trosku pohrat. Asi potom velmi nema vyznam sa tam prepinat. By ma este zaujimalo ked viem menit cas ci pohyb by som vedela pekne odfotit.
 
poqy
2021-03-17 15:35:27+01
príspevok od: Wivik
Dakujem za reakciu ale nemusis hned zosmiesnovat. Nepoznas ma, nevies ako fungujem pocas dna. Chcela som len vediet ake moznosti mam s mobilom. Z kazdej strany na mna vyskakuju clanky a podobne ze aj mobilom sa daju robit zaujimave fotky. Ale asi aj tak musis robit potom nejake upravy.
Zosmiešňovať som nemal v úmysle. Len som použil argumentáciu ad absurdum. Ale každopádne, mobil ešte dlho bude "zápisník".
 
gytheio
2021-03-17 15:39:56+01
príspevok od: Wivik
Jasne, chapem, viem ze nemam nejaky extra mobil. To rozostrete pozadie bol len taky priklad. Len som myslela ze ked uz tam je ta moznost manualne, tak sa s tym da aj trosku pohrat. Asi potom velmi nema vyznam sa tam prepinat. By ma este zaujimalo ked viem menit cas ci pohyb by som vedela pekne odfotit.
Ked sa da menit cas cize expozicia tak sa da fotit aj s mobilom dost obstojne sport cize pohyb. Ale na to treba specialne u mobilu dobre svetlo. Da sa zohnat externy blesk na mobil, je sice mozno drahsi ako ten mobil... aj tak neviem ci by to pomohlo. Daju sa s mobilom robit aj spickove fotografie ale treba mat na to vedomosti. Ked potrebujete poradit kludne sa pytajte. Pripadne vam obrobim v Ps fotografie, samozrejme zadarmo.
 
flico.sk
2021-03-19 12:41:12+01
príspevok od: Wivik
Myslela som ze menim clonu ale asi tym velkym F sa nieco ine meni, ma rozpatie 0 az 100. Zaostri mi len ked je F na AUTO. Chcela by som dosiahnut rozostrete pozadie ale da sa to tu vobec?
Na Xiami MiA3 pri zapnutí "štandartnej" foto aplikácie má tam položku Portrait (Short Video, Video Photo, Portrait, Nigth, Panorama, Pro) a objaví sa tam symbol clony.
Po klikuní na neho je možné nastaviť "simuláciu" clony od f1.0 fo f16
 
flico.sk
2021-03-19 12:43:32+01
príspevok od: Wivik
Myslela som ze menim clonu ale asi tym velkym F sa nieco ine meni, ma rozpatie 0 az 100. Zaostri mi len ked je F na AUTO. Chcela by som dosiahnut rozostrete pozadie ale da sa to tu vobec?
To F v Pro móde je "zaostrovanie". Buď je tam Auto alebo potom "nejaké" hodnoty od blízko po nekonečno 100. Ale u mňa hodnota 100 nie je nekonečno ale už trochu "za"
 
Wivik
2021-03-19 13:01:32+01
Dik za info ale pozeram ze ja taku mozmost nemam
Portrait mam len pri automatickom rezime a tam nic neviem menit.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()