Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Vyvolavanie a scanovanie cb filmov

Robert Simeg
Robert Simeg 2009-11-15 19:12:55+01
Ahojte ephotaci Chcem sa Vas spytat ci neviete kde v Bratislave vyvolavaju alebo pripadne aj scanuju cb filmy a s ich pracou ste spokojny.Dakujem
 
Martin Školiak
2013-02-03 01:47:39+01
príspevok od: Napster050
ked sme už pri tom... je na slovensku ešte nejaká firma, čo by vyvolala inverzný film 120 ? Či mi ostáva len pokúšať šťastie doma ?
Donedávna vyvolávali diáky vo firme Fotoservis. Žiaľ táto služba sa skončila a obávam sa toho že na Slovensku sa už diapozitívy vyvolať nedajú. Škoda.
 
jozef67
2013-02-03 02:32:44+01
Ja chodim do Polusu vedla Carefouru je Kodak servis aj vyvolaju, skenuju a napalia. Su rychli aj kvalitni.
 
PeterMarek
2013-02-03 09:14:35+01
Na vyvolanie (C-41) kinofilmu a stredného formátu odporúčam Fuji v AuParku BA !
Na skenovanie taktiež !
Dlhoročne maximálna spokojnosť !

ČB filmy odporúčam vyvolávať doma, svojpomocne !
 
Meesh
2013-02-03 12:36:55+01
príspevok od: Robert Simeg
Ozaj este ma napadlo, dozvedel som sa ze sa da na tom skeneri skenovat aj stredny format, otazka je ci zalezi aj na tom ci je to 6x6,6x9, alebo je to jedno a nascenuje to vsetko? :)
ahoj, kúpila som si skener canoscan 9000F a ten skenuje čb, farbu, dia ... 35mm pásy filmu, diáky v rámikoch a stredný formát od 6cm x 22cm (aj 6x6, 6x4,5 - proste všetko čo ma jednu stranu 6 a druhú do 22cm).. pre moje amatérske účely to poslúži, diáky som scanovala, tie potrebuješ upraviť po skenovaní farebne (pochopiteľne), poposúvať pár kriviek a farebnosť, no ja fotím a si skenujem len čb a s tym som probémy nemala.
 
inkubbus
2013-02-03 12:47:09+01
príspevok od: Meesh
ahoj, kúpila som si skener canoscan 9000F a ten skenuje čb, farbu, dia ... 35mm pásy filmu, diáky v rámikoch a stredný formát od 6cm x 22cm (aj 6x6, 6x4,5 - proste všetko čo ma jednu stranu 6 a druhú do 22cm).. pre moje amatérske účely to poslúži, diáky som scanovala, tie potrebuješ upraviť po skenovaní farebne (pochopiteľne), poposúvať pár kriviek a farebnosť, no ja fotím a si skenujem len čb a s tym som probémy nemala.
mám jeho staršieho predchodcu. s diákmi a farebným skenovaním spokojný nie som. možno len neviem správne nastaviť skener. ale s čiernobielym stredoformátom som celkom spokojný... na také to domáce žuvanie to stačí.
 
Meesh
2013-02-04 10:45:05+01
príspevok od: inkubbus
mám jeho staršieho predchodcu. s diákmi a farebným skenovaním spokojný nie som. možno len neviem správne nastaviť skener. ale s čiernobielym stredoformátom som celkom spokojný... na také to domáce žuvanie to stačí.
no práve, diáky treba ešte farebne upraviť, ale tie nefotím len som skúšala, čo to naskenovať.. ale na čb je pre mňa výborný
 
inkubbus
2013-02-04 11:25:09+01
príspevok od: Meesh
no práve, diáky treba ešte farebne upraviť, ale tie nefotím len som skúšala, čo to naskenovať.. ale na čb je pre mňa výborný
ale dakedy si nájdem čas aby z toho vyliezlo niečo ako-tak pozerateľné
 
quintes
2013-02-04 12:26:25+01
príspevok od: Meesh
no práve, diáky treba ešte farebne upraviť, ale tie nefotím len som skúšala, čo to naskenovať.. ale na čb je pre mňa výborný
Mám ten canon scaner objednaný, používaš pribalený soft na úpravu? Ako si s ním spokojná?
 
keko
2013-02-04 13:13:26+01
Pre vsetkych, co si doma chcu skenovat filmy je tu paradna novinka, ktoru podla zaujmu budeme ponukat:
http://www.kickstarter.com/projects/lomography/the-lomography-smartphone-film-scanner
 
PeterMarek
2013-02-04 13:36:32+01
príspevok od: keko
Pre vsetkych, co si doma chcu skenovat filmy je tu paradna novinka, ktoru podla zaujmu budeme ponukat:
http://www.kickstarter.com/projects/lomography/the-lomography-smartphone-film-scanner
Bude aj verzia pre 8x10" ? Čo v prípade ak je negatív väčší ako mobil?
 
keko
2013-02-04 14:58:57+01
príspevok od: PeterMarek
Bude aj verzia pre 8x10" ? Čo v prípade ak je negatív väčší ako mobil?
To sa moze lahko prihodit.
Ja pevne verim, ze podobne zariadenie sa zacne (pre vase naroky) vyrabat aj pre iPady. Tam by samozrejme bola splnena pozidavka na pomer velkosti mobilu a negativu
 
DonDante
2013-02-04 15:47:32+01
príspevok od: Meesh
ahoj, kúpila som si skener canoscan 9000F a ten skenuje čb, farbu, dia ... 35mm pásy filmu, diáky v rámikoch a stredný formát od 6cm x 22cm (aj 6x6, 6x4,5 - proste všetko čo ma jednu stranu 6 a druhú do 22cm).. pre moje amatérske účely to poslúži, diáky som scanovala, tie potrebuješ upraviť po skenovaní farebne (pochopiteľne), poposúvať pár kriviek a farebnosť, no ja fotím a si skenujem len čb a s tym som probémy nemala.
Vie skener canoscan 9000F skenovat tak aby som naskenoval cele policko filmu bez orezou? Cize aby tam bol komplet naskenovany film.
 
zdq
2013-02-04 15:57:19+01
príspevok od: keko
Pre vsetkych, co si doma chcu skenovat filmy je tu paradna novinka, ktoru podla zaujmu budeme ponukat:
http://www.kickstarter.com/projects/lomography/the-lomography-smartphone-film-scanner
Lol ... lomohracka pre hipsterov ... ako zasluzia si uznanie za inovaciu a snahu nadchnut ludi pre klasiku ... ale vazne, kto chce budget skener vyrobi si ho z krabice na topanky, kto chce investovat si ho kupi ... pricom obe riesenia ponukaju kvalitnejsie fotky ako lomoscan.
 
haplo602
2013-02-04 16:26:57+01
príspevok od: DonDante
Vie skener canoscan 9000F skenovat tak aby som naskenoval cele policko filmu bez orezou? Cize aby tam bol komplet naskenovany film.
neviem ako canon, ja to na epsone robim tak, ze polozim film priamo na sklo skenera bez drziaka ...
 
keko
2013-02-04 17:00:50+01
príspevok od: zdq
Lol ... lomohracka pre hipsterov ... ako zasluzia si uznanie za inovaciu a snahu nadchnut ludi pre klasiku ... ale vazne, kto chce budget skener vyrobi si ho z krabice na topanky, kto chce investovat si ho kupi ... pricom obe riesenia ponukaju kvalitnejsie fotky ako lomoscan.
Ja som si tym ale nie uplne isty, pretoze produktivita prace popri (postacujucej) kvalite je uchvatna. Navyse aplikacie (na onen telefon dostupne) robia z fotografovania naozaj zazitok. Skeny nikdy nebudu na urovni hasselblad flextight x5, ale budu, na rozdiel od teoreticky moznych skenov, o ktorych tu stale niekto sniva ale nikdy nesiahne do penazenky tak hlboko, aby to naozaj bolo. Naprosta vacsina ludi bude spekulovat ako-mara-s-picuuu, ci je to dobre a aky ICC profil to moze mat a tak, ale 14 rocna holandanka ho uz ma a zlepsuje svoju tvorivost milovymi krokmi. Ani je len nenapadne zapochybovat, jednoducho povie jeeeeeeeee, to musim mat a kupi si to.
Takto to vidim ja
 
DonDante
2013-02-04 20:44:34+01
príspevok od: haplo602
neviem ako canon, ja to na epsone robim tak, ze polozim film priamo na sklo skenera bez drziaka ...
to som tiez skusal, ale ostavaju mi tam velmi viditelne a neodstranitelne flaky od skla
 
keko
2013-02-04 21:41:32+01
príspevok od: DonDante
to som tiez skusal, ale ostavaju mi tam velmi viditelne a neodstranitelne flaky od skla
Flaky sa volaju Newtonove kruzky
 
DonDante
 
Meesh
2013-02-05 01:25:13+01
príspevok od: quintes
Mám ten canon scaner objednaný, používaš pribalený soft na úpravu? Ako si s ním spokojná?
na úpravu používam PS
 
Meesh
2013-02-05 01:27:51+01
príspevok od: DonDante
Vie skener canoscan 9000F skenovat tak aby som naskenoval cele policko filmu bez orezou? Cize aby tam bol komplet naskenovany film.
myslím, že áno, ale to by som si musela nainštalovať iný soft. Jeden dobrý soft tu na fórach spomínali viackrát, no nespomeniem si teraz na jeho názov
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()