Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

potrebujem pomoc chcem sa naužiť dobre fotografovať ako nato.

keso13
2009-12-20 11:54:35+01
milujem fotografovanie a rad by som sa to naučil fotim sice dlho ale nie je to ono.chcel by som sa naučiť fotiť krajinky portety a reportaž.
 
jake
2009-12-20 11:58:20+01
www.idif.cz, www.fotoinstitut.cz - www.fotoroman.cz - vyber si co ta zaujma a chod sa vzdelavat
 
keso13
2009-12-20 12:00:26+01
príspevok od: jake
www.idif.cz, www.fotoinstitut.cz - www.fotoroman.cz - vyber si co ta zaujma a chod sa vzdelavat
diky pozeral som to a rozmyšlam nad tym skôr som mal na mysli či mi niekto neda par rad osobne ale skusim to aj takto.
 
IceDive1
2009-12-20 12:01:53+01
príspevok od: jake
www.idif.cz, www.fotoinstitut.cz - www.fotoroman.cz - vyber si co ta zaujma a chod sa vzdelavat
Jake vcera mi tu bolo povedane pravdepodobne zakomplexovanym profesorom fotografie ze to su vsetko srac..y.
Keso13 ak sa chces naucit fotit musis ist do skoly. :-)))
 
keso13
2009-12-20 12:06:17+01
príspevok od: IceDive1
Jake vcera mi tu bolo povedane pravdepodobne zakomplexovanym profesorom fotografie ze to su vsetko srac..y.
Keso13 ak sa chces naucit fotit musis ist do skoly. :-)))
aj ja sy to myslim nikto učeny zneba nespadol bavy ma to a zaroven priťahuje je to to čo by som raz chcel robiť je to krasa pozerať sa na svoje vysledky ale zatial sa mi to moc nedary. čo už.
 
jake
2009-12-20 12:08:35+01
príspevok od: keso13
diky pozeral som to a rozmyšlam nad tym skôr som mal na mysli či mi niekto neda par rad osobne ale skusim to aj takto.
mal som fotak 3 dni a isiel som do Prahy do idif za Prof.Vojetechovskym na kurz produktovej fotografie - vynikajuci lektor a skuseny clovek, poukazoval nam vela veci z oboru a sam je uznavana spicka. Kazdy by mal ist tam kde ho to proste taha. Opacny pripad je kup si v akomkolvek knihkupectve knihy ´krajinarska fotografie´, zober fotak a chod fotit, uspechy ci neuspechy uvidis na vysledku, hlavne sa neboj experimentovat! Nic ine k tomu povedat neviem, len fotit a pytat sa, popripade vybehni s niekym skusenejsim. Radu takto realnu nedostanes, najlepsie je vidiet svoje foto na monitore a pozerat.
 
jake
2009-12-20 12:09:44+01
stare prislovie hovori: komu niet rady, tomu niet pomoci - takych ´profesorov´ sa vzdy najde cely kybel takze kasli na to
 
keso13
2009-12-20 12:13:52+01
príspevok od: jake
mal som fotak 3 dni a isiel som do Prahy do idif za Prof.Vojetechovskym na kurz produktovej fotografie - vynikajuci lektor a skuseny clovek, poukazoval nam vela veci z oboru a sam je uznavana spicka. Kazdy by mal ist tam kde ho to proste taha. Opacny pripad je kup si v akomkolvek knihkupectve knihy ´krajinarska fotografie´, zober fotak a chod fotit, uspechy ci neuspechy uvidis na vysledku, hlavne sa neboj experimentovat! Nic ine k tomu povedat neviem, len fotit a pytat sa, popripade vybehni s niekym skusenejsim. Radu takto realnu nedostanes, najlepsie je vidiet svoje foto na monitore a pozerat.
to maš pravdu to si urobil super aj ja bych rad niekoho takeho kto by mo občas kopol a poradil čo robim zle a tak podobne ale bohužial nikoho nepoznam pačia sa mi fotografie tibora huszara alebo karol kalay a vela inych mam nejake knihy čo som si teraz kupil tak uvidime.
 
dmedia
2009-12-20 12:16:49+01
Da sa aj trocha inac, pokial nemas na to financie, alebo lubovolny iny dovod, zatial sa skus poobzerat v okoli ci niekoho nepoznas co sa venuje fotografii, treba ho oslovit. Nafot nieco, pripadne vytiahni z toho co mas a sadnite si spolu a prejdite si fotky, lepsia verzia je ked je Vas viac. Urcite ta to posunie dalej, mozno pridu aj nejake prilezitosti si privyrobit na ten kurz.
 
keso13
2009-12-20 12:19:06+01
príspevok od: dmedia
Da sa aj trocha inac, pokial nemas na to financie, alebo lubovolny iny dovod, zatial sa skus poobzerat v okoli ci niekoho nepoznas co sa venuje fotografii, treba ho oslovit. Nafot nieco, pripadne vytiahni z toho co mas a sadnite si spolu a prejdite si fotky, lepsia verzia je ked je Vas viac. Urcite ta to posunie dalej, mozno pridu aj nejake prilezitosti si privyrobit na ten kurz.
no presne toto hladam ale bohužial nepoznam nikoho a tiež mam ten nazor žeby mi to pomohlo chcel by som isť z niekym fotografovať vonku ale zatial sa mi nedary nikoho zohnať.
 
keso13
2009-12-20 12:33:33+01
hladam učiteľa ktory bi mi pomohol z fotografovanim strašne ma to bavy ale nie som zo sebou spokojny a potrebujem niekoho kto by mi občas pomohol a poradil. dakujem
 
2009-12-20 12:54:22+01
raz by ma len zaujimalo, ci zakomplexovany bude ten, co len nazve veci pravym menom a len skratka ma nazor... Alebo ten, co nevie ten nazor jednoducho preniest cez to svoje male a ubolene srdiecko, fesaci?! ;)))
 
lu_boss
2009-12-20 13:47:04+01
Cital som :-) Ani by mi tak nevadila roznorodost nazorov, ako sposob komunikacie... Ale zvladol si to dobre :-)
 
2009-12-20 14:00:13+01
;)))

Povysovanie formy nad obsah je vraj klinickym indikatorom neistoty a navyvynutej osobnosti..;)))
To ale nie je z mojej hlavy... len predavam ako som kupil..

Nicmenej, mam z vas pocit, ze si hoviete v tych svojich hrach, pripominajucich silne detske pieskovisko plne skolkarov, placucich nad rozbitou babovkou z piesku... a tak sa ja zas radsej poberem...

Skusim pozriet zas za cas...;)) Toto co tu vidim, je popretie evolucie. takze to bude asi len zly sen...
 
SHoDaN
2009-12-20 14:02:14+01
zo Senca do BA to je len kusok.. tak si pozri rozne workshopy, ktore ti urcite pomozu.
 
2009-12-20 14:11:29+01
ono prist raz za dva roky (ci ako dlho portal funguje), zacat kritizovat a poucat, vyventilovat si svoje ego kvoli tomu, ze nejdu ksefty a odsudzovat inych za to, co vedia, je tiez obraz o niecom...
 
keso13
2009-12-20 14:13:17+01
príspevok od: SHoDaN
zo Senca do BA to je len kusok.. tak si pozri rozne workshopy, ktore ti urcite pomozu.
diky.
 
lu_boss
2009-12-20 14:14:38+01
Povysovanie formy nad obsah... vidim, ze si dlho hladal, a aj tak si vybral nevhodny argument... Hadam len nechces tvrdit, ze uznavane eso typu Saudek by s Tebou mohol hovorit sposobom ´fesacik, co to tu mas za patlaniny...´, alebo Kallay sposobom ´...si tu hrabkas na piesocku a nevies o com je rec...´.
Asi by si mu poradil toho odbornika, ktory Ti poradil indikator nevyvinutej osobnosti...
A pokial si nasiel dokaz popretia evolucie, gratulujem, to si naozaj genius.
Uznavam, ze Tvoje prace maju uroven a styl, skoda ze si kazis dojem tymito nezmyselnymi narazkami na nas.
 
SHoDaN
2009-12-20 14:17:28+01
príspevok od: keso13
diky.
priebezne si pozeraj napr.:
http://www.ephoto.sk/fotoscena/workshopy/
alebo http://www.sedf.sk/default.aspx?c=22
pripadne http://www.idif.cz/cs/seminare.php
 
keso13
2009-12-20 14:23:48+01
príspevok od: SHoDaN
priebezne si pozeraj napr.:
http://www.ephoto.sk/fotoscena/workshopy/
alebo http://www.sedf.sk/default.aspx?c=22
pripadne http://www.idif.cz/cs/seminare.php
sledujem ..niektore kurzy su poriadne drahe ale čo už chcel som niekoho kto by mi poradil čoho sa treba vyvarovať alebo ako na spravnu expoziciu vieš nemam zvyšnych cca200 eur keby som nato mal tak idem na rekvalifikačkny kurz ale stoji to dosť takže asi zostanem pri knihach a budem dufať že niekoho spoznam kto mi občas poradi alebo ma zoberie zo sebou fotiť.ale aj tak ti dakujem.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()