Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

potrebujem pomoc chcem sa naužiť dobre fotografovať ako nato.

keso13
keso13 2009-12-20 11:54:35+01
milujem fotografovanie a rad by som sa to naučil fotim sice dlho ale nie je to ono.chcel by som sa naučiť fotiť krajinky portety a reportaž.
 
IceDive1
2009-12-20 14:39:54+01
príspevok od: keso13
sledujem ..niektore kurzy su poriadne drahe ale čo už chcel som niekoho kto by mi poradil čoho sa treba vyvarovať alebo ako na spravnu expoziciu vieš nemam zvyšnych cca200 eur keby som nato mal tak idem na rekvalifikačkny kurz ale stoji to dosť takže asi zostanem pri knihach a budem dufať že niekoho spoznam kto mi občas poradi alebo ma zoberie zo sebou fotiť.ale aj tak ti dakujem.
Na nete mas vsetko zadarmo, no a sleduj forum, 15.1. bude dalsie stretko ephotakov v BA. Ak prides spoznas kopec ludi, nadsencov fotografie a mozes si podebatit o tom co ta zaujima a mozno najdes aj svojho ucitela.
 
keso13
2009-12-20 14:41:38+01
príspevok od: IceDive1
Na nete mas vsetko zadarmo, no a sleduj forum, 15.1. bude dalsie stretko ephotakov v BA. Ak prides spoznas kopec ludi, nadsencov fotografie a mozes si podebatit o tom co ta zaujima a mozno najdes aj svojho ucitela.
tak diky ak sa podary tak pridem a ešte raz dakujem každa rada pride vhod. a pozivam ťa zato na pivečko ak prijmeš pozvanie.
 
2009-12-20 14:45:10+01
no ked uz musis.... aspon neglobalizuj! Lebo fakt vyjdes za toho skolkara...

A tiez nemel o menach o ktorych nevies, ci s nimi nechlascem, ak ano co a ci sa vzajomne s chutou ale s respektom neposleme bez mihnutia oka, hoc do riti...
Ale uz ma to nebavi... takze sa zal lucim.. Mozno by som tu omladol... to by sa hodilo,... ale odementiet sa mi este fakt nechce...

 
2009-12-20 14:47:06+01
Skus napodobnovat fotky, ktore sa Ti pacia. V zaciatkoch som to tiez robil. Neabsolvoval som ani jeden workshop, vsetky info som cerpal z netu a knih. Pripomeniem aj, aby si nezabudal na postproces, posielam jeden priklad surovej vs upravenej foto.. Vela zdaru.
http://www.postimage.org/image.php?v=aVhA1fr
 
keso13
2009-12-20 14:53:34+01
príspevok od:
Skus napodobnovat fotky, ktore sa Ti pacia. V zaciatkoch som to tiez robil. Neabsolvoval som ani jeden workshop, vsetky info som cerpal z netu a knih. Pripomeniem aj, aby si nezabudal na postproces, posielam jeden priklad surovej vs upravenej foto.. Vela zdaru.
http://www.postimage.org/image.php?v=aVhA1fr
dakujem budem skušať. dobre svetlo.
 
SHoDaN
2009-12-20 14:57:22+01
rekv. kurz sa tu uz riesil...

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=3108&action2=showComment&commentId=55159#comments55159
 
dodo_bb
2009-12-20 15:23:41+01
Inak Jaro, pre úplnosť treba dodať, že fotografická vzdelanosť má dve odlišné časti. Niekedy a často sa zamieňajú. Je to takzvané ´remeslo´, to je znalosť postupov, techniky, expozície, ovládanie svetiel apod. To je to, čo nájde človek na portáloch typu Romana Pihana alebo aj tu (debaty o technike, objektívoch, fotošope apod). A potom je druhá časť fotografie, ktorá by sa dala nazvať tvorivou časťou, a to sú tie veci, ktoré odlišujú remeselníka od výtvarného fotografa. Remeslo asi zvládne každý priemerný človek, ktorému sa chce čítať a trochu cvičiť. Posunúť sa ale smerom k výtvarnejšej fotografickej tvorbe si vyžaduje nielen znalosť remesla, ale aj aspoň trochu talentu a hodne štúdia a úsilia. Až potom sa Tvoje fotografie začnú odlišovať od tisícov iných, čo sa melú na takýchto portáloch a začnú sa veľmi pomaly približovať k tvorbe známych fotografov... Ale len hodne hodne pomaly :-))) A nakoniec rada - v takmer každom meste fungujú fotokluby, členstvo je za pár grošov, je tam vždy pár ľudí, čo aj poradia, skús popozerať v Senci či okolí...
 
leto
2009-12-20 15:26:39+01
príspevok od: keso13
hladam učiteľa ktory bi mi pomohol z fotografovanim strašne ma to bavy ale nie som zo sebou spokojny a potrebujem niekoho kto by mi občas pomohol a poradil. dakujem
A čo tak skúsiť dáky fotoklub? Stretávajú sa tu ľudia,venujúci sa fotografii,či už s profesionálneho alebo amatérskeho hľadiska,radi ti poradia a usmernia ta!
 
lu_boss
2009-12-20 15:27:28+01
...keby si s nimi mal vypiteho aj pol Dunaja, co to meni na tom argumente ?
Ale, nechajme to tak, uz si sa rozlucil, tak Ti zelam vela uspesnych a spokojnych dni vo zvysku tohto roka a aj v tom nasledujucom.
PS: Na mozog s rizikom demencie negativne vplyva chlast, nie diskusia.
 
keso13
2009-12-20 15:29:25+01
diki unas v senci nič neni ale skusim bratislavu alebo okolie a plne stebou suhlasim maš pravdu je to tak vieš to je môj velky sen byť dobrym fotografom ja nechcem vystavovať ani nič ine mne stači ak sa moje fotky budu pačiť mojim znamym.
 
keso13
2009-12-20 15:32:10+01
príspevok od: leto
A čo tak skúsiť dáky fotoklub? Stretávajú sa tu ľudia,venujúci sa fotografii,či už s profesionálneho alebo amatérskeho hľadiska,radi ti poradia a usmernia ta!
diky leto skusim a dam na tvoju radu .dobre svetlo.
 
dodo_bb
2009-12-20 15:34:50+01
Peťo, pozrel som si Tvoju stránku a máš tam skvelé veci. Je vidieť, že to vieš, máš svoj rukopis a si dobrý (aj keď tvrdiť, že kto fotí digitálom, nevie čo je kvalita je diskutabilné). K Tvojim príspevkom tu ma však napadli dva citáty:
autora prvého neviem - ´veľkosť veľkých sa posudzuje podľa ich správania k malým´...
druhý citát mám od môjho starého otca - ´zabudol vôl, že teľatom bol...´ To meno zvieratka je myslené samozrejme obrazne len kvôli rýmu :-))) Nech sa Ti v tvorbe darí a prajem Ti dobré svetlo...
 
leto
2009-12-20 15:40:54+01
príspevok od: keso13
diky leto skusim a dam na tvoju radu .dobre svetlo.
skús,inak stretávame sa aj osobne,ludia z ePhota,je to síce stretnutie amatérou(na výnimky),ale ked sa pozrieš do galérii niektorých ludí tu na portály,zistíš že niektorí už fotiť vedia:)) treba sladovať web,tu je všetko,a čítať knihy,ako už ti bolo spomenuté,a hlavne,skúšať,fotiť a hladať sa,,, P.S; najbližšia stretávka je 15.01.10 v BA(miesto včas oznámime) dobré svetlo(a pevnú ruku) aj tebe,,,
 
keso13
2009-12-20 15:43:23+01
príspevok od: leto
skús,inak stretávame sa aj osobne,ludia z ePhota,je to síce stretnutie amatérou(na výnimky),ale ked sa pozrieš do galérii niektorých ludí tu na portály,zistíš že niektorí už fotiť vedia:)) treba sladovať web,tu je všetko,a čítať knihy,ako už ti bolo spomenuté,a hlavne,skúšať,fotiť a hladať sa,,, P.S; najbližšia stretávka je 15.01.10 v BA(miesto včas oznámime) dobré svetlo(a pevnú ruku) aj tebe,,,
dakujem a aj ked fotim dlho som stale len začiatočnik čo už a dakujem dufam že sa uvidime 15 .1 dobre svetlo.
 
2009-12-20 16:40:06+01
ADD: ´veľkosť veľkých sa posudzuje podľa ich správania k malým´...

Prirychlo sudis...

Za jedno si nepridem velky, za druhe celkom zrejme ti uniklo o com to bolo a preco to vzniklo...

Len som si dovolil mat nazor a na to sa hned zniesla miestna ´elita´ s argumentaciou typu, ze som posahany zakomplexovany a co ja viem co vsetko, ze mi dilinkovia po 2 WS kradnu zakazky a preto som namosureny a podobne..... ;))

V tejto rovine sa straca zmysel respektu a diskusia v rovine vecnej nema zmysel.. aspon pre mna urcite nie.. O fotografii som toho viac zabudol, nez oni pravdepodobne kedy budu vediet, lenze oni pocuvaju len seba sama, takze ani toto zmysel nema... No tak sa aspon bavim...

To mi preco chces mat za zle? ;)))
 
dodo_bb
2009-12-20 20:08:53+01
príspevok od: keso13
diki unas v senci nič neni ale skusim bratislavu alebo okolie a plne stebou suhlasim maš pravdu je to tak vieš to je môj velky sen byť dobrym fotografom ja nechcem vystavovať ani nič ine mne stači ak sa moje fotky budu pačiť mojim znamym.
Blavu nepoznám, skús ale kontaktovať tunajšieho užívateľa slavmiro alebo cez stránku www.fotoklubgalanta.sk, ten je šéf fotoklubu v Galante a bude poznať okolité kluby. Galanta ani nie je od Senca príliš ďaleko a na rozdiel od Blavy tam zaparkuješ a za menej ako 3 € na hodinu :-)))))
 
Kveto
2009-12-20 20:50:27+01
povyšovanie čohokoľvek :))
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()