Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

ako naskenovať fotografiu

insomnium
insomnium 2008-05-06 22:42:17+02
Fotim kinofilmom a kedže fotografie davam vyvolavať chcel by som sa opitať ci nevie niekto ako naj. naskenovať fotku lebo mne to stále naskenuje zrnité
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-10-21 09:52:04+02
Poobzeral by som sa po nejakej bazarovej Minolte 5400 II. Ceny sa pohybuju uz do 10 000,-. Naskenujes si archiv a predas pomaly za to iste dalej.
 
Niegdo
2012-10-09 13:46:40+02
Ponúkam naskenovanie Vašich fotografií, diapozitívov, negatívov a filmov na novom vylepšenom skenery z rady Microtek so špičkovým programom SilverFast. Je ideálny pre digitalizáciu fotografií, ilustrácií a negatívov, pretože prevyšuje bežné skenery v ostrosti obrazu, kalibrácií a podaní farieb, pokročilými možnosťami úprav a to rýchlo aj pri optickom rozlíšení
4800 dpi CCD technológiou. Kontaktujte ma... http://www.printcut.sk/skenovanie.html.
 
zlate.slnko
2012-10-09 17:27:27+02
príspevok od: Karol Srnec
Poobzeral by som sa po nejakej bazarovej Minolte 5400 II. Ceny sa pohybuju uz do 10 000,-. Naskenujes si archiv a predas pomaly za to iste dalej.
odporucam, stale ju pouzivam a ak to clovek vie obsluhovat, z filmu skutocne vytiahne to, co ziadny fotolab
 
PeterMarek
2012-10-09 19:07:30+02
príspevok od: zlate.slnko
odporucam, stale ju pouzivam a ak to clovek vie obsluhovat, z filmu skutocne vytiahne to, co ziadny fotolab
Hmmm... Nesúhlasím!

Skúšal som tieto dedikované filmové skenery, vrátane Nikon Coolscan 9000 čo je cenou a kvalitou nad tou Minoltou a stálo to za prd. Rovnako Epson V750, ktorý som mal a obratom som ho predal. Ani jeden z týchto skenerov sa nevyrovnal skenu z dobrého labu. So skenov o Keka tlačím v pohode 60x60cm printy a ostrosťou aj dynamickým rozsahom je to rádovo lepšie ako skeny z hračiek ako Minolta/Nikon. Skenuje to na minilabe Noritsu a VIE ako to robiť. Keko tu je - nájdite si ho medzi užívateľmi a vyskúšajte....

Ak je niečo lepšie tak je to potom už len scan na skeneri Hasselblad Flextight. Vyskúšané - výborné! Ale Minolta/Nikon/etc... strata času a radosti z toho čo vie dať fotenie na film navyše...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()