Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

fotenie pohybu v interieri

Hagi
Hagi 2010-02-08 18:36:47+01
Pekny vecer prajem......kupil som si svoju prvu zrkadlovku a mam problem s fotenim v interieri ako napriklad rodinne akcie,ples a podobne....nemam zatial pridavny bles.vsetko je to dost rozmazane alebo tmave.... nejak dobra rada ako si to spravne nastavit prosim,vopred dik.
 
benvoluto
2010-02-10 15:52:22+01
olympus nema este k dispo pancake ma svetelnost 2.8 a dalasi makro je pomaly a ma 3.5 a 2jka 50 tka od olympusu je dost draha olympus proste na fotenie ineterieri zatial neni stavaný nie je na to cip a ani vhodny objektiv ,,a s externym bleskom bude musiet pracovat s kelvinmi miesanie svetla a to si myslim ze 420 tka nema ci sa mylim? :P
 
misodk
2010-02-10 16:12:50+01
vsetko to zalezi od mnozstva dostupneho svetla v konkretnej situacii. niekedy to moze byt v pohode na iso400, niekedy treba viac a ani 1600 nebude dost. na tvojom stroji by som vyssie ako iso800 nesiel z vlastnej skusenosti. pokial chces mat VZDY istotu a obstojny vystup, potrebujes ext. blesk..
 
benvoluto
2010-02-10 17:07:09+01
príspevok od: misodk
vsetko to zalezi od mnozstva dostupneho svetla v konkretnej situacii. niekedy to moze byt v pohode na iso400, niekedy treba viac a ani 1600 nebude dost. na tvojom stroji by som vyssie ako iso800 nesiel z vlastnej skusenosti. pokial chces mat VZDY istotu a obstojny vystup, potrebujes ext. blesk..
na iso 400 urcite nezachytis pohyb :P mozno tak staticku scenu hej ,, proste interierove svetlo napr. plesu nehrozííí
 
juven
2010-02-10 17:24:23+01
ja si pri fotrní stavaným bleskom posúvam kompenzáciu expozície +1 Ev, pomáha to, intenzita blesku sa dá pridat..
 
juven
2010-02-10 17:35:11+01
fotene so stavaným bleskom ISO 200 , F5.6
 
ywen
2010-02-10 18:35:38+01
príspevok od: juven
fotene so stavaným bleskom ISO 200 , F5.6
..no o tomto som pisal, ze ked tomu blesku pridas tak hned prepalis marcelu a je plocha cela fotka. Nehovoriac ze je to trosku rozmazane co su ale znamky setoveho objektivu. Nepoznam Olympus to sa priznavam neviem ake ma objektivy ani blesky. Ale vsetko je mozno aj o tom ako si postavis priority napr. fotky do rodinneho albumu kde ich budu hodnotit pribuzni formou ´jeej tu je katka pekna ´ uplne stacia aj taketo v standartnej kvalite. Vacsinou su poziadavky na tieto fotky take aby boli obsahovo dobre (teda hodnotia sa ludia na nich a zachytena situacia v akej sa momentalne nachadzali ), aby boli pozeratelne ostre tak akurat . Pokial ale chces aby sa pacili aj narocnejsim uzivatelom zacnes sa pozerat po lepsej technike . Blesk, objektiv, bouncer na blesk atd..
 
jake
2010-02-10 19:25:46+01
príspevok od: Hagi
cize ak tomu dobre rozumiem v interieri sa bez externeho systemoveho blesku tazko pohnem vpred?!takze pre dany fotak a objektivy by som mal uvazovat nad cim konkretnym???skor nieco jednoduchsie na prilezitostne foto...
ako pozeram, tak ti tu uz par veci napisali. kazdopadne vsak urcite fotograf potrebuje systemovy blesk. bez neho to neni celkom ono. mas potom moznost manualnych alebo inych automatickych nastaveni a potom aj fotky vyzeraju inac. ak sa naucis pouzivat aj kompenzaciu tak mozes mat prekrasne fotky s dobrou atmosferou. jednym slovom si ten blesk proste zaobstaraj a hotovo. to je dobra rada, ver mi.
 
Hagi
2010-02-10 20:21:05+01
príspevok od: benvoluto
olympus nema este k dispo pancake ma svetelnost 2.8 a dalasi makro je pomaly a ma 3.5 a 2jka 50 tka od olympusu je dost draha olympus proste na fotenie ineterieri zatial neni stavaný nie je na to cip a ani vhodny objektiv ,,a s externym bleskom bude musiet pracovat s kelvinmi miesanie svetla a to si myslim ze 420 tka nema ci sa mylim? :P
dik moc tak si mi to popisal fakt podrobne a uz teraz som o nieco mudrejsi....budem skusat a este raz dik
 
Hagi
2010-02-10 20:31:14+01
príspevok od: ywen
..no o tomto som pisal, ze ked tomu blesku pridas tak hned prepalis marcelu a je plocha cela fotka. Nehovoriac ze je to trosku rozmazane co su ale znamky setoveho objektivu. Nepoznam Olympus to sa priznavam neviem ake ma objektivy ani blesky. Ale vsetko je mozno aj o tom ako si postavis priority napr. fotky do rodinneho albumu kde ich budu hodnotit pribuzni formou ´jeej tu je katka pekna ´ uplne stacia aj taketo v standartnej kvalite. Vacsinou su poziadavky na tieto fotky take aby boli obsahovo dobre (teda hodnotia sa ludia na nich a zachytena situacia v akej sa momentalne nachadzali ), aby boli pozeratelne ostre tak akurat . Pokial ale chces aby sa pacili aj narocnejsim uzivatelom zacnes sa pozerat po lepsej technike . Blesk, objektiv, bouncer na blesk atd..
jasne tak pre zaciatok by mi stacilo aj taketo ´prepalene´ ,ale pre znamych,menej odbornikov pekne foto.........
 
Hagi
2010-02-10 20:35:44+01
príspevok od: jake
ako pozeram, tak ti tu uz par veci napisali. kazdopadne vsak urcite fotograf potrebuje systemovy blesk. bez neho to neni celkom ono. mas potom moznost manualnych alebo inych automatickych nastaveni a potom aj fotky vyzeraju inac. ak sa naucis pouzivat aj kompenzaciu tak mozes mat prekrasne fotky s dobrou atmosferou. jednym slovom si ten blesk proste zaobstaraj a hotovo. to je dobra rada, ver mi.
ved ano mozno nebude behom tyzdna ale v blizkej dobe snad.....vies mi daj aj nejaky odporucany typ pre mna na danu vybavu...
 
jake
2010-02-10 20:41:20+01
v olympuse co sa tyka bleskueviem poradit, nefotil som s tym - snad niekto kto ma prakticku kusenost sa najde co vie nieco dobre doporuci, ja poznam len Olympus FL-50R co je spickovy ale zial aj drahy blesk
 
arnie175
2010-02-10 20:52:27+01
príspevok od: jake
v olympuse co sa tyka bleskueviem poradit, nefotil som s tym - snad niekto kto ma prakticku kusenost sa najde co vie nieco dobre doporuci, ja poznam len Olympus FL-50R co je spickovy ale zial aj drahy blesk
omyl, mal som FL50 a oproti nikonu SB900 je to hracka, to SB900 nemoze konkurovat ani keby mal fotograf zlate ruky.....
 
materko
2010-02-10 20:59:39+01
príspevok od: jake
v olympuse co sa tyka bleskueviem poradit, nefotil som s tym - snad niekto kto ma prakticku kusenost sa najde co vie nieco dobre doporuci, ja poznam len Olympus FL-50R co je spickovy ale zial aj drahy blesk
FL 36R od Olympusu alebo METZ 48 AF1, oba za cca 200 EUR. METZ má väčší výkon. Veľká pomoc je aj to, že systémový blesk pomáha pri podpore ostrenia, namiesto toho nepríjemného predbleskovania pri vstavanom blesku.
Prečítaj si 3 výborné články tu:
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/zaciname-s-fotografovanim/systemove-blesky-I/
Ja mám FL 36R a musím povedať, že je to investícia, ktorá sa oplatí.
 
misodk
2010-02-11 14:11:24+01
príspevok od: benvoluto
na iso 400 urcite nezachytis pohyb :P mozno tak staticku scenu hej ,, proste interierove svetlo napr. plesu nehrozííí
vsetko to zavisi od dostupneho svetla a konkretnej situacie:) tych 400 bolo ako nejake minimum, kedze pri 800 si uz pri rozumnom maxime..

inaksie FL36R je zevraj dostatocny vykonom, najvecsi problem je pomaly recycle time, cize dobijanie energie, ked cvakas na vyssi vykon viac zaberov po sebe. kedze ho chcem kupit, cital som niekde na flickr nejaky minitest uzivatela, ktory cvakal na plny vykon rozne typy baterii, dalsi cvak nasledoval podla typu baterie po cca 8 - 11 sekundach. v beznom pouzivani (nie naplno) to nemusi byt take tragicke a cas dobijania je kratsky. cena je velmi dobra.
pri FL50R moze byt problem cena :(, baterie pouziva 4 oproti FL36R - iba dve.
 
benvoluto
2010-02-11 14:14:40+01
na tvojom mieste berem metz 48 af 1 ,, som s nim nadmieru spokojny ,,, neviem si predstavit fotit s FL36 ,, stoji okolo 220 euro aj menej ak sa posnazis najst na nete ja som ho kupoval vo fotobene.sk
 
misodk
2010-02-11 14:31:29+01
príspevok od: benvoluto
na tvojom mieste berem metz 48 af 1 ,, som s nim nadmieru spokojny ,,, neviem si predstavit fotit s FL36 ,, stoji okolo 220 euro aj menej ak sa posnazis najst na nete ja som ho kupoval vo fotobene.sk
v com je lepsi od FL36 a ako to je z bezdrotovym odpalovanim? FL36R je predsa len original prislusenstvo a mas zarucenu kompatibilitu do konca zivotnosti, aj ked kupis nove tela..
 
benvoluto
2010-02-11 14:34:46+01
v com ? vyssie smerove cislo ,, co asi nevyuzijes ,, ale urcite pomoze , zabudovana odrazova dosticka ,, aj ked sa davaju vizitky toto je praktickejsie... dalej rychlejsie dobijanie blesku a to ovela ,, ja osobne by som ho nemenil ,, s metz som absolutne spokojny pretoze je do toho blesku vlastne aplikovany softver cize absolutna kompatibilita ,, toho sa nemusis bat ,, bolo to tu aj pisane v clankoch,, ale ak chces fotit len rodinne oslavy v klude ostan pritom FL 36 je lahsi a mensi
 
benvoluto
2010-02-11 14:35:00+01
príspevok od: misodk
v com je lepsi od FL36 a ako to je z bezdrotovym odpalovanim? FL36R je predsa len original prislusenstvo a mas zarucenu kompatibilitu do konca zivotnosti, aj ked kupis nove tela..
to aby si vedel o rekacii
 
NZ Picasso
2018-01-08 14:08:31+01
Ahojte Poradte mi prosím.Mám kompaktný fotoaparát Nikon Coolpix P 520. A nedávno som skúsil fotiť športovcov. A bohužiaľ sa mi nepodarilo spraviť záber aký som chcel.Fotil som cez režim : Šport-sériové fotky.A fotky boli rozmazané. Vraj som mal fotiť cez manuál.Ale neviem či je to dobrý nápad.Najmä preto lebo tí športovci boli fakt rýchle.A neviem či by sa dá presne načasovať ten moment.Má niekto s takým skúsenosti? Na tej akcii som nakoniec radšej natáčal videá. ktorý je tu. https://www.facebook.com/fotonzpicasso/videos/1284860204993285/?hc_ref=ARR3F8swCGgmYBhM_HpJXnKq9WN7fI2DJWEDtLhTz8EiZtzeFarJT4SwRsFUhxZav-s&pnref=story Len aby ste vedeli o čo sa jedná?
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()