Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Vyvolanie dávno exponovaných filmov.

lacoslav
2010-03-29 19:54:53+02
Hľadám fotoservis na vyvolanie dávno exponovaných ČB,far.negatívov a diákov, ktoré som po troch sťahovaniach pokladal za stratené. Je to z rizikom, že z toho už nič nebude, ale ak to neskúsim tak to nebude určite. Tu v Leviciach sa mi do toho nechcú pustiť. V Blave bol servis, ktorý vyvolával neg. aj diáky na sídlisku Trávniky, ulica nejaká "kvetinková", neviem ju nájsť. Vie mi niekto dať info? Hlavne tí, čo fotili alebo fotia na film. Vďaka.
 
lu_boss
2010-03-29 20:03:39+02
Diaky neviem, ale co sa tyka CB aj farebnych filmov, bol som spokojny s FUJI v OC Danubia Petrzalka.
Na CB by si si netrufol sam ? Ja som vyvolal par mesiacov dozadu film asi 20 rokov stary, strateny medzi vyvolanymi filmami v skatuli od smeny, nasiel som ho, ked som si zabcal spatne skenovat stare negativy. Film nafotil to brat s vyletom zo skoly, kvalita naexpovania mizerna (roztrasene, rozmazane), ale vysiel. Mal som ho trosku prevolat, ale cas vyvolavania som strelil z brucha.
 
lacoslav
2010-03-30 08:35:53+02
ČB si dokážem vyvolať, ale kvôli 2ks nechcem zháňať chemikálie. Okrem toho som po operácii ramena, tak som ako poloinvalid, nemotorný, zaberám veľa miesta.:-))) Jedná sa mi hlavne o tie diáky, tých je viac. Zatiaľ ti ďakujem. Dobré svetlo.
 
jano poliak
2010-03-30 08:50:29+02
príspevok od: lacoslav
ČB si dokážem vyvolať, ale kvôli 2ks nechcem zháňať chemikálie. Okrem toho som po operácii ramena, tak som ako poloinvalid, nemotorný, zaberám veľa miesta.:-))) Jedná sa mi hlavne o tie diáky, tých je viac. Zatiaľ ti ďakujem. Dobré svetlo.
bez zaruky by Ti samozrejme mali v ktoromkolvek labe po dohode, pred vymenou chemie material spracovat (bezne nechavam kvalitne ulezat)
 
TTL
2010-03-30 12:48:16+02
V BA skus Sky color, http://www.skycolorfoto.sk/kontakt.html, tam o filmoch co-to vedia.
 
JankoHrach
2010-03-30 13:34:07+02
Aj mna by zaujimalo, aj ja mam doma asi desat nevyvolanych filmov=diakov Agfa
 
lacoslav
2010-03-30 16:46:18+02
Vďaka všetkým, pokúsim sa.
 
Robert Simeg
2010-04-04 13:20:44+02
Tu ´kvetinkovu´ ulicu si asi myslel Nezabudkovu 5, www.fotoservis.sk. Tam vyvolavaju diaky, osobnu skusenost nemam, alebo mozes navstivit Prolaiku, tam tiez beru diaky a davaju to niekam vyvolavat.
 
Martin Školiak
2010-04-04 16:35:55+02
príspevok od: lacoslav
ČB si dokážem vyvolať, ale kvôli 2ks nechcem zháňať chemikálie. Okrem toho som po operácii ramena, tak som ako poloinvalid, nemotorný, zaberám veľa miesta.:-))) Jedná sa mi hlavne o tie diáky, tých je viac. Zatiaľ ti ďakujem. Dobré svetlo.
Vyvolať diáky a negatívy to nie je problém, to ti spravia vo Fotoservise na tej Nezábudkovej 5, v Bratislave. Problém je ale v tom že po rokoch skladovania niekde v škatuli môžeš čakať len mizernú kvalitu a za tú minilab vôbec nebude môcť. Emulzia farebných diákov a negatívov hlavne naexponovaných starne. Filmy je dobré vyvolať čo najskôr tak aspoň do jedného mesiaca po naexponovaní. Vyvolané filmy už potom vydržia pri správnom skladovaní desaťročia bez straty kvality.
 
lacoslav
2010-04-04 22:01:24+02
Vďaka TEBE AJ ´KUBRAK-OVI´, bolo to dávno, čo som tam posielal vyvolávať, a zapamätal som si len ´kvetinku´. Problémov som si vedomý, ale skúsiť to musím, nech je z toho čokoľvek. Len vďaka letnému maľovaniu a následnému generálnemu upratovaniu sa vôbec našli. Nuž bordel je bordel.:))) A čb si skúsim vyvolať sám, pripomeniem si mladosť.:) Ešte raz vďaka.
 
ranko
2012-01-04 14:57:19+01
zdravim, tiez som nasiel doma par starych cb negativov,v len tak zatocenych nahadzanych v krabici, chcem sa vas opytat ako by sa dali v domacich podmienkach prezriet co na nich je nafotene? akoze proti svetlu sa da urcit priblizne co tam je, ale na vyber konkretnych , z ktorych by som si chcel dat urobit foto je to dost bieda.
trocha som sa tu prehrabal, ale o tomto som tu temu nenasiel,ak to tu uz niekde je tak ma prosim nalinkujte.
 
Big Lebowski
2012-01-04 15:03:55+01
príspevok od: ranko
zdravim, tiez som nasiel doma par starych cb negativov,v len tak zatocenych nahadzanych v krabici, chcem sa vas opytat ako by sa dali v domacich podmienkach prezriet co na nich je nafotene? akoze proti svetlu sa da urcit priblizne co tam je, ale na vyber konkretnych , z ktorych by som si chcel dat urobit foto je to dost bieda.
trocha som sa tu prehrabal, ale o tomto som tu temu nenasiel,ak to tu uz niekde je tak ma prosim nalinkujte.
www.ephoto.sk/komunita/clanky-uzivatelov/75/digitalizacia-negativov/

http://jozefpeniak.blogspot.com/2011/01/skatula-od-topanok-namiesto-skeneru.html#comment-form
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()