Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Revíry pre WildLife fotografiu

Big Lebowski
Big Lebowski 2010-05-19 12:20:52+02
Chcel by som sa informovať, kam chodíte za wildlife. Každý kto má rád toto odvetvie, by mohol poskytnúť zopár miest + živočíšne druhy ktoré sa tam vyskytujú. Český kolegovia majú fajn stránku, kde majú ku každému druhu priradené miesta výskytu. (http://www.prirodainfo.cz/) Časť s toho máme teda aj my v podobe http://www.vtaky.sk/ , ale je to skôr orientačné. Mňa by zaujímali revíry s Rybárikom riečnym, Líškou a Muflónom. Vopred ďakujem ochotným ľuďom za odpovede a dúfam že toto vlákno bude do budúcna slúžiť ako „register“ výskytu živočíchov. Aby som len nežiadal, uvádzam zopár miest čo ma napadli: Bratislava Ovsište- Bobor Šenkvice/ priehrada- Volavka, Kormorán, Kačica, Potápky Šenkvice/ smer Báhoň, na rázcestí – Lasica (nora) Bratislava, Sad J. Kráľa- Veverica (ak sa niekomu nechce chodiť moc ďaleko:) Srny a zajace neuvádzam, ale ak by niekoho zaujímalo, tak nech sa ozve.
 
ričárd
2010-06-07 17:07:11+02
rybárika riečneho som velmi vela krát videl, ako som bol na rybách, na starom ramene rieky Nitra, pri Kolárove.. je to čistá džungla tam, perfektné prostredie, ale celkom zložitý prístup. Je ich tam celkom dosť, zatial som ich tam videl skoro vždy.
 
stanley237
2015-05-07 07:36:35+02
Ahojte Photaci....
Krby mal niekto záujem ,krasne volavky su pri Margecanoch oproti Vápenke ,alebo smer Opatka....nema niekto skusenost s Senianskym rybníkom??..
 
medo1
2015-05-07 09:29:20+02
Druhá dolinka po pravej strane za Ružomberkom smerom na Lipt. Mikuláš sú líšky, srny, myšiaky a vtávtvo. O medveďoch viem dvoch, ale to je fakt riziko...jeden nad salašom Dolinka pred Ružomberkom, druhý nad obcou Biely Potok. Ešte bol jeden v Likavke, ale stavajú tunel, tak asi išiel preč...boli tam aj dva jazvece ale už som ich dlhšie nestretol. Asi polovníci si privlastnili! Srny sú u nás všade, i na sídliskách
 
Plesnik
2015-05-07 11:03:53+02
príspevok od: mirec183
Moja predstava o Bavorskom lese bola, ze je to fakt volna priroda a medveda/rysa/vlka/ine stretnes hoci kde, tak mi vrtalo v hlave, ze ci to nie je nebezpecne, ked ides po turistickom chodniku a aha ho zrazu medved pred tebou..., ale docital som sa (google), ze su tam vybehy, teda oplotenie a rozne vyhliadky, cize navstevnikom asi nic nehrozi :):):). Ti, ktori tam boli mozu dat kludne podrobnejsie info, ak sa mylim :) Ale zaujimalo by ma, ake je odporucane ohnisko, ze ako daleko je napr. nejaka vyhliadka od zvierata :). Jasne, ze vzdialenost napr. medveda od vyhliadky zalezi aj od jeho pohybu a nalady pozovat. Viem, ze asi najidealnejsie je mat 400mm, ale podarilo sa niekomu nafotit ´zverinu´ aj napr. s 200mm ?
Bol som dvakrat po 4 dni. Medveda som fotil aj na 150mm ohnisko. Risa, vlkov, jelena lesneho atd 300mm a viac a ja som mal max 600mm. Ale ako tu uz niekto pisal,tak su to aj hodiny trpezliveho cakania a aj to mozu byt dni. Na vlkov som cakal 3 hodiny v den krmenia a po cca 5 minutach bolo po divadle a zaliezli do hustiny travit. Bol som na jar a na jesen a este sa chystam ist v zime.
 
Plesnik
2015-05-07 11:08:58+02
príspevok od: Big Lebowski
Áno, to chápem. Bohužiaľ, doba je taká. Tému som zakladal hlavne kvôli tomu, aby som zistil kde v okolí BA alebo TT hniezdi Rybárik riečny. Tohto krásavca som už hľadal na viacerých miestach, zatiaľ bezúspešne. Ostatné živočíchy mám ako tak zmapované a viem kedy sa kam vybrať.
Tiež som predpokladal že by to mohlo pomôcť mnohým začínajúcim fotografom.
Na dolnom Vahu je ich dost. Ale stoji to vela casu a sledovania. Pred dvoma tyzdnami som bolku dva dni vonku s clnom a stanom a az cestou domov som nasiel miesto hniezdenia. Z vody nedostupne a breh si budem musiet upravit aby sa dalo nieco fotit.
 
stanley237
2015-05-11 20:45:46+02
Ahojte...dnes som sa bol troska pocas obednajsej prestavky prejst pri Seniansych rybnikoch pri Mi, ...je tam krasne, kopec vtactva,priroda super...moc som nemal cas fotit...len som si xel obhliadnut teren,a parada...isto tam v blizkom obdoby pojdem znova...xvilusom sa bavil s panom,ktory je clenom miestneho zdruzenia vtackarov,ktory sa staraju o lokalitu...maju tam dve vyhliadkove veze..a jeden fotokryt,ale ten je zamknuty a pristupny len za poplatok ...poskytuju aj neake ubytko keby tam xel clovek aj na dlhsie byt...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()