Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Soft na svadobne DVD (prezentacia)

momasko
2010-07-08 09:45:53+02
Zdravim...prosil by som jednu radu...hladam soft na tvorbu DVD prezentacii ako SVADOBNE DVD. Jeden soft mam ale vystup strasne zhorsuje kvalitu fotiek. Fotky som pridaval vo full rozliseni.moze byt problem aj to?alebo v akom rozliseni by sa mali davat foto do takejto prezentacie aby boli obrazovo kvalitne??dakujem za kazdu radu :)
 
j.a.r.o.
2010-07-08 09:50:43+02
Vyskúšaj toto:
Photo_DVD_Maker_Professional_v8.08
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-07-08 09:55:45+02
Ak tvoris bezne DVD, tak to ma rozlisenie 720x526 bodov, co staci pre film na beznom TV ale nie na fotografie na Full HD. Hladaj teda iny format s vyssim rozlisenim.
 
momasko
2010-07-08 09:57:12+02
praveze ten mi tie foto uplne znici.
 
momasko
2010-07-08 09:59:12+02
príspevok od: Karol Srnec
Ak tvoris bezne DVD, tak to ma rozlisenie 720x526 bodov, co staci pre film na beznom TV ale nie na fotografie na Full HD. Hladaj teda iny format s vyssim rozlisenim.
skuasal som to DVD urbit z fotografii v 800x cca600 a hruza potom som ich skusil dat vo full rozliseni ako vyjdu z fotaku (12Mpx) a to uz bolo trosku lepsie ale stale to nebolo pekne...
 
slavmiro
2010-07-08 11:06:18+02
zabudni na PAL DVD, urob si autorun CD (DVD) so slideshow, napr. s IrfaView-om.
 
tadzesi
2010-07-08 11:18:55+02
Myslis vystup na take daco http://www.youtube.com/watch?v=hzui45UmZhw ? ;) Export do vsetkych rozliseni vratane youtube?
 
Bofo
2010-07-08 11:32:15+02
Ahoj. Ja používam ProShow Gold a som s ním veľmi spokojný. Fotky si upravím na rozmer približne 1200x800 a tie importujem. Prezentácia na PC nevypadá moc dobre, avšak keď to pozriem na DVD doma na obyčajnom klasickom TV, tak je to veľmi jedlé. Má všetky možné výstupy a dokonca sa dá zohnať na nete aj CZ menu.
 
tadzesi
2010-07-08 11:47:27+02
OK, uz to tu Bofo prezradil. Tiez idem na ProShow, fotky nezmensujem, exportujem to do DVD alebo do 1080p HD videa ak maju o to svadobcania zaujem. Z 1080p vsak maju povatsine notebooky problem a seka to, ale 720 HD je pozeratelne bez sekania.

Ked ukazujem video svadobcanom na svojej 50´´ HD ready telke tak len tichucko sedia a cumia ...
 
momasko
2010-07-08 12:07:57+02
príspevok od: tadzesi
Myslis vystup na take daco http://www.youtube.com/watch?v=hzui45UmZhw ? ;) Export do vsetkych rozliseni vratane youtube?
hej hej presne nieco take len som tam chcel aj nejake DVD menu...
 
trizzo
2010-07-21 13:35:47+02
Ja som pužíval Adobre Premiere Pro na takéto veci, v kombinácii s Adobe Encore. Premiere ma dobre prechodove efekty, prelinacky a pod., moznost tam dat akykolvek audio vizualny material. Novsie verzie samozrejme podporuju Full HD a napalovanie priamo na BD. Adobe Encore som používal pre vytváranie interaktívnych menu.
 
Shooter
2011-03-18 13:05:52+01
Zdravím, využijem túto tému na moju otázku: rozhodol som sa, že si z dovoleniek vytvorím nejaké video prezentácie na DVD, tak aby sa dali pozerať na akomkoľvek DVD prehrávači a telke. Z toho jednoznačne vyplýva, že sa bude jednať o klasický DVD film s rozlíšením 720x576. NA tento účel som si zohnal Sony Vegas 8.0. Fotky som si upravil na presné rozlíšenie nahodil do Vegas, vytvoril mpg súbor s normou DVD PAL a v programe ConvertXToDVD som vytvoril finálny disk. Problém je ale v tom, že nech na kódovanie videa použijem akýkoľvek kodek, tak sa mi veľmi zhorší kvalita. Ide mi najmä o to, že sa ako keby dramaticky zníži dynamický rozsah a veľmi sa orežu tiene a naopak vznikajú prepaly aj tam, kde neboli. A v neposlednom rade sa veľmi stráca ostrosť a film je takmer nepozerateľný. Vegas ponúka vytvorenie asi šiestich možných DVD, ale výsledok je všade rovnaký. Ak som vytváral video v HD ready rozlíšení 1280x720 bolo to na nerozoznanie od originálu. Chcem sa teda opýtať, kde robím chybu a ako dosiahnuť naozaj filmový look z fotiek? Ešte dodám, že kompresiou to nebude, lebo mám nastavenú maximálnu kvalitu videa a dojminutové videiko má aj 50MB.

Pripájam ešte ukážky: jedna fotka je originál a druhá je screeshot z filmu. Na malom monitore možno nie sú rozdiely až také markantné, ale na telke je to hrozné.

Ďakujem za rady
 
lgsvgh
2011-03-18 14:38:54+01
príspevok od: momasko
Zdravim...prosil by som jednu radu...hladam soft na tvorbu DVD prezentacii ako SVADOBNE DVD. Jeden soft mam ale vystup strasne zhorsuje kvalitu fotiek. Fotky som pridaval vo full rozliseni.moze byt problem aj to?alebo v akom rozliseni by sa mali davat foto do takejto prezentacie aby boli obrazovo kvalitne??dakujem za kazdu radu :)
Veľmi dobre sa robí v editovacom programe Vegas 5. Fotografie je treba skomprimkovať na SQ2 1024 * 728.
 
keko
2011-03-18 14:59:15+01
príspevok od: Shooter
Zdravím, využijem túto tému na moju otázku: rozhodol som sa, že si z dovoleniek vytvorím nejaké video prezentácie na DVD, tak aby sa dali pozerať na akomkoľvek DVD prehrávači a telke. Z toho jednoznačne vyplýva, že sa bude jednať o klasický DVD film s rozlíšením 720x576. NA tento účel som si zohnal Sony Vegas 8.0. Fotky som si upravil na presné rozlíšenie nahodil do Vegas, vytvoril mpg súbor s normou DVD PAL a v programe ConvertXToDVD som vytvoril finálny disk. Problém je ale v tom, že nech na kódovanie videa použijem akýkoľvek kodek, tak sa mi veľmi zhorší kvalita. Ide mi najmä o to, že sa ako keby dramaticky zníži dynamický rozsah a veľmi sa orežu tiene a naopak vznikajú prepaly aj tam, kde neboli. A v neposlednom rade sa veľmi stráca ostrosť a film je takmer nepozerateľný. Vegas ponúka vytvorenie asi šiestich možných DVD, ale výsledok je všade rovnaký. Ak som vytváral video v HD ready rozlíšení 1280x720 bolo to na nerozoznanie od originálu. Chcem sa teda opýtať, kde robím chybu a ako dosiahnuť naozaj filmový look z fotiek? Ešte dodám, že kompresiou to nebude, lebo mám nastavenú maximálnu kvalitu videa a dojminutové videiko má aj 50MB.

Pripájam ešte ukážky: jedna fotka je originál a druhá je screeshot z filmu. Na malom monitore možno nie sú rozdiely až také markantné, ale na telke je to hrozné.

Ďakujem za rady
Problemom je pravdepodobne downsampling a chybny prevod z (mozno) AdobeRGB do PAL ci NTSC. Co sa tyka kodeku, jedina moaznost je mpg2, vhodny je napr TMPGEnc 2.521, nejaky cas je zadarmo. Potom authoring na normalne DVD
 
Shooter
2011-03-19 19:52:28+01
príspevok od: keko
Problemom je pravdepodobne downsampling a chybny prevod z (mozno) AdobeRGB do PAL ci NTSC. Co sa tyka kodeku, jedina moaznost je mpg2, vhodny je napr TMPGEnc 2.521, nejaky cas je zadarmo. Potom authoring na normalne DVD
downsamplingom to asi nebude, lebo fotky sú presne v rozlíšení, ako video, ktoré vytváram. Skúšal som aj ProShow Producer, ale výsledok je rovnaký. 1080p a 720p urobí perfektne, ale všetky ostatné rozlíšenia menšie ako 720p rozostrí a totálne degraduje farby.
 
NIKON D666
2011-03-19 20:12:04+01
príspevok od: Shooter
downsamplingom to asi nebude, lebo fotky sú presne v rozlíšení, ako video, ktoré vytváram. Skúšal som aj ProShow Producer, ale výsledok je rovnaký. 1080p a 720p urobí perfektne, ale všetky ostatné rozlíšenia menšie ako 720p rozostrí a totálne degraduje farby.
Je to znizenim ostrosti a kompresiou
 
Shooter
2011-03-19 20:19:31+01
príspevok od: NIKON D666
Je to znizenim ostrosti a kompresiou
Znížením ostrosti? Veď na to sa práve pýtam, prečo mi fotky rozostrí ak ich ešte pred importom do programu zmenším na presné rozlíšenie. A o kompresii tiež pochybujem, čo som skúšal rozličné varianty tak 20 sekundové video malo aj niekoľko desiatok MB. Problém bude asi v norme PAL. Skúste niekto poradiť iný formát, ktorý by bol spustiteľný na každom DVD prehrávači, jednoducho niečo najuniverzálnejšie.
 
keko
2011-03-20 13:03:57+01
príspevok od: Shooter
downsamplingom to asi nebude, lebo fotky sú presne v rozlíšení, ako video, ktoré vytváram. Skúšal som aj ProShow Producer, ale výsledok je rovnaký. 1080p a 720p urobí perfektne, ale všetky ostatné rozlíšenia menšie ako 720p rozostrí a totálne degraduje farby.
Sak o tom hovorim, skus vyrobit video pri 720 a porovnaj, ci premietnute na 720 nie je lepsie, ako 1080 na 720. Potom skus vyrobit vzorku pri 576 rozlisenie a pust ho cez dvd prehravac bez toho, aby si cokolvek nastavoval na telke a porovnaj. Vsetko zalezi len na type prehravaca a televizora, pripadne na nastaveni jedneho i druheho. Ale pokusat sa o maximum a prehravat to na DVD prehravacoch, ktore su v sucasnosti vo vacsine domacnostiach moze byt osemetne.
Kukni este v nastaveniach pri vytvarani videa, ci suhlasi rozlisenie obrazku s vyslednym rozlisenim videa, pozri, ci mas najnovsie kodeky, ci ich mas dobre nastavene, pripadne, ci sa nemozes vyhnut MPEG-4 a vyuzit radsej MPEG-2, ktory nekomprimuje tak vyznamne.
Ale kazdopadne to nevzdavaj, si len na pociatku cesty.
Formatov videa je take mnozstvo, ze jeden dospely jedinec nema sancu obsiahnut celu problematiku, ale klasicke DVD video s MPEG-2 sa zvladnut da, a to ide na absolutne kazdom DVD prehravaci.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-20 18:00:14+01
Nie som video odborník a tak trochu nechápem, prečo chcete z fotiek urobiť prezentáciu za pomoci video súborov...
Ja osobne používam na vytvorenie prezentácií Corel DVD Factory 2010, nahádžem tam upravené fotky v plnej veľkosti, pridám hudbu, zvolím prelínačky, kliknem, vypálim a pokukaníčko ako lusk, či už na PC monitore alebo full HD TV...
 
Shooter
2011-03-20 19:09:18+01
príspevok od: Stratený Stano
Nie som video odborník a tak trochu nechápem, prečo chcete z fotiek urobiť prezentáciu za pomoci video súborov...
Ja osobne používam na vytvorenie prezentácií Corel DVD Factory 2010, nahádžem tam upravené fotky v plnej veľkosti, pridám hudbu, zvolím prelínačky, kliknem, vypálim a pokukaníčko ako lusk, či už na PC monitore alebo full HD TV...
Keby som to robil, len pre seba, tak s tým nie je problém, lebo viem na akej technike to budem prehrávať a poznám jej limity, a tak si všetko prispôsobím na mieru. Problém je ale v tom, že ak fotím napr. nejakú rodinnú oslavu a dotyčný to bude chcieť ukázať známemu, kde neviem aké formáty podporuje jeho DVD prehrávač, alebo aký video player má v PC, tak ako najuniverzálnejšie riešenie sa mi zdá byť práve DVD video, ktoré beží všade. Ale keď vidím ako je to s kvalitou tak budem musieť vymyslieť niečo iné.
A ešte otázočka: keď v Corely vypáliš na DVD, tak ti vytvorí klasickú štruktúru ako majú DVD-čka (adresáre Video_TS a Audio_TS) a je prehratelné aj na prehrávači, ktorý podporuje iba prehrávanie DVD a nič iného? Alebo potrebujem prehrávač s podporou mpg. Ďakujem
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()