Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Soft na svadobne DVD (prezentacia)

momasko
momasko 2010-07-08 09:45:53+02
Zdravim...prosil by som jednu radu...hladam soft na tvorbu DVD prezentacii ako SVADOBNE DVD. Jeden soft mam ale vystup strasne zhorsuje kvalitu fotiek. Fotky som pridaval vo full rozliseni.moze byt problem aj to?alebo v akom rozliseni by sa mali davat foto do takejto prezentacie aby boli obrazovo kvalitne??dakujem za kazdu radu :)
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-21 10:36:05+01
príspevok od: Shooter
Keby som to robil, len pre seba, tak s tým nie je problém, lebo viem na akej technike to budem prehrávať a poznám jej limity, a tak si všetko prispôsobím na mieru. Problém je ale v tom, že ak fotím napr. nejakú rodinnú oslavu a dotyčný to bude chcieť ukázať známemu, kde neviem aké formáty podporuje jeho DVD prehrávač, alebo aký video player má v PC, tak ako najuniverzálnejšie riešenie sa mi zdá byť práve DVD video, ktoré beží všade. Ale keď vidím ako je to s kvalitou tak budem musieť vymyslieť niečo iné.
A ešte otázočka: keď v Corely vypáliš na DVD, tak ti vytvorí klasickú štruktúru ako majú DVD-čka (adresáre Video_TS a Audio_TS) a je prehratelné aj na prehrávači, ktorý podporuje iba prehrávanie DVD a nič iného? Alebo potrebujem prehrávač s podporou mpg. Ďakujem
Myslím, že lepšie ti odpovie priamo odkaz na tento produkt na stránke spoločnosti Corel:

http://corel.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/763982/~/what-is-corel%E2%AE-dvd-factory™-2010%3F
 
keko
2011-03-21 20:54:20+01
Corel Videostudio to vie. Robi tzv authoring. Teda aj vob, ifo i bup subory. Iny Corel to nevie. Ale aby ti bol uhaseny smad po informacich, tak vsetky ale uplne vsetky moznosti ako vytvorit, alebo akokolvek konvertovat video subory skus navstivit stranky www.doom9.org a www.videohelp.com.
 
Wlady
2013-02-11 08:23:58+01
Tiez by som chcel zacat s prezentaciami. Zacal som skusat v lightroome modul slideshow, ale je tam moznost pouzit iba jeden hudobny subor. To je samozrejme malo, ako to riesite? Spajate mp3jky mimo lightroomu? Alebo sa prestat trapit v lightroome a odporucite iny program? Dakujem za info a pomoc.
 
piggee
2013-02-11 11:24:27+01
Ak chces soft, ktory nebude obmedzeny na par funkcii, ale dokazes v nom spravit vsetko, tak Adobe Encore + After Effects. Ale si treba uvedomit, ze kazde video na DVD ma rozlisenie 720x576 a je jedno v akej kvalite mas zdrojak. 16:9 a 4:3 sa rozlisuje potom uz iba pomerom pixlov. Pre 4:3 pracujes s Pixel Aspect Ratio 1:1.09 a pri 16:9 zase s 1:1.21 ale nezabudaj, ze pocet pixlov stale ostava 720x576
 
Wlady
2013-02-11 11:33:12+01
príspevok od: piggee
Ak chces soft, ktory nebude obmedzeny na par funkcii, ale dokazes v nom spravit vsetko, tak Adobe Encore + After Effects. Ale si treba uvedomit, ze kazde video na DVD ma rozlisenie 720x576 a je jedno v akej kvalite mas zdrojak. 16:9 a 4:3 sa rozlisuje potom uz iba pomerom pixlov. Pre 4:3 pracujes s Pixel Aspect Ratio 1:1.09 a pri 16:9 zase s 1:1.21 ale nezabudaj, ze pocet pixlov stale ostava 720x576
V tomto moc nie som dola ale tak slabe rozlisenie znici akukolvek kvalitnu fotku. Chcem spravit jedoduchu prezentaciu s hudbou, v aspon HD rozliseni a aby to bolo prehratelne v beznych DVD prehravacoch. Ake mam moznosti? Dakujem.
 
piggee
2013-02-11 12:03:50+01
príspevok od: Wlady
V tomto moc nie som dola ale tak slabe rozlisenie znici akukolvek kvalitnu fotku. Chcem spravit jedoduchu prezentaciu s hudbou, v aspon HD rozliseni a aby to bolo prehratelne v beznych DVD prehravacoch. Ake mam moznosti? Dakujem.
Ziadne. Bezne prehravace HD rozlisenie nepodporuju
 
Alexd
2013-02-11 13:21:48+01
Doporučujem program od nemeckej firmy HILCHNER & BOGENA Beteiligungs GmbH, ktorý je cenovo nenáročný (19,99 €), ľahko sa s ním pracuje, dá sa k fotoprezentáciii doplniť akékoľvek množstvo hudby a dokáže prezentáciu prispôsobiť dĺžke hudby. Má výstupy ako v DVD i HD kvalite. Program sa volá Ashampoo® Slideshow Studio HD 2 a tu je k nemu link : https://www.ashampoo.com/en/eur/pin/0266/Multimedia_Software/Ashampoo-Slideshow-Studio-HD-2
 
Daniel.U
2013-02-11 15:35:54+01
podla mna sa da slideshow urobit v beznej videostrizni ci uz Windows Movie maker alebo Apple iMovie
 
calven
2013-02-11 15:42:04+01
príspevok od: Daniel.U
podla mna sa da slideshow urobit v beznej videostrizni ci uz Windows Movie maker alebo Apple iMovie
O to nejde. Slideshow sa dá urobiť aj v LR alebo Aperture. Tu sa rieši, ako dostať slideshow čo najblbuvzdornejšie k ľudom v čo najlepšej kvalite...
 
Daniel.U
2013-02-11 15:48:40+01
príspevok od: calven
O to nejde. Slideshow sa dá urobiť aj v LR alebo Aperture. Tu sa rieši, ako dostať slideshow čo najblbuvzdornejšie k ľudom v čo najlepšej kvalite...
DVD nieje problem urobit a to je snad dost blbuvzdorne. Vsetko ostatne ma svoje haciky a ludi netreba moc precenovat
 
calven
2013-02-11 16:08:37+01
príspevok od: Daniel.U
DVD nieje problem urobit a to je snad dost blbuvzdorne. Vsetko ostatne ma svoje haciky a ludi netreba moc precenovat
Ja viem. Na MACu je to otázka niekoľkých kliknutí. Ale tu sa rieši aj dosť silná degradácia kvality fotiek... A hlavne sa tu rieši postup na Win.
Osobne som ľudí už dávno prestal preceňovať. Čím menej možností im človek dá, tým lepšie...
 
total empty
2013-02-11 16:19:27+01
Ke´d robíš prezentau na dvd v klasickom rozlišení 720, je jedno aky rastrový obrazok použiješ a aký veľký,ono si to pekne prispôsobý.Takže jpeg,tiff,bmp,dokonca aj zlúčené psd,png atď.Video ti ukladá do VTS súborov,toje mpeg2,obrazok z videa je už png súbor-asi 200kilový-može byť viac i menej,tých obrazkov je za sekundu 25 v rozlíšeni 720p.
- Ak máš na lište fotky z prechodamy a hudbou a všetkým čo chceš, treba dať master efekt na celú líniu tkz. zostriť, tam nastavuješ tri parametre, je to obdoba unsharpen mask vo fotošope. Pri výrobe dvd treba nastaviť parametre kvality,bitrate a pod. Exististuje aj superrozlíšenie tých 720p jeto kvalitnejšie,ale to využijú len dvd prehravače ktoré konvertujú výstup na full HD cez HDMI kábel.
-Keď to budeš robiť na BD, tam to už je 1920x1080 a je to lešie.
-Na web robím tiež mpeg2 720p ale v nizšej kvalite 10min na 150mega.
Takže všetko je o tom ako to spracuješ, ja robím z Nero 10, teraz ti na 12 upgradujú za 50 euri,samozrejme môžes si tam aj namixovať svoju hudbu,používaj wav,mp3 vôbec nerieš, hudba sa mixuje do piatich kanálov plus sa z toho vytvára subbasový kanál. Samozrejme, že tento mix môžeš konvertovať do AC3,DOLBYDIGITAL 5.1, alebo DTS.
 
total empty
2013-02-11 16:44:21+01
príspevok od: keko
Problemom je pravdepodobne downsampling a chybny prevod z (mozno) AdobeRGB do PAL ci NTSC. Co sa tyka kodeku, jedina moaznost je mpg2, vhodny je napr TMPGEnc 2.521, nejaky cas je zadarmo. Potom authoring na normalne DVD
roblém je v tom,že môžeš nahádzať do slideshow aj 25megové tiffka z dlhšou stranou cez4000 pix a ona si to aj tak stlačí na rozlíšenie dvd-720p. A zmení formát na png a 25obr/s.Lebo sa jedná o video.Tu je celá podstata a problém.
 
total empty
2013-02-11 16:49:34+01
príspevok od: Wlady
V tomto moc nie som dola ale tak slabe rozlisenie znici akukolvek kvalitnu fotku. Chcem spravit jedoduchu prezentaciu s hudbou, v aspon HD rozliseni a aby to bolo prehratelne v beznych DVD prehravacoch. Ake mam moznosti? Dakujem.
HD rozlišenie,full HD, AVCHD a BD formát jedine na BD prehravačoch aBD mechanike v PC.
 
KESKOSENI
2013-02-11 16:59:19+01
http://www.youtube.com/watch?v=c4jgfCtGilA
 
KESKOSENI
2013-02-11 17:00:08+01
príspevok od: Wlady
Tiez by som chcel zacat s prezentaciami. Zacal som skusat v lightroome modul slideshow, ale je tam moznost pouzit iba jeden hudobny subor. To je samozrejme malo, ako to riesite? Spajate mp3jky mimo lightroomu? Alebo sa prestat trapit v lightroome a odporucite iny program? Dakujem za info a pomoc.
- http://www.youtube.com/watch?v=c4jgfCtGilA
 
piggee
2013-02-11 17:15:58+01
príspevok od: total empty
HD rozlišenie,full HD, AVCHD a BD formát jedine na BD prehravačoch aBD mechanike v PC.
myslim, ze daleko efektnejsie je nakup nejakych mensich usb klucov ako riesit DVD ci BD a na ten nahrat mp4 vmw v HD a SD, cize 4 subory a je to jednoduchsie na rozdavanie a pouzitelnejsie.... v pohode staci nejake 4 GB
 
total empty
2013-02-11 17:21:37+01
príspevok od: piggee
myslim, ze daleko efektnejsie je nakup nejakych mensich usb klucov ako riesit DVD ci BD a na ten nahrat mp4 vmw v HD a SD, cize 4 subory a je to jednoduchsie na rozdavanie a pouzitelnejsie.... v pohode staci nejake 4 GB
počítaj asi z 11giga na jednú hodinu záznamu full HD.
 
imajtan
2013-02-11 18:16:34+01
djgorgo: 720p nie je DVD ! udáva sa počet riadkov , 720p je už HD. 1080i alebo 1080p je full HD.
A x264+MeGui dokáže vo vysokej kvalite uložiť 1 hodinu full HD na 4GB.
 
calven
2013-02-11 18:21:14+01
príspevok od: total empty
Ke´d robíš prezentau na dvd v klasickom rozlišení 720, je jedno aky rastrový obrazok použiješ a aký veľký,ono si to pekne prispôsobý.Takže jpeg,tiff,bmp,dokonca aj zlúčené psd,png atď.Video ti ukladá do VTS súborov,toje mpeg2,obrazok z videa je už png súbor-asi 200kilový-može byť viac i menej,tých obrazkov je za sekundu 25 v rozlíšeni 720p.
- Ak máš na lište fotky z prechodamy a hudbou a všetkým čo chceš, treba dať master efekt na celú líniu tkz. zostriť, tam nastavuješ tri parametre, je to obdoba unsharpen mask vo fotošope. Pri výrobe dvd treba nastaviť parametre kvality,bitrate a pod. Exististuje aj superrozlíšenie tých 720p jeto kvalitnejšie,ale to využijú len dvd prehravače ktoré konvertujú výstup na full HD cez HDMI kábel.
-Keď to budeš robiť na BD, tam to už je 1920x1080 a je to lešie.
-Na web robím tiež mpeg2 720p ale v nizšej kvalite 10min na 150mega.
Takže všetko je o tom ako to spracuješ, ja robím z Nero 10, teraz ti na 12 upgradujú za 50 euri,samozrejme môžes si tam aj namixovať svoju hudbu,používaj wav,mp3 vôbec nerieš, hudba sa mixuje do piatich kanálov plus sa z toho vytvára subbasový kanál. Samozrejme, že tento mix môžeš konvertovať do AC3,DOLBYDIGITAL 5.1, alebo DTS.
Stále a stále máš v tých formátoch hokej...
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()