Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

červená bodka na fotografiách

Kejdží
Kejdží 2010-08-07 21:46:30+02
Ahojte. Práve som si kúpila nikon d5000 s 18-105 VR. Nemám ho ani týždeň, včera som bola fotiť a na tvárach na niektorých fotkách je jedna červená bodka. Neviete čím to môže byť? Ďakujem.
 
peterXC
2010-08-08 12:02:07+02
kazdy chip bude mat nejake vadne pixely, ide o to, aby to nebolo vidiet na fotke a preto su tu spominane opravne mechanizmy, mrtvy pixel moze vseobecne vadit viacej, ako pixel horuci (prosim rozlisovat to), (hotpixel sa moze prejavovat pri dlhsej expozicii, ale aj napr. pri 1/1000s ak fotim cez liveview)...nemalo by to tam byt, a ci to Kejdží bude riesit cez servis alebo to skusi podla navodov v linkoch, ktore dal rbr69 zalezi iba na nej...existuju aj specialne softy na hromadnu opravu takto postihnutych fotografii, ale je to operacia navyse, napr. PixelFixer
 
Misoo79
2012-07-05 22:42:12+02
Tak, súdruhovia fotografi, rád by som oživil toto vlákno.

Počasie na dovolenke sa rozhodlo predviesť nám skvostnú nočnú búrku a ja som sa teda vybral fotiť blesky. Výsledok ma doslova ohromil, ani nie tak kvalitou bleskov, ale skôr množstvom hot pixelov. O nejakých som vedel už skôr, no ich počet značne narástol.

Kedy je možné reklamovať hot pixely, resp. existuje na to nejaká "norma"?

PS: Rád by som pridal foto, ale s miestnym mobilným superinternetom a rýchlosťou uploadu 0,2kb/s to nepôjde.
 
JanTchi
2012-07-06 01:01:19+02
nefotil si náhodou na dlhej expozícii a nezahrial sa ti proste čip?
 
M4ndrag0ra
2012-07-06 09:29:32+02
prosim vas...ja mam takyto problem...ako mozete vidiet na fotke mi vznikaju taketo odlesky...doteraz mi to nerobilo...resp som si to nikdy nevsimol..neviete cim by to mohlo byt?

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/198/dsc0251cs.jpg/]
 
MarianDLL
2012-07-06 09:46:15+02
príspevok od: M4ndrag0ra
prosim vas...ja mam takyto problem...ako mozete vidiet na fotke mi vznikaju taketo odlesky...doteraz mi to nerobilo...resp som si to nikdy nevsimol..neviete cim by to mohlo byt?

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/198/dsc0251cs.jpg/]
To su "prasiatka". Teda odlesky vnutri objektivu. Stava sa to v protisvetle. V tomto pripade si sa tomu asi nemohol vyhnut. Treba to retusnut. A pouzivat slnecnu clonu, aj ked vravim, asi by ti teraz nepomohla.
 
vaso
2012-07-06 09:58:12+02
príspevok od: Misoo79
Tak, súdruhovia fotografi, rád by som oživil toto vlákno.

Počasie na dovolenke sa rozhodlo predviesť nám skvostnú nočnú búrku a ja som sa teda vybral fotiť blesky. Výsledok ma doslova ohromil, ani nie tak kvalitou bleskov, ale skôr množstvom hot pixelov. O nejakých som vedel už skôr, no ich počet značne narástol.

Kedy je možné reklamovať hot pixely, resp. existuje na to nejaká "norma"?

PS: Rád by som pridal foto, ale s miestnym mobilným superinternetom a rýchlosťou uploadu 0,2kb/s to nepôjde.
Co sa da reklamovat a co nie Ti asi povedia len v servise, ale ak sa chystas fotak pouzivat dlhsie ako je zarucna doba, tak sa aj tak casom nejake hot pixely objavia... niektore fotaky umoznuju urobit pixel mapping uzivatelsky (ono aj v servise nevymenia cip za novy, len su hot pixeky interpolovane z okolitych), alebo ja pouzivam napr. soft Pixel fixer, mala utilitka ktorou prezeniem vsetky nafotene RAWka (tusim funguje aj na jpg) a pohoda... ak by sa objavil dalsi hot pixel, nafotis novy dark frame a ides dalej...
 
dalay-lamma
2012-07-06 13:37:45+02
príspevok od: Imiy
Co tu trepes ? :) ,,, ake normy , nový kus ma byt v absolutnom poriadku , ved si si zaplatil za bezvadný výrobok , alebo nie?
http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_13406-2
 
dalay-lamma
2012-07-06 13:39:02+02
príspevok od: Imiy
Co tu trepes ? :) ,,, ake normy , nový kus ma byt v absolutnom poriadku , ved si si zaplatil za bezvadný výrobok , alebo nie?
Oops, stare vlakno
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()