Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Spojenie serie zaberov v jedno foto

Ivan560
2008-06-14 14:21:42+02
Vie mi niekto poradit ako a cim mam spojit seriove snimky vjedno foto?
 
majklname
2008-06-14 15:10:24+02
tak toto aj mna zaujima... je to dost zaujimave take fotky su pekne.
 
2008-06-14 17:22:57+02
príspevok od: majklname
tak toto aj mna zaujima... je to dost zaujimave take fotky su pekne.
ja som tieto sekacky robil rucne vyrezanim aprilepenim toho ridera ale aj man to zaujma ci sa to neda neako jednoduchsie lebo vyrezavanim to zabere vela casuuu
 
BRODOZZ
2008-06-14 17:38:29+02
exzistuju specil.softw. na spajanie, treb,photostich al dasato aj v adobe ci coreli nojeto tiez zdlhave a foto musi bit nafotene zamknut,expoz.a v rovine naj z trojnosky.
 
Kompi
2008-06-14 20:28:08+02
Su tri moznosti. Je to HDR a najdes to vo photoshope - merge to HDR (kde, zavisi od verzie, najrychlejsie cez help).Toto spaja snimky s velkymi kontrastami, napr ked fotis v tuneli, odfotis aj tunel aj vonka (raz prepalis tunel, raz vonka, ziskas viacero fotiek od podexponovanych az po preexponovane a potom to spojis). Toto je ale pouzitelne len do urcitej miery, lebo finalne najdes ´pohybujuci sa objekt´ znacne nevyrazny akoby transparentny. Je to na zvysenie dynamickeho rozsahu, nie presne na toto.

Druha moznost je panoramaticke spajanie Photomerge (tiez podla verzie cez help, obe funkcie su vo file-automate-menu posledne polozky). Toto ale ale v podstate sposob nafotenia a spojenia ´panoramy´.

Tretia a jedina naozaj kvalitna a funkcna je spojit to vrstvami vo fotoshope. Skratka si omaskovat objekty a pospajat. Pozri tento link : http://www.mdgraphics.ca/articles/photoshop-action-sequence.php . Navodov je kopec na nete, skratka jednoducho omaskujes par fotiek a je to. Hlavne toto je jediny ´rozumny´ sposob s naozaj kvalitnym vysledkom.


 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()