Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Reportážna fotografia

PalinoBA
2010-09-26 13:29:37+02
Nejaké informácie ?
 
PalinoBA
2010-09-26 13:30:37+02
Ahojte, venuje sa niekto tomuto stylu fotografovania ? Mal by som pár otázok k tejto téme. Dakujem za odpovede
 
valec86
2010-09-26 14:45:36+02
PalinoBa skus.
 
javelin
2010-09-26 14:48:59+02
Športová reportáž, spoločenská,klasická, vojnová, kultúrna????
Ak upresníš, možno najdeš viac odborníkov...:)))
 
PalinoBA
2010-09-26 15:05:46+02
javelin , teba som tu nechcel :D
 
PalinoBA
2010-09-26 15:07:10+02
príspevok od: valec86
PalinoBa skus.
Ahoj , je dobry objektiv 18-200 IS na zaciatok ? Od canonu alebo sigmy
 
dodo_bb
2010-09-26 15:10:52+02
Začal si dobre, už som si myslel, že tu niekoho zaujíma aj samotná fotografia. Ale pokračovanie je slabšie :-))) Ty len takto chceš rafinovane zistiť, aký objektív si máš kúpiť :-)))
 
PalinoBA
2010-09-26 15:12:45+02
príspevok od: dodo_bb
Začal si dobre, už som si myslel, že tu niekoho zaujíma aj samotná fotografia. Ale pokračovanie je slabšie :-))) Ty len takto chceš rafinovane zistiť, aký objektív si máš kúpiť :-)))
ani nie zistit, uz mam vybrany ... len chcem vediet ci to nieje uplna macka vo vreci ...
 
javelin
2010-09-26 15:16:34+02
príspevok od: PalinoBA
javelin , teba som tu nechcel :D
No , ale veď som sa ťa slušne spýtal o aký žáner reportaže sa zaujímaš.....
Inak je odpoveď asi takáto...pokial možno vodeodolné telo a a pár objektívov od 28 po cca 400...čiže od street až po šport...:)))))
 
valec86
2010-09-26 15:19:46+02
PalinoBa ani nic nepisem javelin to zhrnul. s rozpoctu 200€ je to dobry objektiv. s rozpoctu 3000€ nic moc.

http://www.canon.sk/For_Home/Product_Finder/Cameras/EF_Lenses/Image_Stabilization_Lenses/EF_28-300_f_f3.5-5.6L_IS_USM/ idealny:)
 
dodo_bb
2010-09-26 15:20:02+02
Jasne - len prečo potom začínaš vlákno o reportáži, keď sa vlastne pýtaš na objektív...
 
Granko
2010-09-26 15:24:14+02
príspevok od: dodo_bb
Jasne - len prečo potom začínaš vlákno o reportáži, keď sa vlastne pýtaš na objektív...
tak na toto hľadám odpoveď od 15:07 :o)
 
PalinoBA
2010-09-26 15:24:22+02
tym zacinam , jedno z druhym suvisi ne ?
 
dodo_bb
2010-09-26 16:21:55+02
príspevok od: PalinoBA
tym zacinam , jedno z druhym suvisi ne ?
Môžeš mi vysvetliť, ako súvisí nejaký Canon alebo Sigma objektív s reportážnym fotografovaním? Reportážne fotografovanie je veľmi široká disciplína fotografovania a podľa potreby a účelu si vyžaduje najrozličnejšie ohniská od 10 mm do 800 mm, ten čo chceš kúpiť asi nikto z naozaj reportážnych fotografov nepoužíva. A ak ano, je to len jeden z dobrej stovky možných. Myslel som si, že Ťa zaujíma, ako pristupovať k reportáži, čo má dobrá reportáž obsahovať a ako má byť zložená, akým snímkom ju zahájiť, akým ukončiť... Ako sa kto na reportáž pripravuje, v čom sú odlišnosti reportáže zo svadby (aj to je reportáž) oproti športovému podujatiu, ako najlepšie zachytiť emócie či atmosféru na podnikovom evente či ako zdokumentovať koncert speváka... To by bol potom ten nadpis správny :-)) Takto Ti môžem len popriať mnoho radosti a pekných obrázkov s Tvojím novým objektívom :-))))
 
PalinoBA
2010-09-26 18:35:43+02
príspevok od: dodo_bb
Môžeš mi vysvetliť, ako súvisí nejaký Canon alebo Sigma objektív s reportážnym fotografovaním? Reportážne fotografovanie je veľmi široká disciplína fotografovania a podľa potreby a účelu si vyžaduje najrozličnejšie ohniská od 10 mm do 800 mm, ten čo chceš kúpiť asi nikto z naozaj reportážnych fotografov nepoužíva. A ak ano, je to len jeden z dobrej stovky možných. Myslel som si, že Ťa zaujíma, ako pristupovať k reportáži, čo má dobrá reportáž obsahovať a ako má byť zložená, akým snímkom ju zahájiť, akým ukončiť... Ako sa kto na reportáž pripravuje, v čom sú odlišnosti reportáže zo svadby (aj to je reportáž) oproti športovému podujatiu, ako najlepšie zachytiť emócie či atmosféru na podnikovom evente či ako zdokumentovať koncert speváka... To by bol potom ten nadpis správny :-)) Takto Ti môžem len popriať mnoho radosti a pekných obrázkov s Tvojím novým objektívom :-))))
tak som mal dat nazor iny :D aby si mohol kludne spavat :D
 
pe3k
2010-09-26 18:46:23+02
príspevok od: dodo_bb
Môžeš mi vysvetliť, ako súvisí nejaký Canon alebo Sigma objektív s reportážnym fotografovaním? Reportážne fotografovanie je veľmi široká disciplína fotografovania a podľa potreby a účelu si vyžaduje najrozličnejšie ohniská od 10 mm do 800 mm, ten čo chceš kúpiť asi nikto z naozaj reportážnych fotografov nepoužíva. A ak ano, je to len jeden z dobrej stovky možných. Myslel som si, že Ťa zaujíma, ako pristupovať k reportáži, čo má dobrá reportáž obsahovať a ako má byť zložená, akým snímkom ju zahájiť, akým ukončiť... Ako sa kto na reportáž pripravuje, v čom sú odlišnosti reportáže zo svadby (aj to je reportáž) oproti športovému podujatiu, ako najlepšie zachytiť emócie či atmosféru na podnikovom evente či ako zdokumentovať koncert speváka... To by bol potom ten nadpis správny :-)) Takto Ti môžem len popriať mnoho radosti a pekných obrázkov s Tvojím novým objektívom :-))))
noooo mna by napriklad zaujimale odpoved na vsetko co si tu napisal :) reportaz je super vec... a kazda disciplina si vyzaduje iny pristup, takze mna by zaujiumal tvoj pohlad na otazky ktore si nacrtol---
 
PalinoBA
2010-09-26 18:51:07+02
príspevok od: pe3k
noooo mna by napriklad zaujimale odpoved na vsetko co si tu napisal :) reportaz je super vec... a kazda disciplina si vyzaduje iny pristup, takze mna by zaujiumal tvoj pohlad na otazky ktore si nacrtol---
nieee on riesi tu len objektivy :) hehe

neodpovie ti ci si mas kupit iny objektiv, ale ti napise co mas fotit :D
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-09-26 18:54:36+02
príspevok od: pe3k
noooo mna by napriklad zaujimale odpoved na vsetko co si tu napisal :) reportaz je super vec... a kazda disciplina si vyzaduje iny pristup, takze mna by zaujiumal tvoj pohlad na otazky ktore si nacrtol---
Noo, to by bolo určite zaujímavé :)
 
dodo_bb
2010-09-26 18:55:36+02
príspevok od: pe3k
noooo mna by napriklad zaujimale odpoved na vsetko co si tu napisal :) reportaz je super vec... a kazda disciplina si vyzaduje iny pristup, takze mna by zaujiumal tvoj pohlad na otazky ktore si nacrtol---
No musím poznamenať, že som tým mojím vstupom nemyslel, že som frajer na reportáže a chcem rozdávať rady :-))). Určite sú tu lepší borci ako ja... Ale zas nie je reportáž ako reportáž, ja venujem sa športovej, tak o tom by som možno dačo vedel. Tiež záleží na účele, ktorý to má plniť a tak. Myslíš, že keď už autor dal meno tejto téme úplne od veci, že by sme aspoň dodatočne mohli vlákno naplniť zmysluplným obsahom? :-)))
 
conan7
2010-09-26 18:59:18+02
vieš kto je tento nie? tento tu ponadával každému do kokotov, každý bol jebo, všivavý maďar, senilný dedko a podobne. ale len kludne mu raďte ved čo :)
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()