Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Rozlozenie tej istej fotky na A4

Scooter
2010-10-21 16:36:07+02
Ahojte. Vie mi niekto poradit ako a v akom programe najlahsie a najrychlejsie rozlozim jendu a tu istu fotku (oznamkovu) na celu plochu A4rky ?
 
Seto
2010-10-21 16:49:08+02
staci word? alebo rovno z windowsu ked tlacis sa da nastavit rozlozenie
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-10-21 16:51:32+02
Dokaze to Zoner Photo Studio a mnoho inych programov, ktore maju k dispozicii tlacove sablony.
 
micuro
2010-10-21 17:10:08+02
vcera som to robil cez photoshop,trocha pracnejsie ale nejak som to naukladal :D..daj si potom pozor nech mas tu A4 na 3OOdpi
 
Scooter
2010-10-21 17:12:22+02
príspevok od: micuro
vcera som to robil cez photoshop,trocha pracnejsie ale nejak som to naukladal :D..daj si potom pozor nech mas tu A4 na 3OOdpi
pracne cez photoshop to mam uz uspesne nacvicene :D leen by som to chcel zjednodusit..lebo zbytocne vela casu nad tym stravim
 
termitix
2010-10-21 20:18:45+02
príspevok od: Scooter
pracne cez photoshop to mam uz uspesne nacvicene :D leen by som to chcel zjednodusit..lebo zbytocne vela casu nad tym stravim
asi by som skúsil, ak pracuješ v programe Adobe Photoshop skúsiť si vytvoriť Akciu ak vieš o akú funkciu v tomto programe sa jedná. Je to celkom rýchle a jednoduché riešenie nahráš si ju raz a uložíš a používaš na súbor aký práve potrebuješ.
 
RapCica19
2011-05-20 18:49:53+02
potrebujem zväčšiť fotku kto mi S tým pomože?prosím
 
keko
2011-05-20 19:58:03+02
príspevok od: RapCica19
potrebujem zväčšiť fotku kto mi S tým pomože?prosím
Pomocou nastroja lupa vo Photoshope? Alebo ako si to myslel/a?
 
RapCica19
2011-05-21 13:50:16+02
príspevok od: keko
Pomocou nastroja lupa vo Photoshope? Alebo ako si to myslel/a?
ja to potrebuejm nejako roztiahnut do A4 ale je to dosť malé ale neviem ako nato... ((
 
micuro
2011-05-21 14:35:29+02
príspevok od: RapCica19
ja to potrebuejm nejako roztiahnut do A4 ale je to dosť malé ale neviem ako nato... ((
roztiahnutim na vacsi format ale zhorsis kvalitu fotky - rozmazes ju. Ake ma rozlisenie ta povodna fotka? Ak je velmy mala tak po roztihanuti do A4 uz moze byt takato fotka nepouzitelna
 
keko
2011-05-21 15:58:07+02
príspevok od: RapCica19
ja to potrebuejm nejako roztiahnut do A4 ale je to dosť malé ale neviem ako nato... ((
Skus v Image/ImageSize ked sa ti otvori tabulka, tak tam sa ti zjavia vlastnosti obrazku co do jeho velkosti. Musi byt zaskrtnuta volba ResampleImage (zo zaciatku napriklad volba Bicubic), mal by si mat zaskrtnutu volbu Constrain proportions. Potom zacni v casti documnet size menit velkost. Ked zmenis napr Height na 297 mm, zmeni sa aj rozmer Width. Ten ale nemusi padnut presne do rozmeru 210 mm. Vtedy musi rozhodnut, ktory rozmer upravit na pozadovanu velkost a rozmysliet si , co s tym druhym rozmerom. Bud bude oprazok uzsi nez A4, alebo sirsi ako A4. Nezabudni toto vsetko robit pri povedzme 300 DPI (nie PPcentimeter).
Jednoduchsie je to nastrojom C (crop). Dopbni do pismenka C a kurzor sa zmeni. pomocou tlcitka TAB zobrazis listu nastrojov a v hornej casti obrazovky sa zjavi kontextova lista vlastnosti. Do rozmeru Width daj 210 mm do Rozmeru Height daj 297 mm do Resolution daj 300 DPI. Zabodni niekde v hornej casti kurzor a so stlacenym pravym talcitkom urob tak sikmo do prava dolu podla poziadaviek. Kedykolvek zastavis, vzdy by si dalsim krokom z daneho vyrezu urobila A4. Ak sa ti to nehodi, dobni mysou niekde inde a zopakuj. Ak sa ti to ani tak nepaci skus dobnut do klavesnice V a skus obdlznik popotahovat za jedn so 4-och bodov. Ak si uz spokojna stlac klavesu ENTER. Ak si sa utla, ak a hovori, pomocou kombinacie klavec CTRL a Z vratis vsetko spat. Co v pripade, ze A4 ma byt na lezato? Bud rucne zadas do Height 210 a Width 297 mm, alebo dobnes mysou do tlacitka medzi tymito dvoma rozmermi na spominanej hornej liste a rozmery sa prehodia automaticky.
Ak uklada nejaky rozmer na nejaky iny dokument vacsieho rozmeru dbaj, aby oba dokumenty mali rovnake DPI, povedzme 300 DPI je vyborne pre rozmery do A0.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()