Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

ako doostrujete RAW(NEF) v nikon capture NX?

opalBB
2008-07-25 10:09:37+02
ako upravujete ostrost NEFu v NIKON Capture Nx?? upravujete ostrost len v picture control alebo aj cez unsarp mask? myslim fotku ostro a dobre nafotenu ,v picture control je zakladna hodnota 3 a da sa doostrit na 9 nieje to vela?, zda sa mi potom fotka taka cudna,( neskresluje to aj monitor a ta velkost fotky?? mozno na fotke to bude dobre) som laik co fotil pred tym len na kinofilm,, poradte mi ako postupujete vy chcem fotky upravit na maximalnu kvalitu a potom ich bez straty ulozit do tiff .fotim bez kompresie na 14 bit, len na RAW . doostrujete kazdu fotku na individualny stupen alebo stale na jeden?? lebo som zistil ze fotky krajiny mam v RAW dost neostre ale to je zevraj normalne v RAWe .. ak je tu niekto taky skusenejsi tak nech mi napise ak je ochotny taky mini rychly postup co vsetko upravuje na dobre odfotenej fotke a aj postup co robi najpr co potom, nemyslim tim zmeny expozicie ani vyvazenie bielej a podobne,, doostrujete aj cez unsarp mask?? dakde som cital ze taky optimal pre D200 ku je INTENSITY 50 RADIUS 5 treshold 4 ja mam nikon D300 tak to bude asi podobne . velmi pekne dakujem za rady..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()