Hore
Fórum » Video
 

Navod na čo najkvalitnejšie video

vladisko
vladisko 2012-09-25 23:08:10+02
Dobry večer. Potreboval by som vedieť, ako mam nastaviť moju zrkadlovku (nikon d3100) tak, aby som vyťažil s nej a následne z videa čo najväčšiu kvalitu..pretože si myslim, že toto čo natočim, je ešte fakt malo a určite v tom musi byť nejaky hačik ešte som sa nezmienil...lens ktorym natačam je obyčajny 18-55 VR dx klasika od nikonu takže určite to suvisi aj s kvalitou šošoviek ... každopadne vďaka za každú radu
 
dawajsoft
2012-09-27 12:23:16+02
príspevok od: Robert Simeg
Videu sa skoro vobec nevenujem ale obcas som nieco robil do skoly. Chcem sa spytat na to ci mozem tocit do HD a potom nejak v PP znizit kvalitu toho videa aby to nesekalo. Mam 5D II a ked som nieco spravil v HD tak mi to v PC sekalo. Format 640x480 sa mi nepaci pomerom stran tak preto HD. Pre ludi ktori sa tomu venuju je to asi blba otazka ale budem vdacny za radu : )))
cawes kamo.to nieje problem..robim to tiez a to cez HD Video Converter 6..znizim rozlisenie na 1280x720 a uz to neseka ...
 
vladisko
2012-09-27 12:58:41+02
príspevok od: lubomirzvolensky
podla toho ako mohutne makro z toho chces mat.
nie makro detail nepovažujem za makro
 
Robert Simeg
2012-09-27 13:07:26+02
príspevok od: dawajsoft
cawes kamo.to nieje problem..robim to tiez a to cez HD Video Converter 6..znizim rozlisenie na 1280x720 a uz to neseka ...
Caves : ), diky za radu, vyskusam to.
 
Robert Simeg
2012-09-27 13:11:02+02
príspevok od: Michal Matloň
Jasné, video môžeš mať v podstate v ľubovoľnom rozmere, podobne ako fotku. Samozrejme pri zmene pomeru strán sa buď oreže, alebo tam budeš mať čierne pásiky. HD ti ale v PC sekalo pravdepodobne kvôli jeho výkonu, prípadne grafickej karte, ktorá nemá akceleráciu.
Diky, asi to bude tou graf. kartou lebo mam notebook 2jadro procak a 4Gb pamat.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-09-27 13:27:37+02
príspevok od: Robert Simeg
Diky, asi to bude tou graf. kartou lebo mam notebook 2jadro procak a 4Gb pamat.
Ono samozrejme ak to video seká aj na inom PC, tak môže byť problém v niečom inom.
 
Robert Simeg
2012-09-27 13:38:45+02
príspevok od: Michal Matloň
Ono samozrejme ak to video seká aj na inom PC, tak môže byť problém v niečom inom.
To som neskusal, ale snad nie : ) lebo ked som dal rozlisenie 640x480 tak ide v pohodke to video. Uvidim co to bude robit ked zmensim rozlisenie z HD nahravky a dam to prehrat.
 
marcomusic
2012-09-27 16:46:49+02
nejde vobec o rozlisenie ale o bitrate

ked budes mat datovy tok taky isty pri full hd videu ako pri tom 640x480 tak ti nebude sekat ani to HD

 
Mito24
2012-09-27 17:03:45+02
Neviem či to tu už niekto spomenul no ak nejdeš nič spomaľovať tak natáčaj v 24FPS - dáva to ten filmový look
 
dawajsoft
2012-09-27 22:44:08+02
príspevok od: marcomusic
nejde vobec o rozlisenie ale o bitrate

ked budes mat datovy tok taky isty pri full hd videu ako pri tom 640x480 tak ti nebude sekat ani to HD

nemas pravdu v tom ze to nebude sekat pri rovnakom bitrate a inom rozliseni...pri rovnakom bitrate ale rozlicnom rozliseni videa su aj ine naroky na graficky procesor. myslis ze pri dvakrat vacsom rozliseni a teda pri dvakrat vacsom poctu riadkov ,hoci bitrate bude rovnaky bude GPU zatazene rovnako? ps:som sa nastrimoval nejakych tych videi
 
lubomirzvolensky
2012-09-27 23:40:25+02
>> ak nejdeš nič spomaľovať tak natáčaj v 24FPS - dáva to ten filmový look


vies aj konkretne vysvetlit v com? Pouzival si niekedy osobne 24fps ? Podla mna je 24fps jedno obrovske nestastie a UberHyped kravina predovsetkym v europe so vsetkymi systemami nastavenymi na 25p/50i pretoze z mnohych dovodov.

Filmovy look podla mna nedava frekvencia snimkov, ale ich farebne podanie, heavy post-processing a podobne - pocet snimkov nie. Nezavazi ani argument v podobe 180 stupnoveho uhla na zavierke a podobnych mechanickych kravin ktore uz 50 rokov vo filmovom priemysle neexistuju a nikdy ani existovat nemohli v DIGITALNEJ dobe.

Takze - v com je 24fps take uzasne a v com dava ten neprekonatelny filmovy look ?
 
vladisko
2012-09-28 16:18:24+02
príspevok od: lubomirzvolensky
>> ak nejdeš nič spomaľovať tak natáčaj v 24FPS - dáva to ten filmový look


vies aj konkretne vysvetlit v com? Pouzival si niekedy osobne 24fps ? Podla mna je 24fps jedno obrovske nestastie a UberHyped kravina predovsetkym v europe so vsetkymi systemami nastavenymi na 25p/50i pretoze z mnohych dovodov.

Filmovy look podla mna nedava frekvencia snimkov, ale ich farebne podanie, heavy post-processing a podobne - pocet snimkov nie. Nezavazi ani argument v podobe 180 stupnoveho uhla na zavierke a podobnych mechanickych kravin ktore uz 50 rokov vo filmovom priemysle neexistuju a nikdy ani existovat nemohli v DIGITALNEJ dobe.

Takze - v com je 24fps take uzasne a v com dava ten neprekonatelny filmovy look ?
asi ho pomylilo to že americka a europska kinematografia natača filmy v 24 fps ..tak bodaj by to chlapca nezblblo
 
Mito24
2012-09-28 16:39:03+02
príspevok od: lubomirzvolensky
>> ak nejdeš nič spomaľovať tak natáčaj v 24FPS - dáva to ten filmový look


vies aj konkretne vysvetlit v com? Pouzival si niekedy osobne 24fps ? Podla mna je 24fps jedno obrovske nestastie a UberHyped kravina predovsetkym v europe so vsetkymi systemami nastavenymi na 25p/50i pretoze z mnohych dovodov.

Filmovy look podla mna nedava frekvencia snimkov, ale ich farebne podanie, heavy post-processing a podobne - pocet snimkov nie. Nezavazi ani argument v podobe 180 stupnoveho uhla na zavierke a podobnych mechanickych kravin ktore uz 50 rokov vo filmovom priemysle neexistuju a nikdy ani existovat nemohli v DIGITALNEJ dobe.

Takze - v com je 24fps take uzasne a v com dava ten neprekonatelny filmovy look ?
Pomýlil som sa, malo to byť 24/25FPS. Keď som točil video s 600D tak bol rozdiel medzi 25FPS a 30FPS, 25 mi dávalo ten rozmazaný look pri pohyboch čo sami veľmi páčilo a videl som to často vo filme + sú o tom aj články
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()