Hore
Fórum » Video
 

Sledovanie pohybu (Fyzika)

cupo
2013-02-27 20:07:32+01
Ahojte,
Viem, ze asi tazko najdem na fotofore nieco ohladom toho co potrebujem ale pradsa skusim. Mam video (natacane vysokorychlostnou kamerou) pohybujuceho sa objektu na ktorom su kontrolne znacky , no a ja to video potrebujem rozkuskovat na obrazky, vybrat si jednu znacku, sledovat ju na kazdom obrazku a porovnat ako sa ta znacka pohybuje. Konkretne ide o crash test auta, potrebujem vypocitat zrychlenie (spomalenie) auta pri naraze a urobit z toho graf. Urcite su na to nejake programy, len neviem ziadne najst a nenasiel som ani ziaden postup ako sa to v praxy vlastne sleduje, tak potrebujem troska popostrcit a poradit co s tym. (nevymyslam si sprostosti, ono to je bonusovy priklad do skoly )
Dakujem za kazdu radu
 
Mirex
2013-02-27 20:34:54+01
Asi potrebujes poznat fps, teda rychlos akou sa snímy kamerov zaznamenávali no a potom potrebujes vediet mierku. Takymto sposobom zistis drahu aku znacka vykonala za urcity cas. Vypocitas si rychlost znacky na zaciatku a konci drahy a pouzijes vzorec na rovnomerne zrýchlený
priamociary pohyb tj. rozidel_rychlosti / cas
ale mozno je vsetko inak
 
cupo
2013-02-27 21:03:00+01
kamera ma 1000fps a poznam aj rychlost pred narazom, nieco ako toto http://youtu.be/0Uo8j4HNCD4 ale neviem ako odmerat tu drahu (a predpokladam ze na ten graf budem potrebovat okamzite zrychlenia a nie priemerne)
 
seifi
2013-02-27 21:06:41+01
nezabudni povedať, pre zrýchlenie riešenia príkladu, kto koľko dostane z toho bonusu ?
 
František Gomboš (frago)
2013-02-27 21:27:25+01
Predpokladám, že sa jedná o tzv. videomeranie. Skús použiť free program Tracker. Ak budú nejaké problémy, napíš mi na mail.
 
cupo
2013-02-27 21:32:46+01
za kazdy 1 bod 4% ku skuske (popravde neviem za kolko bodov je toto, ale max je 3 za priklad) a ak budem mat 6 bodov + kazdu priebeznu pisomku pocas semestra nad 70% tak nemusim ist ani na skusku a mam automaticky C
 
ferguson
2013-02-27 21:42:14+01
Kecy... Never tomu To som uz pocul tolko razy...
 
jolka
2013-02-27 21:43:23+01
príspevok od: cupo
Ahojte,
Viem, ze asi tazko najdem na fotofore nieco ohladom toho co potrebujem ale pradsa skusim. Mam video (natacane vysokorychlostnou kamerou) pohybujuceho sa objektu na ktorom su kontrolne znacky , no a ja to video potrebujem rozkuskovat na obrazky, vybrat si jednu znacku, sledovat ju na kazdom obrazku a porovnat ako sa ta znacka pohybuje. Konkretne ide o crash test auta, potrebujem vypocitat zrychlenie (spomalenie) auta pri naraze a urobit z toho graf. Urcite su na to nejake programy, len neviem ziadne najst a nenasiel som ani ziaden postup ako sa to v praxy vlastne sleduje, tak potrebujem troska popostrcit a poradit co s tym. (nevymyslam si sprostosti, ono to je bonusovy priklad do skoly )
Dakujem za kazdu radu
Nechapem skoro nic... ale si ma pobavil...
 
cupo
2013-02-27 21:47:48+01
príspevok od: František Gomboš (frago)
Predpokladám, že sa jedná o tzv. videomeranie. Skús použiť free program Tracker. Ak budú nejaké problémy, napíš mi na mail.
ten Tracker vyzera uplne perfektne, dakujem
 
cupo
2013-02-27 21:56:51+01
príspevok od: ferguson
Kecy... Never tomu To som uz pocul tolko razy...
funguje to, viem, ze minule roky to tak par ludi spravilo a funguje to tiez preto, ze takmer nikto tie priklady nevie vyratat a ked ho vyratas tak si musis aj obhajit ako si to ratal, takze v rocniku je vzdy len par ludi co to skusi (takze sa nestane, ze by zrazu nikto nemusel k skuske),,,,,, kazdopadne aj kedy som nevyratal vsetko, tak nejake to percento k skuske sa vzdy hodi
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()