Hore
Fórum » Video
 

Snimanie videa D5100-vhodný objektív

Honda
2013-06-03 21:41:02+02
Zdravím fotografi aj fotokameramani.. Mám takú malú dilemu,chcem resp. potrebujem vhodný objektív na natáčanie videa ako v exteriery tak aj v interiery hlavne v interiery, potrebujem vysoko svetelný objektív s clonou 1,8 a viac.Mal som na skúšku strýcovej 50-ky nikkor 35 1.8 ale pri slabom osvetlení by som prijal aj lepšiu svetelnosť..potrebujem poradiť ci sa mi oplatí investovať do www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/objektivy/samyang-35mm-f14-as-umc---pomaly-ale-kvalitne/ alebo http://objektivy.heureka.sk/sigma-af-30mm-f-1_4-ex-dg-dc-hsm-nikon/ pri sigme som nejak nezaregistroval ze ma stabilizátor čo by bol aj problém pri snímaní s ruky a ten samyang ma dosť zaujal...mam s toho dilemu už asi rok .Mam Nikon d 5100 s objektivom 18 105 co postačuje na snímanie videa vonku pri dobrom svetle ale aj tak potrháva oproti 35-1,8 ,viem že video oproti Canonu je plne automatické a moc nezmením nič ako čas clonu či iso.Skrátka je tu niekto kto mi poradí na môj foťak videoobjektiv alebo najlepšie keby mal takú alebo podobnú zostavu ako mam ja + svetelny objektiv...a pomohlo by mi keby ste mi aj vedeli opodstatniť či by mi aj pomohlo si scénu prisvetľovať s leddiodovým svetlom ktorý sa pouziva na kamerach ... viem,že nemám kameru ale takto ma to baví viac.
Vopred ďakujem za rady aj keď ma tu odvrhnete
 
Honda
2013-06-03 21:47:00+02
ešte podotknem,že celé fórum mám krížom krážom pobehané nikde nič som nenašiel čo by mi pomohlo.....
 
roakmorg
2013-06-03 21:55:34+02
príspevok od: Honda
Zdravím fotografi aj fotokameramani.. Mám takú malú dilemu,chcem resp. potrebujem vhodný objektív na natáčanie videa ako v exteriery tak aj v interiery hlavne v interiery, potrebujem vysoko svetelný objektív s clonou 1,8 a viac.Mal som na skúšku strýcovej 50-ky nikkor 35 1.8 ale pri slabom osvetlení by som prijal aj lepšiu svetelnosť..potrebujem poradiť ci sa mi oplatí investovať do www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/objektivy/samyang-35mm-f14-as-umc---pomaly-ale-kvalitne/ alebo http://objektivy.heureka.sk/sigma-af-30mm-f-1_4-ex-dg-dc-hsm-nikon/ pri sigme som nejak nezaregistroval ze ma stabilizátor čo by bol aj problém pri snímaní s ruky a ten samyang ma dosť zaujal...mam s toho dilemu už asi rok .Mam Nikon d 5100 s objektivom 18 105 co postačuje na snímanie videa vonku pri dobrom svetle ale aj tak potrháva oproti 35-1,8 ,viem že video oproti Canonu je plne automatické a moc nezmením nič ako čas clonu či iso.Skrátka je tu niekto kto mi poradí na môj foťak videoobjektiv alebo najlepšie keby mal takú alebo podobnú zostavu ako mam ja + svetelny objektiv...a pomohlo by mi keby ste mi aj vedeli opodstatniť či by mi aj pomohlo si scénu prisvetľovať s leddiodovým svetlom ktorý sa pouziva na kamerach ... viem,že nemám kameru ale takto ma to baví viac.
Vopred ďakujem za rady aj keď ma tu odvrhnete
Clona 1.4 vs 1.8 na videu je zanedbatelna. Prva vec co si musis ujasnit je ohnisko. Druha vec je, ze na d5100 Ta to dlho bavit nebude a tak ci tak prejdes na manual setting v niecom inom. Odporucam nikony 35 50 a 85 1.8G.
 
Honda
2013-06-03 22:02:32+02
veď to ohnisko,ta sigma sa mi pači kôli ohnisku naj ale ten stabilizátor a samyang je uz 35,chcem co najširši a najlepšie so stabilizátorom...
Ďakujem za postreh.
A ktej clone myslím ze je to citelné či 1,8 alebo 1,4 ...ale počkám ešte na rady
 
legolas380
2013-06-03 22:43:05+02
ak ti bol malo objetiv so svetelnostou 1.8 tak ti asi len poradim kamerovat za svetla, pretoze ta 1.4 ta asi ozaj nezachrani...alebo si kup to led svetlo, ak kamerujes na malu vzdialenost. a mozem sa spytat co vlastne kamerujes ze potrebujes tak svetelny objektiv? ja ked kamerujem tak vasinou so setakom a este ma neobmedzoval. mam aj 50ku 1.8 a ten setak je komfortnejsi(nemusim tolko behat alebo menit objektiv )
 
roakmorg
2013-06-03 22:44:08+02
príspevok od: Honda
veď to ohnisko,ta sigma sa mi pači kôli ohnisku naj ale ten stabilizátor a samyang je uz 35,chcem co najširši a najlepšie so stabilizátorom...
Ďakujem za postreh.
A ktej clone myslím ze je to citelné či 1,8 alebo 1,4 ...ale počkám ešte na rady
Ziadna svetelna Sigma nema stabilizaciu, nato sluzi poriadny stativ resp. flycam. ak chces co najsirsie a najsvetelnejsie sklo tak existuje Samyang 24mm 1.4 , ale tam sa s dofkou nebude dat tak hrat. Ci nastavim clonu 1.8 alebo 1.4 a sledujem zmenu v Live rezime tak ten rozdiel je MINIMALNY. Manualny rezim spravi viac roboty ako najsvetelnejsie sklo f1.0 v automatike!

Zhrniem: kup si radsej kameru.
 
c0lder
2013-06-03 23:34:21+02
Ak chces efektny svetelny objektiv z moznostou zmeny clony atd, kup manualny nikkor f1.2 na e-bayi je ich kopa http://www.ebay.com/itm/Nippon-Kogaku-Nikkor-S-Auto-1-1-2-55MM-Lens-with-Vintage-Nikkor-Case-/121111571237?pt=Camera_Lenses&hash=item1c32cfeb25 .
 
galaximato
2013-06-08 08:13:22+02
Jezis pri videu ci mas 1.8 alebo 1-4 je jedno iba to pojde viac do penazi kup si svetlo mne to pomohlo pouzivam sigmu 10-20 alebo samyang 8mm uplne postacuje clona 3,5 ale treba svetlo ja som kupil s ebay za 30eur 120 led svetlo a mas po probleme
 
pirhi
2013-06-08 12:02:12+02
neviem či má nejaké pevné sklo s clonou 1,8 stabilizátor...možno canon má také niečo ale pri nikone som nič nestretol..pokial viem tak ani tvoja sigma a ani samyang stabilizáciu nemajú ak chceš mať silou mocou stabilizovaný svetelný objektív tak potom je tu napr tamron 17-50 f 2,8 VC
ale musíš dávať fest pozor...ten stabilizátor dosť počuť...viĎ tu http://www.youtube.com/watch?v=CnDCnTezea4

 
galaximato
2013-06-08 17:10:02+02
príspevok od: pirhi
neviem či má nejaké pevné sklo s clonou 1,8 stabilizátor...možno canon má také niečo ale pri nikone som nič nestretol..pokial viem tak ani tvoja sigma a ani samyang stabilizáciu nemajú ak chceš mať silou mocou stabilizovaný svetelný objektív tak potom je tu napr tamron 17-50 f 2,8 VC
ale musíš dávať fest pozor...ten stabilizátor dosť počuť...viĎ tu http://www.youtube.com/watch?v=CnDCnTezea4

ja som pisal na margo svetelnosti nie stabilizacie tam pouzivam glidecam
 
pirhi
2013-06-08 17:43:28+02
príspevok od: galaximato
ja som pisal na margo svetelnosti nie stabilizacie tam pouzivam glidecam
ja som nereagoval na teba, ale na zakladatela témy aj ten seťák čo má sa dá v pohode využiť, len občas bude treba nejaké svetlo
 
galaximato
2013-06-08 20:03:29+02
aha ok sorry
 
Honda
2013-06-08 21:15:23+02
ok. díki za rady budem skusat a ucit sa dalej......
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()