Hore
Fórum » Video
 

Blackmagic Cinema Camera EF vs Sony NEX fs 100

Cassul
Cassul 2013-06-19 19:27:35+02
Ahojte,

poradte mi s mojou dilemou.. Potrebujem novu kameru na natacanie ako hudobnych videoklipov, tak aj svadieb... Su to 2 rozdielne udalosti a o to vacsia dilema.

Kedze nebudem kupovat obe kamery, tak sa musim rozhodnut pre jednu.
Samozrejme pre svadby sa viac hodi sony so setakom, ale ta svetelnost... a tie recenzie, ze by vyhodili setak rovno do kosa....

Black magic zasa super cena oproti sony, ale taktiez manualne ostrenie. Preto som bol rozhodnuti pre sony, ze bude ostrit automaticky, ale ked som sa dozvedel, ze ten objektiv naozaj za nic nestoji, tak sa priklanam k black magic, kedze ostrit musim na oboch manualne, ak nezoberiem sonycko so setakom, tak musim pouzit redukciu a tym padom automaticky neostri ak som dobre pochopil.

Máte skusenost s kamerou sony so setakom alebo naopak black magic?

Co by ste spravili? Dakujem za reakcie
 
Cassul
2013-06-20 11:43:33+02
príspevok od: WildSammy
ja by som si zobral blackmagic s MFT bajonetom.. ziadne srandicky ako nex a podobne.. ja konkretne blackmagic budem aj kupovat, ale nie velku, ale malu vreckovu.. pre ilustraciu co to dokaze http://vimeo.com/55887965
A co vravis na to co vravia kolegovia, pri blackmagic mas manualne ostrenie... (myslim pouzitie na svadby)
 
Cassul
2013-06-20 11:44:23+02
príspevok od: total empty
Panasonic kamera dokáže detekovať až 27 tvári v obraze a sledovať ich pohyb a doostrovať,pri zmene svetla z prechodu z vonku do vnútra budovy,napr., dokáže behom sekundy prestaviť nastavenia a optimalizovať ich,pritom tiež stíha držať ostrosť na vybrané objekty, ktoré su v pohybe.
Ako to chceš stihať na manuál ?
Tu nieje čas na experimentovanie.
A ktorá kamera panasonic napríklad?
 
Cassul
2013-06-20 11:47:59+02
príspevok od: roakmorg
Reagujem aj na prispevok nad tymto: svadba je udalost ked sa dany okamih neda opakovat. Ja by som neriskoval vymenu obrucok, prvy bozk a podobne veci koli MF, nezaostris a potom im to uz nevysvetlis, zakaznika nezaujima ze nemas AF. Vrazit tazke tisice do techniky a mat len MF? Ta to napad... Taka otazka: preco chces FS100 ked nevies ake ma parametre? to ze dany zakladak ma svetelnost 3.5-6,3 znamena co? ze nic nevidno? naopak ta kamera ma jeden z TOP low light charakteristik na trhu (o chlp lepsiu ako fs700). Taktiez svadba sa neodohrava v tme, ale ano led sa zide vzdy. Takze v prvom rade treba spravit serioznu pracu a potom "hrat sa" s pevnymi sklami na velkych cipoch.
Vsak prave preto som sa pytal, ci by nebolo dobre svetlo k zakladaku, cize na svadby by to bohato stacilo (kedze zakladak ostri automaticky) a k tomu redukciu na ine objektivy, keby chcem a mam cas hrat sa alebo mam ostrica..
V tom pripade viem vyuzit dobre FS 100ku aj na svadby aj na ine veci, nie?
 
WildSammy
2013-06-20 11:49:23+02
príspevok od: total empty
Hmmm,sú to pekné mašinky. Ale akože tam posujú objektívy Lumix aj Oly či aj iné?
na tu malu vsetky objektivy pre micro 4/3 (MFT) alebo 4/3 cez adapter, cize Pana, Oly a spol. a na velku mas na vyber Canonacky EF bajonet alebo tiez MFT bajonet ako na tej malej, lenze velka ho ma pasivny, cize MF (manual focus).. AFko ide zatial len na tej malej pocket kamere. Cip a vystup ma vsak totozny s velkou a aj nativny ProRes alebo RAW vystup, cize ziadne AVCHD srandy
 
roakmorg
2013-06-20 11:56:05+02
príspevok od: Cassul
Vsak prave preto som sa pytal, ci by nebolo dobre svetlo k zakladaku, cize na svadby by to bohato stacilo (kedze zakladak ostri automaticky) a k tomu redukciu na ine objektivy, keby chcem a mam cas hrat sa alebo mam ostrica..
V tom pripade viem vyuzit dobre FS 100ku aj na svadby aj na ine veci, nie?
Hm ten biznis ide dole vodou ale k veci: ano svetlo sa zide ale na fs100 to nieje nutnost tam pri +30db zrno nieje. a ano, fs100 je univerzalnejsi stroj ako blackmagic. Ja tiez kedze chcem novu kameru a som si zhodnotil vsetky klady a nedostatky tak mi vysli dve a to fs100 a fs700. Ale davaj si pozor, cim vacsi cip tym narocnejsia praca. Drzim palce pri vybere.
 
WildSammy
2013-06-20 12:01:28+02
príspevok od: Cassul
A co vravis na to co vravia kolegovia, pri blackmagic mas manualne ostrenie... (myslim pouzitie na svadby)
hollywoodske klipy sa tocia mimo svadobny den a ak chces tocit na svadobnom dni potrebujes hlavnu reportaznu kameru s AFkom.. najlepsie to vystihol piggae.. ze mat AFkovu reportaznu kameru a k nej nejaku cinema kameru cize zainvestovat mozno skor do kvalitnej reportaznej kamery s dobrou ergonomiu a objektivom a na hollywoodske klipy mat mozno nieco ako ten Blackmagic Cinema Pocket Camera, s ktorym by si sa vedel vyhrat v klude zalezi co preferujes.. kludne to moze byt aj naopak mat poriadnu cinema kameru a na reportaze len nejaku Legriu ale ak chces tocit aj reportaze aj kvazi akoby filmy, tak myslim, ze to sa neda skombinovat nie len v jednej kamere, ale ani nie v jednej osobe Musis sa rozhodnut co presne chces najviac robit z toho co si popisal a k tomu vybrat adekvatnu kameru. Ak budes viac tocit na styl reportazi, nejaky priebeh svadby, tak radsej kvalitnu reportaznu a ak sa chces skor venovat klipom na styl hollywoodskych filmov, tak skor nejaku cinema kameru Lenze aj na taky dobry klip treba kopec materialu. Co tocili moju sesternicu(sice vo svadobny den), tak ona mala taky hollywoodsky filmik z toho a to bola cela banda kameramanov, techniky a ramp.
 
total empty
2013-06-20 12:02:33+02
príspevok od: Cassul
A ktorá kamera panasonic napríklad?
Zo série HS200 a vyšie plus 3Dmodely Ďalej poloprofi kamery.
http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3%BDrobky+pro+spot%C5%99ebitele/Videokamery/V%C5%A1e+o+videokamer%C3%A1ch+Panasonic/2010+3MOS+Technologie+pro+sn%C3%ADm%C3%A1n%C3%AD+obrazu/5332576/index.html

http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3%BDrobky+pro+spot%C5%99ebitele/Videokamery/V%C5%A1e+o+videokamer%C3%A1ch+Panasonic/Videokamera+Panasonic+s+integrovan%C3%BDm+2D-3D/8679439/index.html
 
Cassul
2013-06-20 12:23:24+02
príspevok od: roakmorg
Hm ten biznis ide dole vodou ale k veci: ano svetlo sa zide ale na fs100 to nieje nutnost tam pri +30db zrno nieje. a ano, fs100 je univerzalnejsi stroj ako blackmagic. Ja tiez kedze chcem novu kameru a som si zhodnotil vsetky klady a nedostatky tak mi vysli dve a to fs100 a fs700. Ale davaj si pozor, cim vacsi cip tym narocnejsia praca. Drzim palce pri vybere.
Ďakujem, nech sa darí!
 
Cassul
2013-06-20 12:23:30+02
Chalani,m este raz dakujem za nazor a radu Tak este popremyslam a vecer nieco objednam.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()