Hore
Fórum » Video
 

Panasonic GH3 zaveseny pod Copterom

yuri9999
2014-06-16 11:14:28+02
Ahojte. Viem postavit copter,viem pilotovat copter viem lietat s vrtulnikmi ale nie som si isty ako spravne nastavit GH3 lumix aby vysledok pre strih bol dobry.Zatial skusam to metodou pokus omyl.Snazil som sa aj zorientovat cez Google a mam z toho este vacsi chaos ako ked som zacal 1x citat navod gh3.
Obmedzeni som nemoznostou pouzit filter lebo to ma vplyv na stabilizaciu gimbala.Daju sa urcit zasady nastavenia pre video ktore platia vseobecne? objektiv je Zuiko 12mm f2. RC ovladam iba spust rec a pohyb kamery v 3osiach. Prve zabery pre video mi ukazali ze nie je to este ono noteboocik to horkotazko na 8x raz vyrenderoval preto som to iba pospajal bez pokusov o upravu.ale to mam v sucastnosti uz poriesene. Zatial sa mi podarilo toto :https://www.youtube.com/watch?v=aMBihNsK9qU&index=4&list=PL3rXvFAuoQR3kRg0myk2pwiPHP7S7Ldhf
(osobnu web stranku nemam zatial dokoncenu)
Vopred dakujem za Vase rady ako na to pri takomto dynamickom zazname videa.
 
total empty
2014-06-16 12:55:35+02
príspevok od: yuri9999
Ahojte. Viem postavit copter,viem pilotovat copter viem lietat s vrtulnikmi ale nie som si isty ako spravne nastavit GH3 lumix aby vysledok pre strih bol dobry.Zatial skusam to metodou pokus omyl.Snazil som sa aj zorientovat cez Google a mam z toho este vacsi chaos ako ked som zacal 1x citat navod gh3.
Obmedzeni som nemoznostou pouzit filter lebo to ma vplyv na stabilizaciu gimbala.Daju sa urcit zasady nastavenia pre video ktore platia vseobecne? objektiv je Zuiko 12mm f2. RC ovladam iba spust rec a pohyb kamery v 3osiach. Prve zabery pre video mi ukazali ze nie je to este ono noteboocik to horkotazko na 8x raz vyrenderoval preto som to iba pospajal bez pokusov o upravu.ale to mam v sucastnosti uz poriesene. Zatial sa mi podarilo toto :https://www.youtube.com/watch?v=aMBihNsK9qU&index=4&list=PL3rXvFAuoQR3kRg0myk2pwiPHP7S7Ldhf
(osobnu web stranku nemam zatial dokoncenu)
Vopred dakujem za Vase rady ako na to pri takomto dynamickom zazname videa.
Že sa nebojíš, že to rozbiješ.
Video je rozsekané,akokeby si robil z 24 obrázkov 25,typické pri prerábaní Divx na DVD.
Na prerábanie videa potrebuješ slušný program a výkoný počítač,nie notbok, mne osobne notbuk zmrzne už pri úprave raw a video by prerábal asi štyri dni a noci. (dvojadrový 1,5G)
Do akého formátu nahrávaš? AVCHD?
Prečo robíš film 21:9 ,?
Obyčajné mám nastavené video aj foťak na full kvalitu,30fps fullHD.
Inak máš tam tri druhy stabilizácie,treba vyskúšať,ktorá je najlepšia pre tento druh snímania.
Ked prerabaš video,treba zakliknuť aj také funkcie ako adapt.odstránenie riadkovania a pod.,odstráni ti to seky a posterizáciu medzi svetlými a tmavými plochami,akurát sa natiahne čas prerábania-u mňa by to bol z dvoch hodin videa dva hodiny prerábania,po zakliknuti by to bolo vyše 17 hod. Veľa času zaberá aj prerábanie zvuku,takže si dobre pozri a nastav.Lebo ak ti prerába stereo na DD5.1 tak zbytočne veľa času to zaberá, a výsledok o ničom.
Ja robím na Nero moveXtra.
Lumixi maju dosť dobrý IA, takže to by som využil,lebo pri zmene zo svetla a tmy a naopak,nestíhaš meniť expo. a prepálenie alebo tma,či zle nastavenie teploty bielej stihá pod jednu sekundu.
 
yuri9999
2014-06-18 00:16:17+02
takto nejako som nejako to mam nastavene.

Rezim zaznamu MOV
Kvalita 1920x1080 25p ALL INTRA alebo 1920x1080 50p tu vaham
rezim expozicie mam P alebo S ??
scena krajina
Kontinualny AF
rezim merania na stred
i dynamicky standart
zvuk zaznamu je nepouzitelny ten musim odstranit....
Vas nazor :da sa tomu vysledku este nejako pomoct vhodnejsim nastavenim?
vopred dakujem.
 
yuri9999
2014-06-23 13:56:02+02
hmm asi bude lepsie ponuknut moznost spoluprace na leteckych zaberoch copilotovi - fotografovi
 
yuri9999
2014-07-14 00:24:29+02
pokus o foto
 
yuri9999
2014-07-26 23:42:36+02
testik kopter
 
yuri9999
2014-09-10 12:21:42+02
moje nove video http://www.coptervideorec.sk/
 
yuri9999
2014-09-10 12:23:31+02
www.coptervideorec.sk moje nove video
 
JanoBA
2014-09-10 23:39:22+02
príspevok od: yuri9999
takto nejako som nejako to mam nastavene.

Rezim zaznamu MOV
Kvalita 1920x1080 25p ALL INTRA alebo 1920x1080 50p tu vaham
rezim expozicie mam P alebo S ??
scena krajina
Kontinualny AF
rezim merania na stred
i dynamicky standart
zvuk zaznamu je nepouzitelny ten musim odstranit....
Vas nazor :da sa tomu vysledku este nejako pomoct vhodnejsim nastavenim?
vopred dakujem.
Ahoj,
neviem ci to GH3 podporuje, ale rezim expozicie by som dal M a autoISO, nebudes mat take velke skoky pri zmene clony, ako to mas teraz
pripadne rezim A, ale clona musi byt nemenna, inak ti to bude blikat stale

takisto AF vymen skor za MF, priclon objektiv a manualne zaostri na vzdialenost par metrov, pri takomto ohnisku bude hlbka ostrosti velmi velka a mas istotu ze objektiv nebude preostrovat v najnevhodnejsom okamihu
 
total empty
2014-09-11 07:22:17+02
príspevok od: JanoBA
Ahoj,
neviem ci to GH3 podporuje, ale rezim expozicie by som dal M a autoISO, nebudes mat take velke skoky pri zmene clony, ako to mas teraz
pripadne rezim A, ale clona musi byt nemenna, inak ti to bude blikat stale

takisto AF vymen skor za MF, priclon objektiv a manualne zaostri na vzdialenost par metrov, pri takomto ohnisku bude hlbka ostrosti velmi velka a mas istotu ze objektiv nebude preostrovat v najnevhodnejsom okamihu
Ja by som ho nechal aspoň v čiastočnej automatike,tam hore nemá šancu prestavovať parametre a čo sa týka ostrosti, je tam režim ostrenia, to si treba nastaviť-viacbodové na pokrytie celého snímača a pri clone 11 a viac musí mať všetko ostré ( v podstate ostrosť na nekonečno).
Čo sa týka ISO, nie len že to šumí-takzv. nočné farebné snimanie, ale stráca aj na farebnosti-je to ako do žlto-červena tónovany čb film plus vznika taký plávajúci efekt pohybujúcich sa osôb , ale to by musel filmovať večer pod neónmi na ulici.
Ďalšia vec je nastavenie kvality a formátu, ak si nastaví len slabšiu kvalitu,všetky chyby vyskočia pri spracovaní videa.
Lumixi maju možnosť nastavenia autoISO pri rôzných režimoch, akurát, že je tam riziko, že občas môžu vyskočiť hodnoty do výšin, čo nem dobré.
 
yuri9999
2014-09-11 12:07:48+02
príspevok od: JanoBA
Ahoj,
neviem ci to GH3 podporuje, ale rezim expozicie by som dal M a autoISO, nebudes mat take velke skoky pri zmene clony, ako to mas teraz
pripadne rezim A, ale clona musi byt nemenna, inak ti to bude blikat stale

takisto AF vymen skor za MF, priclon objektiv a manualne zaostri na vzdialenost par metrov, pri takomto ohnisku bude hlbka ostrosti velmi velka a mas istotu ze objektiv nebude preostrovat v najnevhodnejsom okamihu
Dakujem za tvoj prispevok.Velku cast tvojej rady som si uz doposial osvojil a snazil som sa vychytat veci metodou pokus omyl.akurat neskusal som experimentovat s MF. este raz vdaka cenim si tvoju ochotu poradit. pri dynamickom pohybe by veru stalo za uvahu porovnat vyskusanim AFC a MF.
 
yuri9999
2014-09-11 12:13:14+02
príspevok od: total empty
Ja by som ho nechal aspoň v čiastočnej automatike,tam hore nemá šancu prestavovať parametre a čo sa týka ostrosti, je tam režim ostrenia, to si treba nastaviť-viacbodové na pokrytie celého snímača a pri clone 11 a viac musí mať všetko ostré ( v podstate ostrosť na nekonečno).
Čo sa týka ISO, nie len že to šumí-takzv. nočné farebné snimanie, ale stráca aj na farebnosti-je to ako do žlto-červena tónovany čb film plus vznika taký plávajúci efekt pohybujúcich sa osôb , ale to by musel filmovať večer pod neónmi na ulici.
Ďalšia vec je nastavenie kvality a formátu, ak si nastaví len slabšiu kvalitu,všetky chyby vyskočia pri spracovaní videa.
Lumixi maju možnosť nastavenia autoISO pri rôzných režimoch, akurát, že je tam riziko, že občas môžu vyskočiť hodnoty do výšin, čo nem dobré.
dakujem za nazor
 
JanoBA
2014-09-12 10:58:09+02
príspevok od: total empty
Ja by som ho nechal aspoň v čiastočnej automatike,tam hore nemá šancu prestavovať parametre a čo sa týka ostrosti, je tam režim ostrenia, to si treba nastaviť-viacbodové na pokrytie celého snímača a pri clone 11 a viac musí mať všetko ostré ( v podstate ostrosť na nekonečno).
Čo sa týka ISO, nie len že to šumí-takzv. nočné farebné snimanie, ale stráca aj na farebnosti-je to ako do žlto-červena tónovany čb film plus vznika taký plávajúci efekt pohybujúcich sa osôb , ale to by musel filmovať večer pod neónmi na ulici.
Ďalšia vec je nastavenie kvality a formátu, ak si nastaví len slabšiu kvalitu,všetky chyby vyskočia pri spracovaní videa.
Lumixi maju možnosť nastavenia autoISO pri rôzných režimoch, akurát, že je tam riziko, že občas môžu vyskočiť hodnoty do výšin, čo nem dobré.
autoISO samozrejme s nejakym rozumnym limitom pri svojej "rade" som myslel filmovanie v podmienkach ake boli na prvom videu, nie v noci Ked clovek nastavi clonu a cas manualne, tak automaticka zmena ISO posobi na divaka ovela jemnejsie (pripadne si ju vobec nevsimne)
 
tomino1980
2014-09-13 08:45:36+02
pre inspiraciu od mladsieho/mensieho brata GH3

http://www.43rumors.com/amos-chapple-proves-you-can-become-famous-with-the-panasonic-gm1/
 
yuri9999
2014-09-13 14:18:48+02
Ano ta trieda quadrocopter je momentalne masova zabavka .len doteraz som neprisiel na to preco im to (majitelom ) obcas odleti prec a nevrati sa. uz nikdy .Netesi to cloveka ked niekomu menej zdatnemu pomozete s tym ako na to a potom v buducnosti stane sa mu tento maler. Urcit chybu stroja alebo pilota sa vacsinou jednoznacne potvrdit neda. Akurat mu uletia peniaze.Ale je to spotrebka limitovana nosnostou oproti profi triede takze vozit nieco navyse je trochu problem.Ako na napr.dohladavanie pomocou gps a google maps / smarttphonu v pripade nudzoveho pristatia mimo kontrolu.http://www.coptervideorec.sk/technika.php?#p259
 
yuri9999
2015-01-28 11:18:54+01
http://vimeo.com/117914992
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()