Hore
Fórum » Video
 

Video z kazety do kamery na CD/DVD

Mikajlo
2015-01-11 19:16:16+01
Zdravím Vás,
asi už z názvu témy je jasné akú mám otázku. Kedysi kamery fungovali na také menšie kazety (nie veľké VHS) ale sú veľké cca ako cigaretová krabička. Chcel by som zistiť, či je nejaký spôsob, ako záznamy z týchto kaziet dostať do digitálneho formátu avi resp. mp4 a vypáliť na CD/DVD médium.
Kde robia takéto veci, alebo aké zariadenie je na to nutné?
 
blahoslav J B Art
2015-01-11 19:42:30+01
príspevok od: Mikajlo
Zdravím Vás,
asi už z názvu témy je jasné akú mám otázku. Kedysi kamery fungovali na také menšie kazety (nie veľké VHS) ale sú veľké cca ako cigaretová krabička. Chcel by som zistiť, či je nejaký spôsob, ako záznamy z týchto kaziet dostať do digitálneho formátu avi resp. mp4 a vypáliť na CD/DVD médium.
Kde robia takéto veci, alebo aké zariadenie je na to nutné?
keby si vedel telefonovat cez Google ako nas byvaly prezident, mohol by si najst taketo odkazy
https://www.google.sk/#q=prepis%20minidv%20na%20dvd
 
Paladin25
2015-01-11 19:46:03+01
Stačí ti k tomu video, DVD s funkciou nahrávania a veľká VHS kazeta do ktorej vieš vložiť tú malú
 
asverusko
2015-01-11 19:46:13+01
príspevok od: Mikajlo
Zdravím Vás,
asi už z názvu témy je jasné akú mám otázku. Kedysi kamery fungovali na také menšie kazety (nie veľké VHS) ale sú veľké cca ako cigaretová krabička. Chcel by som zistiť, či je nejaký spôsob, ako záznamy z týchto kaziet dostať do digitálneho formátu avi resp. mp4 a vypáliť na CD/DVD médium.
Kde robia takéto veci, alebo aké zariadenie je na to nutné?
Volaj 0905 643452
 
arpgdval
2015-01-11 20:05:09+01
Bud take nieco http://www.alza.sk/premiumcord-usb-2-0-video-grabber-d250881.htm, alebo co mam aj odskusane, vlozit do PC TV kartu, napojit kameru a nahrad do PC, potom kludne mozes aj strihat a upravovat.
 
blahoslav J B Art
2015-01-11 20:14:27+01
príspevok od: Paladin25
Stačí ti k tomu video, DVD s funkciou nahrávania a veľká VHS kazeta do ktorej vieš vložiť tú malú
toto som vyskusal, VHS kazetu nahrat na DVD rekorder, ale vysledok bol horsi ako original VHS, bol tam nejaky posun farieb
 
total empty
2015-01-11 23:49:29+01
príspevok od: blahoslav J B Art
toto som vyskusal, VHS kazetu nahrat na DVD rekorder, ale vysledok bol horsi ako original VHS, bol tam nejaky posun farieb
Treba si zohňať dvdrecorder Panasonic, nastaviť nahrávanie na XP-čo je 1hodina 4minútý (64 min). na 4,5G dvd. Pri prepojení recordera z videom musí byť použitý scart kábel pozlatený 24karat zlatom, z bezkyslikatej medi a dokonalé odrušený.Niekedy stal jeden okolo 500korún a bol plochý,široky asi 7cm,hrubí pol cm a dlžka asi jeden meter a ťažky.
Video by som odporúčil tiež nejake značkové a kvalitné,nie tie posledné shity čo tlačili do Tesca a tak.
Zaznam bol o niečo lepší ako original vhs,nie veľmi, ale lepší a to vďaka bezruchovému prevodu a hrebeňovým filtrom recordéra.
DVD recorder Panasonic sa dá ešte v súčasnosti kúpiť aj z veľkým HDD za necelých 300euri,záleži od typu.
Z videom je to už horšie.
 
tnagy294
2015-01-12 07:58:42+01
príspevok od: blahoslav J B Art
toto som vyskusal, VHS kazetu nahrat na DVD rekorder, ale vysledok bol horsi ako original VHS, bol tam nejaky posun farieb
Ja som casto digitalizoval takto nejake video z VHS aj z tych miniVHS. Tam treba dat pozor na typ zaznamu, ci to nie je nahodou SVHS, potom prehrat je to problem lebo potrebujes SVHS prehravac.
Kvalita sice nebola bohvieaka ale uvedom si jednu vec, PC aj video spajas cez analogove pripojenia a tak rozne zemne slucky ci podobny nesvar moze velmi zhorsit kvalitu signalu co ide do PC. Najlepsie je napajat oba stroje z jednej zasuvky a nemat pripojene nie ine ako video (samozrejme monitor k PC). Kvalita nebude HD ale da sa to pozerat a najme bude to v digitalnej podobe.
Co mam skusenosti tak nikto nevedel povedat, ci sa to prehrava z videa alebo z DVD. To z Alzy vyzera slusne.
Tibor
 
total empty
2015-01-12 10:08:41+01
príspevok od: tnagy294
Ja som casto digitalizoval takto nejake video z VHS aj z tych miniVHS. Tam treba dat pozor na typ zaznamu, ci to nie je nahodou SVHS, potom prehrat je to problem lebo potrebujes SVHS prehravac.
Kvalita sice nebola bohvieaka ale uvedom si jednu vec, PC aj video spajas cez analogove pripojenia a tak rozne zemne slucky ci podobny nesvar moze velmi zhorsit kvalitu signalu co ide do PC. Najlepsie je napajat oba stroje z jednej zasuvky a nemat pripojene nie ine ako video (samozrejme monitor k PC). Kvalita nebude HD ale da sa to pozerat a najme bude to v digitalnej podobe.
Co mam skusenosti tak nikto nevedel povedat, ci sa to prehrava z videa alebo z DVD. To z Alzy vyzera slusne.
Tibor
Uvedom si jednú vec: 720x576 je rozlíšenie tak na VHS ako na DVD. Určitým spôsobom sa dal obraz remasterovať už pri nahrávani.
Najkvalitnejšie pásky-audio či video robila jediná firma a to TDK.Pokiaľ si to mal na páskach od TDK, tak kvalita tam bude aj po 20 rokoch,pri rozumnom uskladnení.
Vtedy ešte neexistovali HDMI káble, ale analog sa prenášal cez tkzv. symetrické výstupy, to znamená, že každý kanál osobitne a to plus-minus-uzemnenie pre pravý a to isté pre ľavý a video signál (koncovky kanon,činč sú nesymetrické).
Preto sa vynašli scart káble, aby signál nebol degradovaný.
Tento systém sa používal roky dozadu a používa sa dodnes napr. pri ozvučovaní vo veľkých sálach alebo v nahrávacích štúdiách.
Existujú aj video recordéri napr. Philips, ktoré mali funkciu zaostrovania a rozmazávania prehravaného obrazu a to veľmy pomohlo pri prehrávani na dvd. Inak potom len postproces v nejakom videoeditore.

Pri VHS nikde nebude kvalita HD lebo ani samotné dvd nieje HD ako vts súbory.
Z malého už veľké nespravíš, resp. spravíš ale kvalita bude vždy tá istá,prípadne horšia,jedine ti nabehajú mega .
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-12 10:48:17+01
Teoreticky pri sVHS, Hi8, pri analogovom zazname, bolo rozlisenie PAL. Nejake body sa stracali kvoli bezpecnemu zobrazeniu na TV. Maximalny pocet riadkov ale dosahovali len spickove kamery. Bezne amaterske kamery zaznamenal obraz zodpovedajuci niekedy len 300 riadkom. Pri prepise, vacsinou na velku VHS, sa rozlisenie este zmensilo. SKus si nieco nahrat dnes na 640x480 (to to mas este v digitalnej kvalite), ake je to nedostatocne rozlisenie oproti HD a Full HD.
 
JohnNewton
2015-01-12 11:18:17+01
príspevok od: Paladin25
Stačí ti k tomu video, DVD s funkciou nahrávania a veľká VHS kazeta do ktorej vieš vložiť tú malú
Nie je jasné, či sa bavíme o VHS-C alebo o inom systéme . " Také menšie kazety " ( napr. video 8 )
 
total empty
2015-01-12 11:58:41+01
príspevok od: JohnNewton
Nie je jasné, či sa bavíme o VHS-C alebo o inom systéme . " Také menšie kazety " ( napr. video 8 )
Ani sa nečudujem, ty si celkovo popletený,keby si čítal poriadne,bolo by ti to jasné.
 
tnagy294
2015-01-12 12:00:59+01
príspevok od: total empty
Uvedom si jednú vec: 720x576 je rozlíšenie tak na VHS ako na DVD. Určitým spôsobom sa dal obraz remasterovať už pri nahrávani.
Najkvalitnejšie pásky-audio či video robila jediná firma a to TDK.Pokiaľ si to mal na páskach od TDK, tak kvalita tam bude aj po 20 rokoch,pri rozumnom uskladnení.
Vtedy ešte neexistovali HDMI káble, ale analog sa prenášal cez tkzv. symetrické výstupy, to znamená, že každý kanál osobitne a to plus-minus-uzemnenie pre pravý a to isté pre ľavý a video signál (koncovky kanon,činč sú nesymetrické).
Preto sa vynašli scart káble, aby signál nebol degradovaný.
Tento systém sa používal roky dozadu a používa sa dodnes napr. pri ozvučovaní vo veľkých sálach alebo v nahrávacích štúdiách.
Existujú aj video recordéri napr. Philips, ktoré mali funkciu zaostrovania a rozmazávania prehravaného obrazu a to veľmy pomohlo pri prehrávani na dvd. Inak potom len postproces v nejakom videoeditore.

Pri VHS nikde nebude kvalita HD lebo ani samotné dvd nieje HD ako vts súbory.
Z malého už veľké nespravíš, resp. spravíš ale kvalita bude vždy tá istá,prípadne horšia,jedine ti nabehajú mega .
Viem, ze kvalita nebude HD, preto som pisal aby dotycny necakal nieco super .
Uz ani neviem presne do akych formatov som graboval. Su to uz roky co som to nepouzival. Teraz ak sa vyskytne, davam to do DV lahko sa to struha, rozumna velkost...v tych casoch to bolo o tom, ci a kolko obrazov vypadne pri grabovani boli to pekne casy...
osobne som mal Panasonic SVHS tahze tych 420 riadkov, aspon podla hodnotenia kamety bolo mozne, VHS daval niekde okolo 240 riadkov...ale dalo sa pozerat a bolo to lepsie ako nemat zaznam
 
JohnNewton
2015-01-12 12:17:57+01
príspevok od: total empty
Ani sa nečudujem, ty si celkovo popletený,keby si čítal poriadne,bolo by ti to jasné.
A kde si sa dočítal či sú tie kazety VHS-C alebo Hi8, či si tak usúdil s veľkosti "cigaretová krabička", alebo si použil niektorú so svojich konšpiračných teoríí ?
 
total empty
2015-01-12 12:18:22+01
príspevok od: tnagy294
Viem, ze kvalita nebude HD, preto som pisal aby dotycny necakal nieco super .
Uz ani neviem presne do akych formatov som graboval. Su to uz roky co som to nepouzival. Teraz ak sa vyskytne, davam to do DV lahko sa to struha, rozumna velkost...v tych casoch to bolo o tom, ci a kolko obrazov vypadne pri grabovani boli to pekne casy...
osobne som mal Panasonic SVHS tahze tych 420 riadkov, aspon podla hodnotenia kamety bolo mozne, VHS daval niekde okolo 240 riadkov...ale dalo sa pozerat a bolo to lepsie ako nemat zaznam
Okolo roku 2004 boli na vyslni hand kamery a miniDV kazetky , vtedy bol problém dostať cez PC kvalitu dvd ako bolo na kazetke.Ten signál tam bol a bol kvalitný,horšie bolo stiahnuť ho a spracovať na dvd. Pri porovnani bol vždy lepši obraz na TV z kamery.
Už vtedy sa dala nastavovať kvalita záznamu a to su tie oseky v pixeloch.
Niekedy, keď sa točili napr. svadby,na minidv vošla hodina záznamu v max kvalite ale dva až štyry v zniženej kvalite,pasky boli drahé,tak sa šetrilo a na starých telkách bolo ťažké rozoznať kvalitu, či to bolo točené v XP,SP,EP, dnes po rokoch sa tu ukáže ,technológia pokročila.
Po roku 2000 mali kamery snímače 0,8Mega, lepšie 1,3mega ešte len prichádzal nástup 3mos snímačov, ale vtedy to bolo veľmy drahé.
 
Mikajlo
2015-01-12 12:51:06+01
Ďakujem vám všetkým veľmi pekne za odpovede. S týmto dotazom mi vlastne volal ujo a nevedel mi vtedy povedať, aký presný typ kaziet to je. Ale našiel som v PB firmičky, ktoré by to mali vedieť spraviť, takže to považujte za vybavené. Ďakujem
 
Mikajlo
2015-01-12 12:54:18+01
príspevok od: blahoslav J B Art
keby si vedel telefonovat cez Google ako nas byvaly prezident, mohol by si najst taketo odkazy
https://www.google.sk/#q=prepis%20minidv%20na%20dvd
Zatelefonoval som si cez ten Google teda a našiel som firmy čo to robia. Dik za typ. Ruším Orange a prechádzam do Googlu.
 
tnagy294
2015-01-12 13:30:21+01
príspevok od: total empty
Okolo roku 2004 boli na vyslni hand kamery a miniDV kazetky , vtedy bol problém dostať cez PC kvalitu dvd ako bolo na kazetke.Ten signál tam bol a bol kvalitný,horšie bolo stiahnuť ho a spracovať na dvd. Pri porovnani bol vždy lepši obraz na TV z kamery.
Už vtedy sa dala nastavovať kvalita záznamu a to su tie oseky v pixeloch.
Niekedy, keď sa točili napr. svadby,na minidv vošla hodina záznamu v max kvalite ale dva až štyry v zniženej kvalite,pasky boli drahé,tak sa šetrilo a na starých telkách bolo ťažké rozoznať kvalitu, či to bolo točené v XP,SP,EP, dnes po rokoch sa tu ukáže ,technológia pokročila.
Po roku 2000 mali kamery snímače 0,8Mega, lepšie 1,3mega ešte len prichádzal nástup 3mos snímačov, ale vtedy to bolo veľmy drahé.
Mam Canon HV30 miniDV...mozem len odporucat
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()