Hore
Fórum » Video
 

Sony HDR-PJ410 alebo Sony HDR-PJ620B?

ititap
2015-10-18 21:28:48+02
Dobrý deň. Potrebovala by som radu ohľadne výberu kamery. Potrebujem ju predovšetkým na nahrávanie rozhovorov v interiéri (tak, aby ich bolo čo najlepšie rozumieť). Preto by som potrebovala, aby kamera disponovala celkom slušným príjmom zvuku. Uvažujem nad týmito dvoma typmi, ale som otvorená aj iným možnostiam v rámci danej cenovej relácie.
Vopred ďakujem za každú radu a podnet.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-10-19 07:52:28+02
Vyber si ten model, ktory ma vstup pre mikrofon, petoze dobry zvuk z dialogov budes mat len s externym mikrofonom.
 
ititap
2015-10-19 09:47:47+02
Takze kamerka mi nevezme zvuk z dialogov? Okrem toho mam aj zrkadlovku Nikon D5100 tak neviem ci by to nebolo financne menej narocne ak by som si k tomu dokupila mikrofon
 
ititap
2015-10-19 09:49:56+02
Okrem toho som sa chcela spyat ake najdlhsie video mi dokaze nahrat zrkadlovka. Potrebujem hodinovu nahravku. Dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-10-19 10:00:52+02
Aj ked maju uvedene kamery transfokacny mikrofon, ktory sa prisposobuje uhlu snimania, nemozes pocitat s kvalitnymi dialogmi. Na to sa vzdy pouziva externy, alebo nastavitelny interny mikrofon. Vyssie modely maju vysunuty mikrofon s premenlivou charakteristikou, ale aj tam je lepsie pouzit externy mikrofon. V reportazaich nemaju nadarmo reporteri v ruke mikrofon, pritom to tocia ovela drahsimi a lepsie vybavenymi kamerami.

O video z kamery a fotaku so len nedavno pisal podrobny clanok, to ale musis maz zaplatene aspon konto classic. Fotaky su obmedzene na max. 30 min. ale moze to byt aj menej. kamera sa moze vypnut kvoli prehrievaniu vacsieho snimaca. U D5100 pocitaj s tym, ze mikrofony su mizerne. Minimom je dokupit externy smerovy mikrofon od NIkonu (ME-1), alebo ineho vyrobcu(napr. Rode).
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()