Hore
Fórum » Video
 

Výber kamery na slow motion (za prijateľnú cenu)

Rekshark
2015-11-01 19:09:04+01
Dobrý deň,

už dlhšie sa chystám kúpiť kameru na slow motion a nakoľko sa nechcem zmýliť pri výbere, rozhodol som sa poradiť s Vami. Z prečítania článkov na internete mi je jasné, že kúpa profesionálnej kamery na slow motion je drahou záležitosťou avšak o niečo také mi od začiatku ani nejde a dôvodom, prečo chcem práve takúto kameru je spomalené natáčanie športového výkonu (freestylových trikov) aby nebol pri tom pohyb či loptička rozmazaná/neostrá. Práve preto som hľadal kameru, ktorá dokáže natáčať 1080p/120fps (prípadne i 720p za vyšších fps) a spočiatku som si myslel, že ani takú nenájdem, no nakoniec sa mi podarilo niečo nájsť.

Prvou je Panasonic HC-V750 alebo HC-V770 ktoré podľa popisu (ak som si to správne preložil/vyložil) dokážu natáčať:

Panasonic HC-V750 → 1080p 120fps pri držaní slow motion (pri super slow motion 240fps)
Panasonic HC-V770 → 1080p 120fps pri držaní slow motion tlačidla

čo by pri oboch kamerách pri natáčaní seba samého z istej vzdialenosti mohol byť problém a preto sa chcem opýtať okrem toho, či som si špecifikácie správne vyložil i to, či sa v kamere dá nastaviť aby snímala slow motion počas celej doby nahrávanie aj bez držania tohoto tlačidla? A ktorá z týchto dvoch kamier je podľa vás lepšia (čítal som si, že obrazovo sú prakticky rovnaké, akurát pri nižšom osvetlení má 770 o trošku lepší obraz a pri nahrávaní máličko lepší zvuk)?

Druhou kamerou/kamerami sú action kamery Go pro 4 Black edition a Sony action cam FDR X-1000V ktoré majúv popise rovnaké parametre avšak čo som počul, že action kamera sa nikdy nevyrovná kvalitou výsledného videa normálnej kamere v danej cene, nie som si nimi istý, o to viac, keď nemajú display bez ktorého si takéto nahrávanie neviem až tak predstaviť (nemám dobrý odhad na nahrávanie konkrétneho priestoru pred sebou len namierením objektívu na slepo). Čo som pozeral navyše videá, tak na natáčanie v prírode sa mi zdá obraz pri Sony action cam lepší ako pri go pro avšak nakoľko som s nimi nemal možnosť natáčať, je to len môj subjektívny pocit.

Moja otázka znie preto, ktorú kameru s týchto by ste vybrali, prípadne či poznáte nejakú lepšiu v cene okolo 500 € (max. do 650€ ak by tá kamera stála za to) ktoré by dokázali nahrávať ostré zábery v takejto kvalite?

A ešte jedna na záver: Je možné takéto videá nahrávať aj zrkadlovkou zo statívom? A ak áno, za koľko existuje taká zrkadlovka a aká konkrétne? Fotím a tak by pre mňa (ak je to možné) bola výmena tela zrkadlovky snáď ešte lepšou možnosťou ako kúpa kamery, pretože natáčanie v pohybe nie je podmienkou (čiže stabilizácia akú má kamera by nemusela byť potrebná i keď v prípade ak si budem kupovať kameru tak určite by som privítal čo najlepšiu - možnosti čo všetko natáčať a ako prispôbobím kúpenému produktu) a prakticky budem aj tak natáčať tieto výkony z miesta zo vzdialenosti 2-4 metrov a zo statívom.

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede
 
Rekshark
2015-11-01 20:45:19+01
Dobrý deň

ako naschvál po niekoľkých dňoch sa mi práve pred chvíľou podarilo nájsť jedno video zachytávajúce približne to, čo by som chcel natáčať. Je to video natáčané s Go pro 4 Black Edition a zachytáva video natočené pri 720p 240fps z čoho usudzujem, že takáto kvalita by bola postačujúca a už asi aj ako 720p 120fps pričom tých 240fps je ale len vítané plus. Preto sa chcem opýtať k téme hore vyššie, či uvedené panasonic kamery majú na výber natáčanie v 720p 120fps a 240fps alebo či je nastavenie stále jednotné na 60fps (nevyznám sa v technike natoľko a preto sa pýtam).
 
j.matrix
2015-11-02 08:17:39+01
treba si pozriet specifikacie vyrobcu. malo by tam byt napisane pri akom rozliseni ake fps ponuka.

tu mas napr. sony co dokaze
https://vimeo.com/136149736
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()