Hore
Fórum » Video
 

Ako sa posunúť ďalej?

michal.havrila
2016-03-17 14:37:31+01
Rád by som zlepšil kvalitu svojich výtvorov, lenže sám sa už neviem ďalej posunúť.
Pracujem na dokumente o autách, čo sa kedysi robili v Piešťanoch a mojou snahou je dosiahnuť pozerateľnú kvalitu svojich výtvorov, ešte predtým, než to dokončím Preto sa učím na takýchto dielkach. Tu je najnovšie video:
https://www.youtube.com/watch?v=_ZcfkxFdXnA
Budem teda vďačný každému, čo je ochotný poradiť. Akýkoľvek postreh má pre mňa cenu zlata.
Kamera je Sony A58
 
RLCV
2016-03-17 21:09:17+01
Nechápem prečo tu máš toľko mínusov ale pridám svoje postrehy.

Z hladiska kvality by som povedal, že si a58čku dotiahol na hranu - neviem akým objektívom to bolo točené ale trošku ti utekal focus - namiesto dotyčného pána, ktorý vvysvetloval postup ti to ostrilo na motorku v pozadí. + na kvalitu má samozrejme vplyv aj následná úprava.
Ja osobne som pri natáčaní videa verný Manualu - kompletne - čas,clona,iso,focus,wb.

a58 som používal a stále mám ako zálohu a je to super stroj na amatérske video - za málo peňazí dokáže skutočne veľa. Avšak ak chceš niečo profesionálnejšie asi ťa upgrade neminie. Predsalen video je na technické vybavenie o niečo náročnejšie ako fotka. Tu však už hrajú svoju rolu aj financie.

Možno by som ešte videl cestu v použití správneho osvetlenia scén - toto dokáže zdvihnúť kvalitu niekoľkonásobne aj pri použití techniky nižšej triedy. (Tu podobnosť s fotografiou našťastie platí)
Takmer zázraky dokážu aj "lacné" trvalé svetlá.
Veľmi dobre poslúžia aj trvalé LEDky ale treba si dať pozor aby ti pri rôznych rýchlostiach uzávierky neblikali - hlavne pri prípadnch slow-mo záberoch. Ale ako všade aj tu platí že cena zodpovedá kvalite. Hlavne treba dať pozor na farebnú stálosť svetiel a teplotu. Zo skúsenosti viem odporučiť rotolight NEO - neblikajú, dajú sa komplet regulovať a dokážu simulovať aj rôzne efekty.

No a potom samozrejme sklá - to je však na ešte dlhšiu debatu...

Snáď som pomohol keby niečo daj vedieť.
 
michal.havrila
2016-03-17 22:30:54+01
krtkoo ďakujem za pripomienky.
Objektívy boli 50mm Minolta F1.7 a Tamron XR Di 28-75mm F2.8. Nastavenia som mal všetko manuál, okrem bielej, tú som takmer isto zabudol na automatike. S ostrením mám problém, a pritom mám aj externý monitor, budem musieť na to vymyslieť ešte nejakú fintu. Zaostroval som na oči. Riadim sa tými bielými "čiarkami", čo tam blikajú
Svetlá som skúšal prvýkrát. Použil som 150-ledkové, čínske srandy. Chcel som niečo ľahko prenosné a nenáročné na obsluhu, ale poobzerám sa po niečom lepšom. Toto, čo vravíš by mohla byť cesta pre mňa, lebo vidím, že aj lacné svetlá urobili dosť veľký skok na kvalite, len nie až taký ako som dúfal.
Ešte raz ďakujem, už som si myslel, že som dačo zlé napísal
 
RLCV
2016-03-17 23:07:14+01
aký máš monitor? biele blikajúce čiarky je ZEBRA funkcia indikujúca prepaly. Mrkni sa či na ňom nemáš sunkciu PEAKING - tú však má aj a58 ak si dobre spomínam. zapni si vo foťáku peaking na HIGH a peaking color RED - akonáhle uvidíš že má človek červené oči namiesto čiernych zreničiek - vieš že máš na 100% ostré oči. (plus na monitore to všetko uvidíš x-krát lepšie ako na LCD foťáku.

prípadne sa dá ako pomoc pri ostrení použiť (ak monitor túto funkciu podporuje) aj zoom alebo až zobrazenie pixel to pixel.

 
michal.havrila
2016-03-17 23:24:11+01
Peaking level používam, len som to mal nastavené na bielu. Vyskúšam teda červenú.
Monitor je 7-palcový Viltrox DC-70. Zoom tam je. Pixel to pixel vidím prvýkrát. Pohrám sa s tým.
Ďakujem
 
RLCV
2016-03-17 23:52:03+01
jaj taak no tak potom na to ideš správne tak potom už len trénovať vlasný zrak držím palce
 
michal.havrila
2016-03-18 09:29:46+01
Pozeral com recenzie a to NEO vyzerá byť fest dobré svetlo. Vďaka za tip.
 
michal.havrila
2016-06-01 18:03:21+02
krtkoo, nejaký čas už používam NEO ako si písal. Je to výborné svetlo, hodné tých peňazí, čo zato pýtajú. Hlavne ale aj pre amatéra ako ja, je to výrazný posun v kvalite obrazu. Ďakujem za dobrú radu, potešilo ma to.
 
RLCV
2016-08-14 12:10:43+02
Rád som pomohol
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()