Hore
Fórum » Video
 

Mikrofón k Panasonic G9

sasko
2020-03-25 13:14:10+01
Ahojte, potrebujem poradiť nejaký externý miktrofón k Panasonicu G9, točím iba rodinné videá, fotoaparát nahrádza videokameru.
Preferujem značku Rode ale može byť aj iná, poprosím konkrétny model, nechcem ale nič veľké.

Ďakujem za pomoc.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-03-25 17:54:36+01
príspevok od: sasko
Ahojte, potrebujem poradiť nejaký externý miktrofón k Panasonicu G9, točím iba rodinné videá, fotoaparát nahrádza videokameru.
Preferujem značku Rode ale može byť aj iná, poprosím konkrétny model, nechcem ale nič veľké.

Ďakujem za pomoc.
Vacsinu RODE sme tu v recenziach predstavili. Musis si vybrat, ci chces smerovy, alebo so sirokym zaberom zvuku.
 
asverusko
2020-03-25 20:27:49+01
Dobrý deň. Priateľ Sasko, na domáce videá na 95 percent postačuje zabudovaný mikrofón vo fotoaparáte (kamere). Externý mikrofón v tomto prípade je dosť na záťaž. Odskúšané, vyskúšané, preskúšané. Prajem dobrý zvuk!
 
francesco
2020-03-25 20:39:40+01
príspevok od: asverusko
Dobrý deň. Priateľ Sasko, na domáce videá na 95 percent postačuje zabudovaný mikrofón vo fotoaparáte (kamere). Externý mikrofón v tomto prípade je dosť na záťaž. Odskúšané, vyskúšané, preskúšané. Prajem dobrý zvuk!
Zavisi od mikrofonu, ale hlavne je potrebne spravne nastavit kameru, je na to kopec tutorialov, a rozdiel bude markantny.
 
sasko
2020-03-26 19:39:45+01
Dakujem za prispevky, uvazujem nad niecim lacnym smerovym napr.

Rode VideoMicro

Je to male, nepotrebuje napajanie, ked nebude pasovat tak predam, mal som narodky tak nech manželka niečo kúpy

 
francesco
2020-03-27 13:10:58+01
príspevok od: sasko
Dakujem za prispevky, uvazujem nad niecim lacnym smerovym napr.

Rode VideoMicro

Je to male, nepotrebuje napajanie, ked nebude pasovat tak predam, mal som narodky tak nech manželka niečo kúpy

V tomto pripade to zázraky nebudu, ale musí to byt rozhodne lepsie ako so vstavanym
https://www.youtube.com/watch?v=U9BbluhWcB0
tip 3 je zakladnou podmienkou aby to bolo lepsie
 
slavik74
2020-03-27 14:07:53+01
presne tak, tiez ho mam, zatial som ho pouzil iba raz ked som tocil kamaratovu garazovu kapelu a podla toho ako to bolo nastevene bol vo vystupe dost rozdiel.
 
sasko
2020-03-28 20:56:47+01
Nastavit uroven zosilnenia myslite, ano je to dolezite, lebo ked bude zosilnenie vybudene priliz tak bude spicky signalu orezavat a bude to znieť skreslene (v cervenom pasme).
Na to by som si uz dal pozor a nastavil to na polovicne vybudenie, diky za odkaz.

slavik74
Ked sa nahrava nieco tak hlasite ako koncert tak tam je to extrem dost.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()