Hore
Fórum » Video
 

OBJEKTIV pre video + majk

Pietttro
2022-12-19 13:47:09+01
Ahojte,

Nedavno som si zaobstaral Panasonic GX9 a okrem setaku (12-32, f3.5-5.6) si chcem zaobstarat este jeden objektiv. Moja logika je taka ze by som bol rad aby to bol vsetstranny objektiv a teda aby som s nim vedel natacat ale aj fotit...mam ale dilemu e neviem sa rozhodnut...asi mi na to chybaju skusenosti aby som to vedel objektivne posudit. Vyberam medzi:

1. Olympus 17mm M.ZUIKO DIGITAL 1:1,8 Silver
+ dobra svietivost
+ 17 mm vseobecne dobra vzdialenost na m/43
+ rychly autofocus + manual focus
- drahsi
- neviem ci je to na zaciatok oproti nizsiemu panasonicu dobra volba

https://www.mall.sk/objektivy/olympus-17mm-m-zuiko-digital-1-1-8-silver?tab=description

2. PANASONIC 20 mm Lumix G F1,7 II ASPH (H-H020AE-K)
+ cena
+ dobra svietivost
- kvalita - pomalsi autofocus a vraj pri tom vydava hlasnejsie zvuky

https://www.mall.sk/objektivy/panasonic-20-mm-lumix-g-f17-ii-asph-h-h020ae-k

3. Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12-200 mm, f3,5-6,3 - zánovné
+ 550eur kedze je zanovany a original stoji cca 900 eur
+ velke pokrytie od 12 az po 200mm
- slabsia svietivost

https://www.mall.sk/objektivy/olympus-m-zuiko-digital-ed-12-200-mm-f3-5-6-3-c


[b]Riesim teda hlavne to aby sa mi dobre natacalo, ale nejak sa neviem ani za svet rozhodnut ktory z tychto vybrat....prosim poradte. Uz som to tu spominal na MALL.SK mam 200 eurovy poukaz takze vsetky ceny -200 eur cize sa hybem v rozdmedzi cca od 80 do 250 eur pre tieto tri objektivy.
[/b]
Dakujem za nazory a cenne rady!
 
blahoslav J B Art
2022-12-19 14:40:47+01
príspevok od: Pietttro
Ahojte,

Nedavno som si zaobstaral Panasonic GX9 a okrem setaku (12-32, f3.5-5.6) si chcem zaobstarat este jeden objektiv. Moja logika je taka ze by som bol rad aby to bol vsetstranny objektiv a teda aby som s nim vedel natacat ale aj fotit...mam ale dilemu e neviem sa rozhodnut...asi mi na to chybaju skusenosti aby som to vedel objektivne posudit. Vyberam medzi:

1. Olympus 17mm M.ZUIKO DIGITAL 1:1,8 Silver
+ dobra svietivost
+ 17 mm vseobecne dobra vzdialenost na m/43
+ rychly autofocus + manual focus
- drahsi
- neviem ci je to na zaciatok oproti nizsiemu panasonicu dobra volba

https://www.mall.sk/objektivy/olympus-17mm-m-zuiko-digital-1-1-8-silver?tab=description

2. PANASONIC 20 mm Lumix G F1,7 II ASPH (H-H020AE-K)
+ cena
+ dobra svietivost
- kvalita - pomalsi autofocus a vraj pri tom vydava hlasnejsie zvuky

https://www.mall.sk/objektivy/panasonic-20-mm-lumix-g-f17-ii-asph-h-h020ae-k

3. Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12-200 mm, f3,5-6,3 - zánovné
+ 550eur kedze je zanovany a original stoji cca 900 eur
+ velke pokrytie od 12 az po 200mm
- slabsia svietivost

https://www.mall.sk/objektivy/olympus-m-zuiko-digital-ed-12-200-mm-f3-5-6-3-c


[b]Riesim teda hlavne to aby sa mi dobre natacalo, ale nejak sa neviem ani za svet rozhodnut ktory z tychto vybrat....prosim poradte. Uz som to tu spominal na MALL.SK mam 200 eurovy poukaz takze vsetky ceny -200 eur cize sa hybem v rozdmedzi cca od 80 do 250 eur pre tieto tri objektivy.
[/b]
Dakujem za nazory a cenne rady!
podla mna najlepsie je predat setak 12-32mm ... a kupit Panasonic Leica 12-60mm/2.8-4
vyhoda: dost siroky rozsah pre natacanie videa, dualna stabilizacia v tele + objektive, dobra svetelnost, vodeodolnost
nevyhoda: drahsi, pripadne kupit pouzity

mal som aj Oly 17mm aj Pana 20mm, co pises k nim sedi, ale obrazovo sa mi vystup z Panasonic 20mm pacil viac, tak Oly 17 isiel prec

natacat video len s 1 pevnym objektivom je vo vysledom videu nuda, tam treba striedat celky, polocelky a detaily a prehadzovat pri natacani rozne pevne ohniska je otrava

objektiv 12-200 by som ja osobne ani neuvazoval
 
Pietttro
2022-12-19 15:25:28+01
Ahoj @Blahoslav

Dakujem za reakciu. Ano presne na ten Panasonic som pozeral. Take nieco by som ozaj hned bral...ale je to celkovo uplne cez moj rozpocet (na Mall.sk 1100 eur). Pouzity som videl za cca 550 a ten z nizsou svetelnostou 3.5-5.6 ide za 250...

Je pravda ze mat 17 mm Oly alebo 20 mm Panasonic ak mam aj setak v tom rozsahu je asi zbytocne. Je skoda ze ten Voucher na 200 eur mam len do konca roka a nemam cas to kusok rozmysliet kym by som stihol ponatacat a povedat ci so mi je lepsie.

Uz pri setaku viem povedat ze sa mi paci moznost zoomovat pocas natacania...dava to videu novy rozmer...preto som chcel jeden pevny s lepsou svietivostou a jeden zoom

Dakujem za reakciu urcite pomohla...
 
blahoslav J B Art
2022-12-19 16:28:26+01
príspevok od: Pietttro
Ahoj @Blahoslav

Dakujem za reakciu. Ano presne na ten Panasonic som pozeral. Take nieco by som ozaj hned bral...ale je to celkovo uplne cez moj rozpocet (na Mall.sk 1100 eur). Pouzity som videl za cca 550 a ten z nizsou svetelnostou 3.5-5.6 ide za 250...

Je pravda ze mat 17 mm Oly alebo 20 mm Panasonic ak mam aj setak v tom rozsahu je asi zbytocne. Je skoda ze ten Voucher na 200 eur mam len do konca roka a nemam cas to kusok rozmysliet kym by som stihol ponatacat a povedat ci so mi je lepsie.

Uz pri setaku viem povedat ze sa mi paci moznost zoomovat pocas natacania...dava to videu novy rozmer...preto som chcel jeden pevny s lepsou svietivostou a jeden zoom

Dakujem za reakciu urcite pomohla...
mat 1 svetelny objektiv by bolo fajn a ak chces vyuzit tu poukazku ...
Oly 17mm je drahsi, ale ma vyborne prepinanie autofokus/manual, co sa pri videu hodi ... ja som prepinal na Pana GX80 cez menu fotaku a nebolo to moc sikovne
na 2.strane Pana20mm je sikovnejsi, ale pomalsie ostri a hlucnejsi, ale lacnejsi
 
Pietttro
2022-12-19 17:00:55+01
Najradsej by som to urobil tak ze kupim ten Oly 17mm + setacik 12-32...s tymi by som poskusal co to da...naucil sa nieco...a casom predal setak dolozil a skusil kupit ten pana 12-60mm....ak by to teda slo ....Neviem aky iny objektiv kupit tak aby bol dobry aj na video aj na fotenie.....

Alebo...miniem ten budget na nejaky gimball, co stativ, nejake to svetlo, co mi tiez bude treba
 
blahoslav J B Art
2022-12-19 20:12:55+01
príspevok od: Pietttro
Najradsej by som to urobil tak ze kupim ten Oly 17mm + setacik 12-32...s tymi by som poskusal co to da...naucil sa nieco...a casom predal setak dolozil a skusil kupit ten pana 12-60mm....ak by to teda slo ....Neviem aky iny objektiv kupit tak aby bol dobry aj na video aj na fotenie.....

Alebo...miniem ten budget na nejaky gimball, co stativ, nejake to svetlo, co mi tiez bude treba
s dvojicou objektivov 17mm a 12-32mm sa da fungovat, kym naberie clovek skusenosti a zisti presnejsie, co potrebuje ...
gymbal som kupil, ale ked doslo na vec a mal som sa zbalit na cestu, gymbal zostal doma kvoli miestu a akcnosti natacania, ked ma clovek cas a priestor, tak je fajn ho mat ...
ale dualna stabilizacia telo+objektiv vyznamne pomoze ...
zalezi na tom, co budes fotit a natacat, ale blesk na fotenie, ci LED svetlo na prisvietenie pri videu v interieri sa hodi vzdy
 
pirhi
2022-12-22 20:21:52+01
S konkrétnym objektívom nepomôžem, ale ku setaku sa určite svetelné pevné sklo hodí..oceníš ho hlavne keď bude ubúdať svetla, alebo budeš chcieť sa hrať s menšou hĺbkou ostrosti 🙂
 
Pietttro
2023-01-02 00:08:09+01
Ahoj Pirhi,

Uz som si zadovazil ten Olympus 17mm f1.8 a musim povedat ze po dvoch dnoch som velmi spokojny aspon co sa tyka fotiek....je naozaj vidie rozdiel
Uvidime ako to bude fungova pri videu....cital som ze niekto mal problem s Pansonciom a Olympus objektivom pri AFC...ale verim ze to nebude problem
 
fatality
2023-01-02 12:11:53+01
príspevok od: Pietttro
Ahoj Pirhi,

Uz som si zadovazil ten Olympus 17mm f1.8 a musim povedat ze po dvoch dnoch som velmi spokojny aspon co sa tyka fotiek....je naozaj vidie rozdiel
Uvidime ako to bude fungova pri videu....cital som ze niekto mal problem s Pansonciom a Olympus objektivom pri AFC...ale verim ze to nebude problem
pevne sklicko je pevne sklicko
 
warwick
2023-01-02 12:53:38+01
Čo znamená majk ?
 
Pietttro
2023-01-02 18:25:58+01
Majk je mikrofon...ani som ho vlastne nespomenul

Moja GX9 nema jack vstup...a hladam alnternativne moznosti na zachytenie zvuku....zatial len budgetovu moznost - rozmyslal som nad nejakym externym mikrofonom do telefonu a zatial tak to riesit
 
Fuser
2023-01-08 20:53:51+01
príspevok od: Pietttro
Majk je mikrofon...ani som ho vlastne nespomenul

Moja GX9 nema jack vstup...a hladam alnternativne moznosti na zachytenie zvuku....zatial len budgetovu moznost - rozmyslal som nad nejakym externym mikrofonom do telefonu a zatial tak to riesit
Napr.: Olympus LS-P1 ide o to co chces nahravat ....uchytis na fotak co je lepsie ako mobil.

https://www.olympus.sk/site/cs/a/audio_systems/audio_recording/sound_music_recorders/ls_p1/index.html

 
Pietttro
2023-01-08 21:58:39+01
jj pozeral som prave diktafony....mam dalsi voucher na alze 100 eur tak aj toto mi treba vyuzit ked uz objektiv mam...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()