Hore
Fórum » Video
 

Vhodný výber videokamery

André
2011-03-02 22:16:15+01
Ahojte,
Potreboval by som poradiť s výberom video kamery. Kameru využijem väčšinou na amatérsky film, dôležité je kvalitný stabilizátor, dobrý nočný režim - prisvietenie by sa hodilo, nejaká lepšia optika a pod.. moc sa v tom nevyznám a preto by som bol rád kebyže mi niekto poradí, pripomínam: kamera na AMATÉRSKU FILMOVÚ TVORBU lacný šrot na dovolenku k moru nechcem, no dám za ňu maximálne 600-700 eur
 
Big Lebowski
2011-03-02 22:42:38+01
Ja by som chcel auto, najlepšie nejaký land rover, aby som sa mohol dostať aj do lesa. Maximálne by som ale do toho chcel dať 900€. Tvoja otázka a rozpočet nejdú zlúčiť.

Canon HF-G10, terajšia novinka. cca 1450€
alebo
Zrkadlovku Canon 60D či 600D a ku tomu objektív podľa výberu.
 
Kaiman81
2011-03-02 22:47:56+01
príspevok od: André
Ahojte,
Potreboval by som poradiť s výberom video kamery. Kameru využijem väčšinou na amatérsky film, dôležité je kvalitný stabilizátor, dobrý nočný režim - prisvietenie by sa hodilo, nejaká lepšia optika a pod.. moc sa v tom nevyznám a preto by som bol rád kebyže mi niekto poradí, pripomínam: kamera na AMATÉRSKU FILMOVÚ TVORBU lacný šrot na dovolenku k moru nechcem, no dám za ňu maximálne 600-700 eur
ako ti uz bolo povedané,za tie peniaze zabudni.
 
Filip Bucher
2011-03-02 23:14:43+01
HV40 ...800€
Adorama HD6600Pro 55mm ...150€
ext mic. hmm cca 80-150€
slnecna clona ...16€ - 20€ max

... neskor podla potreby prislusenstvo
zacal by som niecim ako MFR manual focus ring
a dalsie a dalsie prislusenstvo podla potreby, kreativity a poziadavkam
 
Filip Bucher
2011-03-02 23:17:37+01
ale tiez by som radsej na tvojom mieste zobral zrkadlovku
 
xaxaxa
2011-03-29 10:09:21+02
poradite ext.mikrofon (idealne na Nikon D7000)? Velku ponuku som toho nenasiel... ziadna super supa, skor ako stereo upgrade k tomu mono v tele.
 
ZacutoSK
2011-03-31 14:34:29+02
Dobrý deň,

som študent Fakulty Managementu a Ekonomiky, Univerzity Tomáše Bati
v Zlíne, Česká Republika. Dotazník je anonymný a je zameraný na
názory
respondentov v oblasti videotechnického príslušenstva. Bude mi
slúžiť na získanie údajov pre moju diplomovú prácu. Vašu odpoveď
prosím zaznačte
do dotazníkového formulára, prípadne dopíšte možnosť Vašej
odpovede.

Kompletné vyplnenie dotazníku trvá maximálne 2-3min.

Prosím prejdite na dotazník na odkaze:
https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dFZ2b2I1OVBrb1BwSl84OHc1aEJOcEE6MQ

Ďakujem za Váš čas
 
Narfyk
2011-11-12 13:02:00+01
príspevok od: André
Ahojte,
Potreboval by som poradiť s výberom video kamery. Kameru využijem väčšinou na amatérsky film, dôležité je kvalitný stabilizátor, dobrý nočný režim - prisvietenie by sa hodilo, nejaká lepšia optika a pod.. moc sa v tom nevyznám a preto by som bol rád kebyže mi niekto poradí, pripomínam: kamera na AMATÉRSKU FILMOVÚ TVORBU lacný šrot na dovolenku k moru nechcem, no dám za ňu maximálne 600-700 eur
Myslím že D5100 aj s mikrofónom by sa do toho zmestila x) prípadne ešte nejaké pevné sklíčko.. alebo Canon 550D/600D.. tie majú tiež dobré (1080p) video + 600D má aj výklopný displej
 
duwix
2011-11-14 21:17:00+01
Zdravim vsetkych profikov a neprofikov.Som lajk a potreboval by som radu aku kameru kupit koli natacaniu videoklipov.moja cena by mala byt do 600eur,najde sa nieco naj v tejto cene?,a este dotaz.....aky typ kamery je kvalitny?nahravanie na disc alebo kazetu alebo pamat nejaku?berte ma z rezervou,nikdy som s videom nerobil ale fascinuje ma to a chcem zacat,dakujem za akukolvek odpoved.
 
Ondatree
2011-11-14 22:17:54+01
príspevok od: duwix
Zdravim vsetkych profikov a neprofikov.Som lajk a potreboval by som radu aku kameru kupit koli natacaniu videoklipov.moja cena by mala byt do 600eur,najde sa nieco naj v tejto cene?,a este dotaz.....aky typ kamery je kvalitny?nahravanie na disc alebo kazetu alebo pamat nejaku?berte ma z rezervou,nikdy som s videom nerobil ale fascinuje ma to a chcem zacat,dakujem za akukolvek odpoved.
Za tuto cenu mozno ebay- GH1, redukciu a stare manualne objektivy...
 
Newman
2012-01-04 15:59:41+01
Zdravím, tiež by som rád kúpil videokameru, ktorá by mala spĺňať dve protichodné požiadavky a to vysokú kvalitu a nízku cenu nejde mi o žiadnu profi kameru, ale chcem aby nahrávala dobrý a pozerateľný obraz bez rušivých elementov(ako šum, zrnenie a čo ja viem čo ešte), keďže to chcem na filmy a klipy. Čo som zatiaľ čítal, tak by som chcel HD kameru. Opakujem že potrebujem poradiť ohľadom najnižšej cenovej alternatívy k vyšie uvedeným požiadavkám.
 
Newman
2012-01-15 18:15:03+01
príspevok od: Newman
Zdravím, tiež by som rád kúpil videokameru, ktorá by mala spĺňať dve protichodné požiadavky a to vysokú kvalitu a nízku cenu nejde mi o žiadnu profi kameru, ale chcem aby nahrávala dobrý a pozerateľný obraz bez rušivých elementov(ako šum, zrnenie a čo ja viem čo ešte), keďže to chcem na filmy a klipy. Čo som zatiaľ čítal, tak by som chcel HD kameru. Opakujem že potrebujem poradiť ohľadom najnižšej cenovej alternatívy k vyšie uvedeným požiadavkám.
Pre upresnenie...poraďte mi najlepšiu, možnosť čo sa kvality videa týka, do 500 eur. Poprosil by som konkrétne modely a dôvod, prečo práve to radíte, nech viem porovnať argumenty
 
Ondatree
2012-01-15 18:40:59+01
príspevok od: Newman
Zdravím, tiež by som rád kúpil videokameru, ktorá by mala spĺňať dve protichodné požiadavky a to vysokú kvalitu a nízku cenu nejde mi o žiadnu profi kameru, ale chcem aby nahrávala dobrý a pozerateľný obraz bez rušivých elementov(ako šum, zrnenie a čo ja viem čo ešte), keďže to chcem na filmy a klipy. Čo som zatiaľ čítal, tak by som chcel HD kameru. Opakujem že potrebujem poradiť ohľadom najnižšej cenovej alternatívy k vyšie uvedeným požiadavkám.
Trosku prestrelim tvoju cenovu hladinu, ale tak mozno mas moznost obrat stat o dph alebo podobne... Sony Nex-5n ... Skvela cena, moznost pouzit stare skla, 50p vo full hd, mala a lahka-> zozenes lacnejsie napr. steady cam, , skvela obrazova kvalita, zmena expozicnych hodnot pocas videa a ako bonus je to skvely fotaparat. Je o nom dost popisane na www.eoshd.com. Tiez sa na nho chystam, ale najprv treba peniaze
 
Newman
2012-01-15 21:08:52+01
príspevok od: Ondatree
Trosku prestrelim tvoju cenovu hladinu, ale tak mozno mas moznost obrat stat o dph alebo podobne... Sony Nex-5n ... Skvela cena, moznost pouzit stare skla, 50p vo full hd, mala a lahka-> zozenes lacnejsie napr. steady cam, , skvela obrazova kvalita, zmena expozicnych hodnot pocas videa a ako bonus je to skvely fotaparat. Je o nom dost popisane na www.eoshd.com. Tiez sa na nho chystam, ale najprv treba peniaze
Vďaka za tip už som dačo o ňom pozrel a video vyzerá veľmi dobre. Len by ma ešte zauímalo, aký objektív k tomu aby to bolo vhodné na video, že či nejaký špeciálny, alebo ten, čo sa k tomu štandardne dodáva atď
Ďalšie tipy vítané
 
total empty
2012-01-15 22:05:10+01
príspevok od: André
Ahojte,
Potreboval by som poradiť s výberom video kamery. Kameru využijem väčšinou na amatérsky film, dôležité je kvalitný stabilizátor, dobrý nočný režim - prisvietenie by sa hodilo, nejaká lepšia optika a pod.. moc sa v tom nevyznám a preto by som bol rád kebyže mi niekto poradí, pripomínam: kamera na AMATÉRSKU FILMOVÚ TVORBU lacný šrot na dovolenku k moru nechcem, no dám za ňu maximálne 600-700 eur
Maš to popletené,600-700 eura nič moc nekúpiš, a také požiadavky na kameru aké máš splňajú azdi len profi kamery. Z abúdaš,že v tme sa netočí,je to len dobré nasvietené a upravené v softe aby to vyzeralo ako tma, a pokiaľ ty roztrasieš kamerku v ruke a robíš prudké pohyby,žiadný stabilizátor ti nepomôže, nato sú rôzne statívy a koľajničky a tak pod..Sú kamery aj z plne manuálnym nastavením, ak budeš mať čas experimentovať.Natočením videa sa to nekončí,potrebuješ silný počítač a kvalitný soft na úpravu videa AVCHD a samozrejme skúsenosti.Začni hľadať kamerku tak od 900eury hore.
 
Dodo PO
2012-01-15 22:35:52+01
príspevok od: total empty
Maš to popletené,600-700 eura nič moc nekúpiš, a také požiadavky na kameru aké máš splňajú azdi len profi kamery. Z abúdaš,že v tme sa netočí,je to len dobré nasvietené a upravené v softe aby to vyzeralo ako tma, a pokiaľ ty roztrasieš kamerku v ruke a robíš prudké pohyby,žiadný stabilizátor ti nepomôže, nato sú rôzne statívy a koľajničky a tak pod..Sú kamery aj z plne manuálnym nastavením, ak budeš mať čas experimentovať.Natočením videa sa to nekončí,potrebuješ silný počítač a kvalitný soft na úpravu videa AVCHD a samozrejme skúsenosti.Začni hľadať kamerku tak od 900eury hore.
André už točí v Hollywoode ... http://www.youtube.com/watch?v=Km1C-Xcpqg8&feature=related
 
Ondatree
2012-01-16 01:35:07+01
príspevok od: Newman
Vďaka za tip už som dačo o ňom pozrel a video vyzerá veľmi dobre. Len by ma ešte zauímalo, aký objektív k tomu aby to bolo vhodné na video, že či nejaký špeciálny, alebo ten, čo sa k tomu štandardne dodáva atď
Ďalšie tipy vítané
Objektivy uz su na tebe, ale kopec amaterskych filmarov toci so starymi manualnymi objektivmi (Zuiko OM, m42, canon FD), maju tu vyhodu ze su prisposobene na manualne ostrenie a su lacne. Pozri e-bay, kupis redukcie a ides...
Myslim ze takto sa mozes pohybovat okolo tvojho cenoveho stropu a dosiahnut celkom kvalitu.
Popripade mozes este pozriet bazarove GH-1 ako som tu uz pisal...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()