Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Problem s kartou (Fotak sa niekedy nezapne)

tomatito
ocenenie redakciou 2014-04-03 13:46:25+02
Caute

Mam problem s Canon 5D mark2...Mal som tam kedysi magic lantern na 16GB CF a pamatam sa ze som bol raz fotit niekde vonku a zacal mi blbnut fotak..proste odmietal fotit a zaostrovat a nakoniec som tu kartu musel vybrat a dat tam inu kde Magic lantern nebol. Ta fungovala spravne.

Magic Lantern (ML) som z tej prvej karty doma vymazal a pouzival ju normalne ale niekedy sa stalo ze fotak sa s tou kartou vobec ani nezapol, proste mrtvy. Potom ked som vlozil inu kartu tak sa taktiez nezapol, musel som vybrat baterku a cele to tam vsetko znova vlozit a uz isiel uplne normalne a nemal nijake problemy so zapinanim.

Naposledy sa mi nezapol ani s inou 16GB kartou kde ML nebol nikdy nainstalovany tak som uz ostal z toho nie moc prijemne prekvapeny..zacal som viac studovat tie veci ohladom firmweru a podobne, tak som odstranil vsetky baterky aj tu malicku..znova vlozil..cize fotak som akoby resetoval..Kartu som vyformatoval aj v pocitaci aj vo fotaku.. ..zaujimave je ze ta karta kde bol ML tak teraz mi fotak s nou isiel zapnut

Stiahol som si firmwer z canon stranky, ten isty co tam bol predtym a znova som ho preinstaloval.. Moja otazka znie: Ked kliknem na firmwer v menu (firmwer 2.1.2) tak mi napise toto

Memory card containing firmware is required to update
po cesky: Je nutne aktualizovat pametovou kartu s firmwarem.

Pise to pri hociktorej z mojich troch kariet, iba jedna mala na sebe ML
To iste pise aj ked vnutri nie je nijaka karta...


Neviete mi poradit co s tym mam urobit? Mozno to je problem ze sa mi obcas nezapne fotak...Dik
 
tomatito
ocenenie redakciou 2014-04-03 14:06:09+02
Ale samozrejme aj napriek tomu ze tato informacia tam je v tej kolonke firmwer..tak karta funguje normalne a da sa na nu fotit...cely fotak funguje uplne normalne..len ta informacia mi nedava zmysel a rad by som to zmenil...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()