Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Nefungujúca poistka na bajonete fotoaparátu

Termoxin
2014-10-15 19:13:58+02
Po vymenení objektívu som zaznamenal, že poistka do objektívu nezacvakne a objektív sa teda gúľa po bajonete. Foťák je ešte v záruke, zreklamujú mi to? Ak nie, koľko si mám pripraviť?

Ďakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-10-16 12:46:41+02
príspevok od: Termoxin
Po vymenení objektívu som zaznamenal, že poistka do objektívu nezacvakne a objektív sa teda gúľa po bajonete. Foťák je ešte v záruke, zreklamujú mi to? Ak nie, koľko si mám pripraviť?

Ďakujem.
Predpokladam, ze nikto z nas nie je servisny technik z autorizovaneho servisu. Jedine ten sa moze presne vyjadrit a to az po zhliadnuti objektivu. CI ti to zreklamuju a ak nie, kolko to bude stat, zalezi len na servise a nase nazory, ci doterajsie skusenosti, na to nebudu mat vobec ziaden vplyv.
 
kasko
2014-10-16 12:46:59+02
príspevok od: Termoxin
Po vymenení objektívu som zaznamenal, že poistka do objektívu nezacvakne a objektív sa teda gúľa po bajonete. Foťák je ešte v záruke, zreklamujú mi to? Ak nie, koľko si mám pripraviť?

Ďakujem.
ked mas zaruku, tak ju pories. Ak neuznaju reklamaciu, potom hladaj riesenia ako plateny servis...
 
jan21
2014-10-16 13:11:25+02
príspevok od: Termoxin
Po vymenení objektívu som zaznamenal, že poistka do objektívu nezacvakne a objektív sa teda gúľa po bajonete. Foťák je ešte v záruke, zreklamujú mi to? Ak nie, koľko si mám pripraviť?

Ďakujem.
Keď sa pýtaš na Canon EOS 60D, tak by malo stačiť zájsť (keď nemáš poblízku servis na foto) k nejakému hodinárovi (má lupu a male náradie) dať dole kovovú prírubu bajonetu a kuknúť či tá poistka nieje vyskočená z tej príruby, alebo prasknutá pružinka alebo niečo iné.

Kuknúť na to pod svetlom a pozrieť sa popr. nejakou ihlou skúsiť uvolniť tu poistku (ked je zaskočená) to by si mal zvladnúť i sám.

Zostáva zaskočená, ked je trochu ohnutá (a to sa udeje iba silou, pádom...) potom reklamácia sa ti možno (ale platí čo napísal Karol) neuzná, to platíš a i tak ju treba vymeniť alebo narovnať.
 
Martin Kurka
2014-10-16 20:07:00+02
Pokiaľ je foťák v záruke ako píše, nemá čo riešit, Akýkolvek neautorizovaný zásah do tela môze byť dôvod na neuznanie záruky. Takže žiadny hodinár a podobný mechanik...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()