Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

vianočný rozbitý foták

kalidios
2015-12-24 13:00:52+01
Zdravím dnes mi neštastne padol fotoaparát. Canon 40d, viem za koľko sa dá zohnať aj to že je starý ale mám ho veľmi rád, mojím plánom bolo investovať do objektívov a potom do aparátu a toto je pre mňa dosť škrt. Displej funguje, keď pozerám fotky čo som odfotil predtým, alebo som v menu, no v živom náhlade je displej modrý, na chvíľku preblikne akoby chcel ísť normálne, keď odfotím je to ako by som mal sépiový alebo podobný režim, fotky sú do modra, skrátka rôzne farby, ...je možné že sa to spamätá keď to nachvíľku preblikne, ...je mi jasné že dávať to opravovať nemá zmysel ...ďakujem za pochopenie popr. nejakú rozumnú radu, asi začnem uvažovať o canon 70d....
 
Falconer
2015-12-24 16:48:56+01
Tak stym neurobis nic ale pokial je fotka po odfoteni ok tak by som to neriesil.Pozries v PC
 
inkubbus
2015-12-24 17:13:31+01
Nechaj ho ešte pár krát padnúť, možno sa ten liveview rozbehne a bude to skutočný vianočný zázrak
 
JohnNewton
2015-12-25 09:42:12+01
Ber to ako pozitívum, máš skutočný dôvod urobiť si radosť niečím novším...
 
Ajax2
2015-12-25 11:37:39+01
Mám tiež ten názor, nabúrané auto po oprave už nikdy nebude ako nové. Doporučujem Canon 7 D II
je super rýchly.
 
bonifacko
2015-12-25 18:11:45+01
príspevok od: kalidios
Zdravím dnes mi neštastne padol fotoaparát. Canon 40d, viem za koľko sa dá zohnať aj to že je starý ale mám ho veľmi rád, mojím plánom bolo investovať do objektívov a potom do aparátu a toto je pre mňa dosť škrt. Displej funguje, keď pozerám fotky čo som odfotil predtým, alebo som v menu, no v živom náhlade je displej modrý, na chvíľku preblikne akoby chcel ísť normálne, keď odfotím je to ako by som mal sépiový alebo podobný režim, fotky sú do modra, skrátka rôzne farby, ...je možné že sa to spamätá keď to nachvíľku preblikne, ...je mi jasné že dávať to opravovať nemá zmysel ...ďakujem za pochopenie popr. nejakú rozumnú radu, asi začnem uvažovať o canon 70d....
Ako píše Falconer, ak je fotka OK, nerieš to. Kompozícia cez hladačik je OK? Tak to nerieš. Meranie expozície je OK? Tak to nerieš. Mam podobne "pokazeny" displej na E-PL6 pre IR fotografiu. Fotka je OK, neriešim to.
 
JohnNewton
2015-12-25 20:59:19+01
príspevok od: bonifacko
Ako píše Falconer, ak je fotka OK, nerieš to. Kompozícia cez hladačik je OK? Tak to nerieš. Meranie expozície je OK? Tak to nerieš. Mam podobne "pokazeny" displej na E-PL6 pre IR fotografiu. Fotka je OK, neriešim to.
Ale keď nie každý je tak psychicky odolný, ja by som to tiež ťažko znášal ....
 
blahoslav J B Art
2015-12-25 21:27:35+01
príspevok od: JohnNewton
Ale keď nie každý je tak psychicky odolný, ja by som to tiež ťažko znášal ....
napriklad v tomto ma CSC system navrch ... napriklad keby mal ako ja Oly OMD M10 ... ak by sa mu rozbil displej, este stale by mohol pozerat fotky cez hladacik
 
JohnNewton
2015-12-26 08:22:30+01
príspevok od: blahoslav J B Art
napriklad v tomto ma CSC system navrch ... napriklad keby mal ako ja Oly OMD M10 ... ak by sa mu rozbil displej, este stale by mohol pozerat fotky cez hladacik
Ale ten červík nespokojnosti, že niečo nefunguje ako má by ma hlodal a hlodal....
To LCD, hlavne keď je výklopné, prináša značné pohodlie pri snímaní z neštandardných polôh o videu ani nehovoriac
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()