Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Nikkor 300 f/4 if-ed - pokazeny limiter

stano170
2017-10-12 10:48:37+02
Ahojte,

kupil som si toto paradne pevne sklo no na moju smolu objavil som jeden mensi problem. Pri prepnuti prepinaca na 3m-nekonecno mi objektiv bez problemov ostri aj na objekt 2m odomna. Pri tomto rezime by ale autofocus mal na 3m zastavit a teda by som na 2m nemal zaostrit vobec. Uvazoval som nad tym ze ho odnesiem do servisu nech sa nato pozru. Skusal som prepinac prepinat hore dole ale stale objektiv proste ignoroval to v akej polohe ho mam a stale ostril vsade. Zatial som sa z tym zmieril ...

Dnes som ale riesil ine veci z tymto objektivom a skusal som zaostrit co najblizsie a cudoval som sa preco mi to nechce zaostrit. Hned som pozrel na prepinac a bol nastaveny limiter. Hned som to skusil parkrat vypnut zapnut a odrazu sa spraval tak ako ma.. teda fungoval viacmenej normalne. Z 10 pokusov on/off prepinaca mi pri 1 spravilo znovu to ze ostrilo na blizko napriek zapnutemu limiteru.

Preto sa chcem opitat ak tu medzi vami je niekto kto do toho vidi... napadlo ma ci nemoze byt chyba len nedostatocny kontakt objektiv-telo alebo kontakt vo vypinaci (spina?).
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()