Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

nečistota alebo vypadnuté pixely?

kaso02
2017-10-18 20:44:03+02
Ahojte, po tomto fotovikende sa na fotkach z Nikon D810 objavili zvlastne skvrny, ktore neviem identifikovat o co presne ide. Klasicka spina to zrejme nie je, jeden kolega spomenul olej alebo vypadnute pixely. Neviete poradit pripadne skusenosti?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-10-18 21:09:30+02
Vypalene pixely su presne geometricky definovane, farebne odlisne (napr. biele, cervene...). Spina byva rozostrena s tmava.
 
jozef84
2017-10-19 07:15:08+02
príspevok od: kaso02
Ahojte, po tomto fotovikende sa na fotkach z Nikon D810 objavili zvlastne skvrny, ktore neviem identifikovat o co presne ide. Klasicka spina to zrejme nie je, jeden kolega spomenul olej alebo vypadnute pixely. Neviete poradit pripadne skusenosti?
Ešte daj údaj o clone pri tom zábere a čo si robil za úpravy. Na smietky mi nesedí farebnosť.Nie je to víno?
 
andrej.Šiška
2017-10-19 11:16:09+02
Nemozu to byt prehriate miesta na cipe? Niekde som cital ze ked sa pixely prehrievaju sfarbuju sa do cervena a beru aj okolne pixely. Ci je to somarina?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-10-19 11:32:01+02
príspevok od: andrej.Šiška
Nemozu to byt prehriate miesta na cipe? Niekde som cital ze ked sa pixely prehrievaju sfarbuju sa do cervena a beru aj okolne pixely. Ci je to somarina?
Hot pixels sa objavuju len pri expoziciach radovo v sekundach az minutach, nie pri normalnych casoch.
 
bonifacko
2017-10-19 13:04:34+02
príspevok od: jozef84
Ešte daj údaj o clone pri tom zábere a čo si robil za úpravy. Na smietky mi nesedí farebnosť.Nie je to víno?
aj mne nalejte!
 
martin.photos
2019-09-15 15:49:24+02
Ahojte, presne také isté škvrny sa mi objavili na mojej 6DmkII. Objavili ja po jednej diskotéke. Može to byť permanentné poškodenie laserom. Sú vidieť aj na malej clone, pri krátkom čase.
 
karolsch
2019-09-16 16:08:33+02
Ja som mal taketo fialove plus par mrtvych pixelov na 6DmkI ked som ho kupil z druhej ruky. Skoro ma vtedy porazilo ked som to doma nasiel. Google mi vtedy vrdil, ze mam spustit manualne cistenie senzora. Nedavalo mi to sice vobec zmysel, ale spustil som ho a od vtedy je vsetko ciste. Zrejme sa pri manualnom cisteni nieco resetne a fixne, resp. dorata si co ma byt namiesto mrtvych pixelov z okolitych.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-09-16 18:26:05+02
príspevok od: martin.photos
Ahojte, presne také isté škvrny sa mi objavili na mojej 6DmkII. Objavili ja po jednej diskotéke. Može to byť permanentné poškodenie laserom. Sú vidieť aj na malej clone, pri krátkom čase.
Laser ti vacsinou znici snimac tak, ze ho musis nechat vymenit. U vypalenych pixelov, sa pouziva tzv. mapovanie pixelov. Pokrocilejsie fotaky maju tuto funkciu vacsinou zabudovanu, ak nie, tak to urobia v servise.
 
CrazY_Red_FoX
2019-09-17 11:09:08+02
Tiez by som to tipol na laser. Nie vzdy odpali senzor, niekedy len poskodi pixely. https://www.youtube.com/watch?v=jK6L2hGQD_Y (urcite vypnut zvuk) V tvojom pripade tie pixely ani nie su poskodene na nahodnych miestach, ale celkom v pohode si vies domysliet trajektoriu pohybu lasera
 
MaxGamut
2019-09-20 14:59:00+02
Hmm. S kamaratom sme sa o tomto bavili uz pred XY rokmi, ked tato laserova moda prichadzala - uz vtedy bolo verejne zname, ze tie laserove svetla skodia ociam. A to aj pri intenzite "rucne ukazovatko s jednou AA baterkou".
Dnes su na diskotekach vsade a nikto to neriesi. Zvlastne. Ked si zoberiem, ze fotak oplacem a kupim novy, ale oci mi v servise neopravia.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()