Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Nikon D7100 nezaostruje obiektiv

ivaness1
2018-03-31 22:37:02+02
Ahojte mam taký problém a neviem ako to vyriešiť ... včera som na svojej D7100ke aktualizoval firmvér aktualizácia prebehla v poriadku len po jej skončený a opätovnom zapnutí fotaku a vloženia objektivitu tak prestal ostriť AF svetlo prisvedcuje ale motorček nechce otočit .Vložil som tam objektivita sigmu 18-50mm a neostri ale ostatne objektívy bez problémov zaostrujú ako to mam vyriešiť priatelia ?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-03-31 23:05:57+02
NIkon vypustil novy FW, ktory upravuje prave funkciu AF. Bohuzial, akosi neberu do uvahy starsie SIgmy (a asi Sigmu celkovo). Stalo sa ti to, co x-uzivatelom Sigma objektivov pred tebou. Predpokladam, ze je to starsi model, u ktoreho sa neda nahrat novsi FW cez USB konzolu. Kedysi SIgma toto riesila vymenu cipu v objektive. Ale pochybujem, ze to pojde aj teraz. S velkou pravdepodobnostous tym nic nespavis.
 
PeCh
2018-04-01 08:02:56+02
Aspoň pre ostatných z toho vyplýva varovanie: ak máte Nikon, neaktualizujte firmvér.

Na rozdiel od Olympiádu a Fuji, ktoré svojim firmvérom dokážu foťaky vylepšovať, robí Nikon downgrade.
 
landov
2018-04-01 09:18:33+02
Aj ked je to starsi model, tak samozrejme sa da nahrat novsi FW. Sam mam Sigmu 50-150/2,8 OS HSM (ktora nie je podporovana cez USB dock), a ked som kupil D500, tak negungovala stabilizacia. Bol som v Ruzomberku v Boofte a pan mi nasiel a nahral FW, ktory zabral a Sigma vratane stabilizacie funguje dalej.
 
ivaness1
2018-04-01 10:44:36+02
príspevok od: landov
Aj ked je to starsi model, tak samozrejme sa da nahrat novsi FW. Sam mam Sigmu 50-150/2,8 OS HSM (ktora nie je podporovana cez USB dock), a ked som kupil D500, tak negungovala stabilizacia. Bol som v Ruzomberku v Boofte a pan mi nasiel a nahral FW, ktory zabral a Sigma vratane stabilizacie funguje dalej.
Neviete nahodou či FW sa da zohnat aj pre objektív Sigma dc 18-50mm f2 8 ex macro hsm aby som zbytočne nebehal po servisoch
 
z80
2018-04-01 11:49:27+02
príspevok od: PeCh
Aspoň pre ostatných z toho vyplýva varovanie: ak máte Nikon, neaktualizujte firmvér.

Na rozdiel od Olympiádu a Fuji, ktoré svojim firmvérom dokážu foťaky vylepšovať, robí Nikon downgrade.
Presne tak, spominam si ze na D5100 jeden firmware "odpilil" pouzivanie alternativnych bateriek. Dokonca aj tych, co mali cip. Pricom informacia vydana Nikonom ohladom firmware nic take neuvadzala, tam sa len pisalo, ze novy firmware vylepsuje zobrazovanie zostavajucej kapacity baterky.
Nastastie na D5100 existuje alternativny firmware, ktory taketo "vylepsenia" Nikonu odstranil. Okrem pouzitia aj necipovanych neoriginalnych bateriek, napriklad umoznuje aj bezstratovu kompresiu raw suborov.
https://nikonhacker.com/wiki/Supported_Models
 
landov
2018-04-01 12:42:09+02
príspevok od: ivaness1
Neviete nahodou či FW sa da zohnat aj pre objektív Sigma dc 18-50mm f2 8 ex macro hsm aby som zbytočne nebehal po servisoch
A čo tak si zavolat priamo do booft a opýtať sa?
 
ivaness1
2018-04-01 14:00:06+02
daka priatelia za rady   rozbehal som to ak by niekto mal takýto isty problém treba si tam dat starú verziu FW stiahnete ju tu : https://www.nikonimgsupport.com/na/NSG_article?articleNo=000028218&configured=1&lang=en_SG
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()