Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Vrátenie pôvodných dielov po oprave objektívu

marosss
2018-10-18 08:43:27+02
Ahoj, chcel by som sa opýtať či je bežný postup, aby mi servis po oprave objektívu odmietol vrátiť pôvodné diely. Po pravde som úplný fotoamatér, takže by som ani nespoznal, či tie diely sú z mojho objektívu, ale ide mi o princíp a snáď dobrý pocit, že mi naozaj niečo vymenili. Cena opravy je už pomaly rovná cene z aktuálnych ponúk na daný samozrejme používaný model. Kolega teraz platil za opravu objektívu 800e a takisto mu odmietli diely dať. Príde mi to zláštne, napr. v autoservise mi kludne pôvodné diely dajú
 
marianr
2018-10-18 09:00:15+02
Je to Tvoj majetok, musia to vrátiť.
 
seifi
2018-10-18 09:09:44+02
Napíš názov firmy a mesto. Nech vieme. Daj to na inšpekciu, nech sa vyjadria k tvojej otázke.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-10-18 09:28:11+02
Niektore pokazene casti automaticky prilozia, u inych treba vyziadat dopredu, pretoze ich technici vyhadzuju do odpadu.
 
marosss
2018-10-18 11:19:09+02
Ja som si ich ale žiadal vopred. Prišla mi len odpoveď:
Dobry den,
povodne diely neposielame naspat.
 
PeCh
2018-10-18 11:46:48+02
Je to záručná alebo pozáručná oprava? Niektoré firmy majú vo všeobecných podmienkach, že vymenené diely sa stávajú ich majetkom (pri záručných opravách hádam vždy, pri pozáručných zriedka, ale chápem, že niektoré diely môžu chcieť). Ak si to žiadal dopredu a odmietali, mohol si si nájsť inú firmu.
 
marosss
2018-10-19 08:18:50+02
Je to pozáručná oprava. S výsledkom opravy prvého objektívu som spokojný, objektív šlape,je tam tiež nejaká záruka na servisné práce,čiže k výsledky opravu nemám výhrady. Len toto naozaj nechápem, prečo je to taký problém mi to dať
 
suletylu
2018-10-19 15:40:10+02
Lebo tvoje "pokazene" diely si niekto opravi ked bude mat na to cas. Neskor da do dalsieho objektivu co mu pride na opravu. Nic viac za tym nehladaj. Od teba zoberie sumu ako za novy diel samozrejme. Kedze to on sam opravoval tak ti moze dat kludne zaruku lebo vie co robil a ako to robil.
 
Guma
2018-10-21 09:14:51+02
Nikon Praha mi vratil poskodene opticke cleny
 
seifi
2018-10-21 17:52:17+02
príspevok od: PeCh
Je to záručná alebo pozáručná oprava? Niektoré firmy majú vo všeobecných podmienkach, že vymenené diely sa stávajú ich majetkom (pri záručných opravách hádam vždy, pri pozáručných zriedka, ale chápem, že niektoré diely môžu chcieť). Ak si to žiadal dopredu a odmietali, mohol si si nájsť inú firmu.
by som bral v prípade, ako alternatívu, t.j. diely si necháme a znížime vám cenu opravy o 15%; inak chcieť môžu, ale či ich dostanú, tak o tom by mal rozhodnúť zákazník; ako píšem , obrátil by som sa na obchodnú inšpekciu a budeme mať jasno; tu to zostane len pri debate
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()