Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Backfocus / kalibrácia na Sigma 70-300 DG OS (2011) cez terče

nn_BA
2020-04-30 22:12:47+02
Dobrý deň. Je možné kalibrovať cez terče aj starší (2011) objektív Sigma 70-300 DG OS? Mám problém s back-focus, zároveň mám nové telo Canon EOS77D (kde sa kalibrovať nedá). Nejaké rady ako postupovať, prípadne kto by mi s tým v BA alebo okolí vedel pomôcť? Skúsiť nakalibrovať s iným telom? Rovnaký problém sa javí aj na požičanom tele EOS60D.
Vďaka za tipy.
Andrej
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-05-01 06:55:54+02
Starsie objektivy nie je mozne kalibrovat cez Sigma Dock. Kedysi sa v objektivoch Sigma menili cipy. Nikdy to nebolo 100%. Obavam sa, ze s tym nic neurobis. Navyse ten objektiv nie je ziaden zazrak. Odporucam nieco lepsie, original Canon, alebo Tamron 70-300VC
 
calimero
2020-05-01 10:42:19+02
Odporúčam servis BOOFT Ružomberok. Bez problémov mi skalibrovali AF na mojej starej Sigme.
Čo sa týka Sigmy, sú najlepší.
Na skalibrovanie im treba doniesť / poslať objektív, aj foťák.

http://www.booft.eu/
 
marianr
2020-05-01 11:30:36+02
No, niekedy sa ani tam nepodarí...
 
robertondrejovic
2020-05-01 11:45:42+02
Ja som bol doteraz v tom že automatické ostrenie či už svojpomocne alebo v servise možno vyladiť cez USB dock alebo na tele. Existuje aj iná možnosť aká ? Má snáď objektív čosi v sebe nazvem to trebárs kalibrovací šróbik o ktorom vedia len v servise?
 
calimero
2020-05-01 13:41:26+02
príspevok od: robertondrejovic
Ja som bol doteraz v tom že automatické ostrenie či už svojpomocne alebo v servise možno vyladiť cez USB dock alebo na tele. Existuje aj iná možnosť aká ? Má snáď objektív čosi v sebe nazvem to trebárs kalibrovací šróbik o ktorom vedia len v servise?
Neviem, ako to robia v servise, ale predpokladám, že sa to robí cez nejaký špeciálny software.
 
calimero
2020-05-01 13:44:20+02
príspevok od: Karol Srnec
Starsie objektivy nie je mozne kalibrovat cez Sigma Dock. Kedysi sa v objektivoch Sigma menili cipy. Nikdy to nebolo 100%. Obavam sa, ze s tym nic neurobis. Navyse ten objektiv nie je ziaden zazrak. Odporucam nieco lepsie, original Canon, alebo Tamron 70-300VC
Čipy sa menili na veľmi starých Sigmách. Dnes vedia v servise zaktualizovať firmware bez nutnosti výmeny čipu. Týka sa to aj Sigmy 70-300 DG OS, ktorá je predmetom tejto otázky.
 
robertondrejovic
2020-05-01 15:10:53+02
príspevok od: calimero
Čipy sa menili na veľmi starých Sigmách. Dnes vedia v servise zaktualizovať firmware bez nutnosti výmeny čipu. Týka sa to aj Sigmy 70-300 DG OS, ktorá je predmetom tejto otázky.
Výborne toto som netušil aj ja mám Sigmu 8 - 16mm, opticky vynikajúca, ale ostrí tak divoko že radšej ostrím ručne kompatibilná z USB dock nie je, ladenie na tele Nikonu d500 som po vyskúšaní všetkých možností vzdal. Teda existuje riešenie ,hoci túto Sigmu používam hlavne a vlastne len na krajinu kde zaostriť ručne pri clone 11 nieje nijaký problém. Ale to je preto že inak ostriť nevie ani objektív ani ja. Na Nikon Z7 ostrí úplne presne, ale tam ju nepoužívam lebo je to DX objektív a na Z7 mám natívny Z 14 - 30 mm S.Vďaka za info.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-05-02 11:01:43+02
príspevok od: calimero
Čipy sa menili na veľmi starých Sigmách. Dnes vedia v servise zaktualizovať firmware bez nutnosti výmeny čipu. Týka sa to aj Sigmy 70-300 DG OS, ktorá je predmetom tejto otázky.
Pise, ze ma Sigmu z roku 2011, u nej som si nie isty, ako sa FF/BF riesi. Kym sa nepopyta v servise, nebude vediet na com je. To nemeni nic na tom, ze je to mizerny objektiv.
 
calimero
2020-05-02 13:44:22+02
príspevok od: Karol Srnec
Pise, ze ma Sigmu z roku 2011, u nej som si nie isty, ako sa FF/BF riesi. Kym sa nepopyta v servise, nebude vediet na com je. To nemeni nic na tom, ze je to mizerny objektiv.
Jednu Sigmu 70-300mm DG OS z roku 2011 (nie moju) som riešil, bola to verzia pre Nikon, nebol problém v servise upgradnúť firmware, takže predpokladám, že podpora zo strany Sigmy pre tento objektív beží stále. FF/BF by nemal byť pre servis problém, treba k tomu ale aj telo, na ktorom sa bude objektív používať. Pokiaľ sa dobre pamätám, čipy sa menili na Sigmách z analógovej éry, teda verzie do roku cca 2005. Samozrejme, nie všetky modely, problémové boli len niektoré verzie.
 
nn_BA
2020-05-03 16:20:09+02
Vdaka za rady, napísal som do BOOFT, tak uvidíme, čo sa s tým bude dať vedieť robiť.
Áno, je to starší a nie najlepší objektív, preto je aj otázka, či neskončí v koši....(ako náhradu som zvažoval práve ten Tamron 70-300 Di VC USD)
Ak by mal prípadne niekto tip na človeka z BA, čo by sa na to vedel pozrieť, dajte vedieť.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()