Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Lumix g vario 12-35mm/f2.8 -trasenie objektivom

focus3ccd
2020-12-25 10:20:18+01
Dobry den, Prosim o radu. Je toto odstranitelna vada? Stretol sa niekto s takymto trasenim objektivu? Robi to nepravidelne, niekedy viac, niekedy menej. Niekedy pri zazoomovani, malokedy pri nemenenom ohnisku.
https://youtu.be/ikesWnNPu7A

Dakujem za kazdy nazor.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-12-26 15:47:36+01
príspevok od: focus3ccd
Dobry den, Prosim o radu. Je toto odstranitelna vada? Stretol sa niekto s takymto trasenim objektivu? Robi to nepravidelne, niekedy viac, niekedy menej. Niekedy pri zazoomovani, malokedy pri nemenenom ohnisku.
https://youtu.be/ikesWnNPu7A

Dakujem za kazdy nazor.
To ti povedia v servise.
 
focus3ccd
2020-12-27 19:24:46+01
Ok! to ja viem. Lenze su sviatky a vsade je vsetko zatvorene a kvoli kovidu asi aj dost dlho bude. Tak som chcel len predbezne info, ci je to opravitelna vada a kolko si mam nachystat. Ci sa s tym nahodou niekto nestretol.
 
Fuser
2020-12-28 08:22:26+01
Skus dat novy firmware do objektivu a potom do fotaku. Ak je fotak starsi ako objektiv, tak najprv daj donho novy firmware.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-12-28 16:20:31+01
príspevok od: focus3ccd
Ok! to ja viem. Lenze su sviatky a vsade je vsetko zatvorene a kvoli kovidu asi aj dost dlho bude. Tak som chcel len predbezne info, ci je to opravitelna vada a kolko si mam nachystat. Ci sa s tym nahodou niekto nestretol.
Opravitelne je vsetko, na co su nahradne diely. Zalezi na tom, ci to bude rentabilne. Nepredpokladam, ze tomu novsi formver pomoze. Cenu ti aj tak povedia len v servise. To ze teraz je s tym problem na tom nic nezmeni. Nikto z nas ti online objektiv neopravi. ROvnako ani nemozeme hovorit za servis. Takzem sme pri tom istom. AK je nieco pokazene, patri to do servisu, najlepsie autorizovaneho.
 
focus3ccd
2021-01-20 07:47:55+01
Takze pre info. Ak by to niekoho zaujimalo. Takato vada sa neopravuje na SK. Riesi sa to centralne v zahranici a vymiena sa vadny objektiv za funkcny objektiv. Cena je 470,-
 
jozef84
2021-01-20 11:01:22+01
príspevok od: focus3ccd
Takze pre info. Ak by to niekoho zaujimalo. Takato vada sa neopravuje na SK. Riesi sa to centralne v zahranici a vymiena sa vadny objektiv za funkcny objektiv. Cena je 470,-
Niekto si to zjednodušil. Kde si to skúšal dať opraviť?
 
focus3ccd
2021-01-20 11:57:31+01
príspevok od: jozef84
Niekto si to zjednodušil. Kde si to skúšal dať opraviť?
Na stranke panasonicu maju firmu uvedenu, ako autorizovany servis. AVPRO. Neviem, ci je este ina firma vedena, ako autorizovany servis.
V inej suvislosti som sa u nas v Ziline raz pytal v servise TV-AV Elektronic na opravu SONY fotaku NEX este v zaruke a povedali, ze oni to tak opravuju, ze to posielaju priamo na of. servis do Bratislavy.
 
JozoOrech
2021-01-20 12:04:36+01
Skús kontaktovať servis. Sú na nich dobré ohlasy: https://www.panasonic-sindler.cz/
 
focus3ccd
2021-01-20 12:12:36+01
Dikes, urcite vyskusam..
 
jozef84
2021-01-21 09:28:09+01
príspevok od: focus3ccd
Na stranke panasonicu maju firmu uvedenu, ako autorizovany servis. AVPRO. Neviem, ci je este ina firma vedena, ako autorizovany servis.
V inej suvislosti som sa u nas v Ziline raz pytal v servise TV-AV Elektronic na opravu SONY fotaku NEX este v zaruke a povedali, ze oni to tak opravuju, ze to posielaju priamo na of. servis do Bratislavy.
Treba viac hľadať aj u súkromníkov, ktorí z toho žijú a poznajú sa navzájom. Neverím, že sa to dá riešiť len výmenou objektívu. Je u nás kopec šikovných ľudí, len ich treba nájsť. Treba sa pýtať a značkový servis je len začiatok hľadania toho pravého.
 
focus3ccd
2021-01-21 11:13:26+01
JozoOrech poradil super. Firma v cechach napisala, ze pri tychto objektivoch sa to starnutim stava. Cena opravy je 5720,- KC. Co je super.
 
focus3ccd
2021-02-09 07:49:37+01
príspevok od: JozoOrech
Skús kontaktovať servis. Sú na nich dobré ohlasy: https://www.panasonic-sindler.cz/
Diky moc, objektiv uz je opraveny doma, stalo to 233,- vratane dorpavy. Dal som tam vymenit aj zoomovaci gumenny kruzok, obcas tak trochu povyskocil. A vymenil nejaky motorcek ostrenia, a IOS. Ked som videl cenu prace, ze 45,- tak som si povedal, ze nie vsetci v tejto dobe su zdieraci. Odporucam vsetkymi 10timi..
 
JozoOrech
2021-02-09 13:16:03+01
príspevok od: focus3ccd
Diky moc, objektiv uz je opraveny doma, stalo to 233,- vratane dorpavy. Dal som tam vymenit aj zoomovaci gumenny kruzok, obcas tak trochu povyskocil. A vymenil nejaky motorcek ostrenia, a IOS. Ked som videl cenu prace, ze 45,- tak som si povedal, ze nie vsetci v tejto dobe su zdieraci. Odporucam vsetkymi 10timi..
Rado sa stalo. Tiež to nie je malý peniaz, ale určite menej ako kupovať druhý objektív. Hlavne nech slúži
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()