Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Nikon D800 a zaseknutý TAMRON SP 90

Larsen
2021-04-18 00:12:38+02
Zdravím Vás,
som amatér ktorý dnes zasekol v tele D800vky objektív TAMRON SP 90. Má to adaptall adaptér pre nikoňácky F bajonet. Objektív som nahodil, fotil ... všetko ok. Potom som ho chcel sňať, stlačil uvolnovacie tlačidlo ... otočil proti smeru hodinových ručičiek, objektív sa normálne potočil ... a nevystúpil. Proste je to hore zašprajcované. Dole by to chcelo ísť von, ale hore to niečo drží. Objektív ide späť zatočiť, mechanizmus ho zaistí. Ale pri ďaľšom pokuse to isté. Spodok volný, vrch drží a zabraňuje vyjmutiu objektívu. Čo s tým, niekto nejaký tip?
 
Otecadams
2021-04-18 05:36:49+02
príspevok od: Larsen
Zdravím Vás,
som amatér ktorý dnes zasekol v tele D800vky objektív TAMRON SP 90. Má to adaptall adaptér pre nikoňácky F bajonet. Objektív som nahodil, fotil ... všetko ok. Potom som ho chcel sňať, stlačil uvolnovacie tlačidlo ... otočil proti smeru hodinových ručičiek, objektív sa normálne potočil ... a nevystúpil. Proste je to hore zašprajcované. Dole by to chcelo ísť von, ale hore to niečo drží. Objektív ide späť zatočiť, mechanizmus ho zaistí. Ale pri ďaľšom pokuse to isté. Spodok volný, vrch drží a zabraňuje vyjmutiu objektívu. Čo s tým, niekto nejaký tip?
Skontroloval by som, či je dobre nasadený adaptér. Hodnota clony na adaptéry by mala byť v jednej línii so zelenou značkou a hodnotou clony na objektíve. Ja na adaptéry nevidím nič čoby sa mohlo zachytiť, okrem samotného bajonetu, takže niečo možno bráni dotočeniu objektívu? Ťažko povedať.
 
Larsen
2021-04-18 10:49:25+02
Povedal by som, ze to tam drzi mechanizmus ktory prenasa hodnotu clony do D800vky /vie sa to ovladat z tela/. Musi to byt nejaka mechanicka sucast, nie digitalna, lebo tento adapter/objektiv nema nic digitalne. A ako pisem, spodok aj boky by chceli von, ale drzi to tam nejaky problem hore. Nie je vo fotaku nejaka softwarova funkcia na uchopenie takehoto mechanickeho prenosu clonoveho cislla? Pripajam aj foto, bodka je zarovno s jednou aj druhou clonou, na oboch sa zda byt rovnake cislo. Predpokladam, ze.tato bodka nema byt zarovno bodky na D800.
 
Larsen
2021-04-18 11:14:25+02
Edit. je to nieco s clonou, lebo ked nastavim 32/AE, tak sa adapter pretoci stazka a len asi do 1/3 pretocenia pri clone 2, kde to uz chce vypadnut, len to zhora nieco drzi.
 
Larsen
2021-04-18 13:19:40+02
Vybral som to ... na adaptere je dokriabane mierne zdeformovane toto. Vie niekto co to je?
 
Otecadams
2021-04-18 15:05:10+02
príspevok od: Larsen
Vybral som to ... na adaptere je dokriabane mierne zdeformovane toto. Vie niekto co to je?
To je práve páčka ovládania clony. Na Nikone sa dá nastaviť, aby fungoval prenos clony na týchto manuálnych objektívoch. Inak je hladká, nemala by sa zachytiť.
 
Larsen
2021-04-18 15:21:07+02
Skusal som ho nahodit znova - zas sa to zasprajcovalo, ale tym istym pohybom som to uvolnil. Ta packa si pyta obrusit, idealne odbrusit het. Okrem ovladania clony z tela, ktore mi netreba lebo ju ovladam na prstenci je ta vec este na nieco dobra?
 
Otecadams
2021-04-18 18:13:01+02
príspevok od: Larsen
Skusal som ho nahodit znova - zas sa to zasprajcovalo, ale tym istym pohybom som to uvolnil. Ta packa si pyta obrusit, idealne odbrusit het. Okrem ovladania clony z tela, ktore mi netreba lebo ju ovladam na prstenci je ta vec este na nieco dobra?
Zdá sa že tá páčka aj tak nefungovala ako by mala, takže odstránením sa zrejme nič nezmení.
 
Larsen
2021-04-20 08:52:16+02
Nebolo to treba ani brusit, packa bola k adapteru z boku prirobena dvoma skrutkami. Vobec by som sa necudoval, keby to bolo zohnatelne ako samostatny diel, lebo predpokladam ze nie som sam, komu sa to podarilo ,,pretocit".
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()