Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

utopeny Nikon D810 a 70-200 f2.8 GII

tyto
2023-04-12 11:24:50+02
Zdravim.
dostal sa mi do ruk utopeny Nikon D810 s objektivom AF-S NIKKOR 70-200 1:2.8GII ED.
vytiahol ho rybar z Dunaja. Je to vsetko plne jemneho prachu z blata.
Netusim ci sa to da nejak zachranit, ale ak majitelovy chyba nech sa ozve...
 
om1ci
2023-04-13 07:23:54+02
to už iba vystriekať vapkou, usušiť a dať do vitrínky ako peknú spomienku.
 
tyto
2023-04-13 07:56:28+02
príspevok od: om1ci
to už iba vystriekať vapkou, usušiť a dať do vitrínky ako peknú spomienku.
obavam sa ze mas pravdu...
 
sherpa
2023-04-13 08:08:31+02
treba to nafotit a poslat do Nikonu ako raritu, mozno sa ozvu naspat s nejakou upomienkou. taketo tvrde testy asi nerobia.
karty to ale mohli prezit...z fotiek sa mozno da nieco zachranit, pripadne pomoct urcit a najst majitela.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-04-13 09:06:16+02
Ak by sa Vám nikto neozval, ja by som to kľudne odkúpil za symbolickú cenu a umiestnil na poličku. Mám v nej zatiaľ ruské prístroje, Olympus a Pentax. Polovica z ných je síce nefunkčná, ale na poličke to vyzerá dobre. Ale pozerám, že príspevok týkajúci sa úveru je tu stále.
 
blahoslav J B Art
2023-04-13 11:25:47+02
ja som pred 3 tyzdnami utopil svoj 17'' notebook, drgol som do pohara horuceho caju a asi 3 deci sa vylialo priamo nan. Vybral som z neho 1 SSD a 1 HDD disky, dufam, ze to aspon ten HDD s datami prezil, zatial nebol cas otestovat to.
Notebook som mal do marca 2013, takze sa dozil peknych 10 rokov, aj ked by este rok dva bol vydrzal. Pozrel som na Ebay a takyto model predavaju okolo 250 eur.
Takze prisiel cas na kupu novho stroja.
 
jozef84
2023-04-13 11:31:34+02
príspevok od: tyto
Zdravim.
dostal sa mi do ruk utopeny Nikon D810 s objektivom AF-S NIKKOR 70-200 1:2.8GII ED.
vytiahol ho rybar z Dunaja. Je to vsetko plne jemneho prachu z blata.
Netusim ci sa to da nejak zachranit, ale ak majitelovy chyba nech sa ozve...
Mne sa podarilo utopiť kamerku pred týždňom v minerálnom kráteri pri Bešeňovej. Môžte ju vyloviť, ale asi aj s kyslíkom a potápačskou a horolezeckou výstrojou(je tam výron CO2). Viem sa vžiť do pocitov majiteľa... Zaujímalo by ma, čo v tom Nikone urobila batéria. Pokiaľ tam bola aj batéria, tak elektronika vo foťáku to asi neprežila.Ale v objektíve je možné, že hej. Taktiež karta by to teoreticky mohla prežiť, pokiaľ nebol zapnutý foťák pri páde do vody.Ale rozobrať, vyčistiť a vysušiť - tak to by chcelo kopec času, trpezlivosti a zručnosti. Plošáky sa väčšinou zalievajú živicou. Problém bude v kábloch, konektoroch - to sa nedá len tak jednoducho vysušiť. Možno by pomohla výveva-znížiť tlak a teplo...
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-04-13 11:35:35+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ja som pred 3 tyzdnami utopil svoj 17'' notebook, drgol som do pohara horuceho caju a asi 3 deci sa vylialo priamo nan. Vybral som z neho 1 SSD a 1 HDD disky, dufam, ze to aspon ten HDD s datami prezil, zatial nebol cas otestovat to.
Notebook som mal do marca 2013, takze sa dozil peknych 10 rokov, aj ked by este rok dva bol vydrzal. Pozrel som na Ebay a takyto model predavaju okolo 250 eur.
Takze prisiel cas na kupu novho stroja.
Ja som svoj notebook spálil. Používal som ho aktívne 7 rokov asi moc a jedného pekného dňa sa mi pri práci stalo, že sa z neho začal valiť dym a následne oheň. SSD disk sa našťastie podarilo zachrániť. Všetko ostatne bolo nepoužiteľné. V servise mi povedali, že také niečo ešte nevideli. Notebook bol asi unikát.
 
om1ci
2023-04-13 13:32:40+02
príspevok od: tyto
obavam sa ze mas pravdu...
.
 
roka222
2023-04-13 21:18:41+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Ja som svoj notebook spálil. Používal som ho aktívne 7 rokov asi moc a jedného pekného dňa sa mi pri práci stalo, že sa z neho začal valiť dym a následne oheň. SSD disk sa našťastie podarilo zachrániť. Všetko ostatne bolo nepoužiteľné. V servise mi povedali, že také niečo ešte nevideli. Notebook bol asi unikát.
Spálenemu notebooku už nepomôžeme . Ja v notebooku na sledovanie teploty mám viacero
soft... napríklad na sledovanie teploty HD ( SSD ) mám nainštalované
Hard Disk Sentinel
 
tyto
2023-04-14 06:41:52+02
príspevok od: sherpa
treba to nafotit a poslat do Nikonu ako raritu, mozno sa ozvu naspat s nejakou upomienkou. taketo tvrde testy asi nerobia.
karty to ale mohli prezit...z fotiek sa mozno da nieco zachranit, pripadne pomoct urcit a najst majitela.
to bolo prve co som pozeral, ale karty so nenasiel
 
marianr
2023-04-14 21:06:13+02
Podľa mňa ten fotoaparát ukradli vodníkovi.
 
martinmlm
2023-04-14 21:21:58+02
Dá sa na tom učiť čistenie snímača
 
blahoslav J B Art
2023-04-22 20:30:50+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ja som pred 3 tyzdnami utopil svoj 17'' notebook, drgol som do pohara horuceho caju a asi 3 deci sa vylialo priamo nan. Vybral som z neho 1 SSD a 1 HDD disky, dufam, ze to aspon ten HDD s datami prezil, zatial nebol cas otestovat to.
Notebook som mal do marca 2013, takze sa dozil peknych 10 rokov, aj ked by este rok dva bol vydrzal. Pozrel som na Ebay a takyto model predavaju okolo 250 eur.
Takze prisiel cas na kupu novho stroja.
Az dnes som sa dostal k mojmu notebooku, namontoval disky, zapol... a funguje
aspon zatial... tak musim zazalohovat dokumenty a fotky
takze znacku Dell mozem doporucit

a pozeram po novom Dell notebooku, musim pozriet parametre, aby bol aj na upravu fotiek, aj na strih 4K videa
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()