Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

čistenie obrazového snímača

VictimOfFate
VictimOfFate 2011-06-15 16:32:46+02
Ahoj mám poriadne zašpinený snímač a neviem si s tým rady, skúšal som tie malé sk***vené bodky odstrániť čistiacim balónikom a nič. Neviete mi ešte niečo poradiť ? ( fén, šmirgeľ a podobné veci radšej nechám na profikov) Pripadne nejaký servis (mám nikon D7000) a koľko také niečo približne stojí................. dik za odpovede
 
VictimOfFate
2011-06-17 14:48:00+02
dik, no nie je to veru najmenej
 
mgeo
2011-06-18 23:57:07+02
tak ja uz senzor sam cistit nebudem. tiez som sa to chcel naucit, cital som si ako sa nic nemoze stat, tak ma to osmelilo. Kupil som si take to silikonove razitko a snim som cistil. Zo zaciatku celkom uspesne, spina ubudala. no potom mi zrazu nieco ostalo na senzore. Ja si myslim, ze kusok toho silikonu, neviem. nikon som poslal cez v-foto do prahy. Vymena cipu 330 € a na fotak som cakal skoro mesiac. Silikonove razitko som vyhodil, nech ma to viac nelaka.

Hlupak sa uci na vlastnych chybach, tak snad sa niekto pouci na mojej.
stary senzor z nikonu mam este doma v krabicke, este som na neho ani nepozeral, lebo chcel som na tuto prihodu cim skor zabudnut.
 
martin9113
2011-06-19 12:54:47+02
príspevok od: VictimOfFate
Ahoj mám poriadne zašpinený snímač a neviem si s tým rady, skúšal som tie malé sk***vené bodky odstrániť čistiacim balónikom a nič. Neviete mi ešte niečo poradiť ? ( fén, šmirgeľ a podobné veci radšej nechám na profikov) Pripadne nejaký servis (mám nikon D7000) a koľko také niečo približne stojí................. dik za odpovede
ja osobne čistenie čipu vôbec neriešim. ku každej zrkadlovke nikon dostaneš aj kupon na čistenie. skúšal som čistiť d40 a dopadlo to hrozne.
 
Milstar
2011-06-24 05:28:29+02
príspevok od: VictimOfFate
Ahoj mám poriadne zašpinený snímač a neviem si s tým rady, skúšal som tie malé sk***vené bodky odstrániť čistiacim balónikom a nič. Neviete mi ešte niečo poradiť ? ( fén, šmirgeľ a podobné veci radšej nechám na profikov) Pripadne nejaký servis (mám nikon D7000) a koľko také niečo približne stojí................. dik za odpovede
Aj keď možno po funuse, ale predsa Ti píšem. Včera som si nechal vyčistiť svoju D5 za 28€ V cene bolo vyčistenie komory, zrkadla, matnice, senzora a očnice. Po vyčisteni mi na fotkach ukázali kde boli nečistoty na senzore, na zrkadle som rozdiel zbadal aj ja. To najhlavnejšie, celé čistenie bolo na počkanie a so zárukou. Ak si z Bratislavy foto obchod vedľa Reduty, myslim že sa volaju Propalica alebo podobne. Aj keď som vyučený mechanik meracích prístrojov za 28€ sa do foťaku nepustím. Tie čistiace potreby ma budú stať možno viac.
 
Milstar
2011-06-24 05:32:17+02
príspevok od: VictimOfFate
Ahoj mám poriadne zašpinený snímač a neviem si s tým rady, skúšal som tie malé sk***vené bodky odstrániť čistiacim balónikom a nič. Neviete mi ešte niečo poradiť ? ( fén, šmirgeľ a podobné veci radšej nechám na profikov) Pripadne nejaký servis (mám nikon D7000) a koľko také niečo približne stojí................. dik za odpovede
Sorry preklep. Správne ma byť Prolaika a je to na Palackého ul.
 
Milstar
2011-06-24 05:39:46+02
príspevok od: VictimOfFate
Ahoj mám poriadne zašpinený snímač a neviem si s tým rady, skúšal som tie malé sk***vené bodky odstrániť čistiacim balónikom a nič. Neviete mi ešte niečo poradiť ? ( fén, šmirgeľ a podobné veci radšej nechám na profikov) Pripadne nejaký servis (mám nikon D7000) a koľko také niečo približne stojí................. dik za odpovede
Predchadzajuci príspevok sa asi niekde stratil, a tak to píšem ešte raz. Preto ten odkaz na preklep vyzera trochu blbo. Podobný problem so špinou som mal aj ja, ja som ju videl na zrkadle a tak som išiel do servisu, kde mi za 28€ vyčistili zrkadlo, matnicu, komoru, očnicu a senzor. Pred odovzdanim mojej D5 mi na fotkách ukázal, kde boli nečistoty a po vyčistení. Aj keď som vyučený mechanik meracích prístrojov za 28€ nebudem uvažovať o čistení foťáku. Odhliadnúc od toho, že všetky čistiace potreby ma budú stať viac. Servis na počkanie, teda za 30 minút. Ak si z Bratislavy adresu som uviedol v predchádzajucom príspevku.
 
bonifacko
2011-06-24 05:45:51+02
Neviem, tu sa z toho robí veda. Ofukovací balónik, drevena tyčinka (špajla), vata a clean.
 
Cameron
2011-07-04 09:00:12+02
príspevok od: bonifacko
Neviem, tu sa z toho robí veda. Ofukovací balónik, drevena tyčinka (špajla), vata a clean.
Toto si myslel vážne ? Lebo ja by som potreboval umyť okno.
Keby som bol z Bratislavy, tak jednoznačne využijem služby pána Knitla,
lebo dobrá referencia je najlepšia reklama na svete. Ale z Ba niesom a potreboval by som poutierať čip. Sám sa na to necítim. Nevie niekto poradiť ako na to v okolí GA, DS, SA, NZ ?
 
bonifacko
2011-07-04 09:03:22+02
príspevok od: Cameron
Toto si myslel vážne ? Lebo ja by som potreboval umyť okno.
Keby som bol z Bratislavy, tak jednoznačne využijem služby pána Knitla,
lebo dobrá referencia je najlepšia reklama na svete. Ale z Ba niesom a potreboval by som poutierať čip. Sám sa na to necítim. Nevie niekto poradiť ako na to v okolí GA, DS, SA, NZ ?
V okolí GA, DS, SA, NZ tak isto ako v BA. A najprv umy okno, lepšie na to uvidíš.
 
xmartankox
2011-07-04 10:02:55+02
príspevok od: Cameron
Toto si myslel vážne ? Lebo ja by som potreboval umyť okno.
Keby som bol z Bratislavy, tak jednoznačne využijem služby pána Knitla,
lebo dobrá referencia je najlepšia reklama na svete. Ale z Ba niesom a potreboval by som poutierať čip. Sám sa na to necítim. Nevie niekto poradiť ako na to v okolí GA, DS, SA, NZ ?
http://www.matunak.sk/kontakt.html
 
Cameron
2011-07-04 10:07:07+02
príspevok od: bonifacko
V okolí GA, DS, SA, NZ tak isto ako v BA. A najprv umy okno, lepšie na to uvidíš.
Zle som sa vyjadril. Zaujímalo ma či naozaj iba namočíš tyčinku na čistenie uší do clinu a tým to opatrne očistíš, alebo si to napísal zo srandy.
Ale ak by sa našiel niekto v mojom okolí, kto už niečo podobné robil, tak by som to čistenie najradšej vyskúšal za asistencie už znalého človeka.
Chápenzi?
 
bonifacko
2011-07-04 10:20:26+02
príspevok od: Cameron
Zle som sa vyjadril. Zaujímalo ma či naozaj iba namočíš tyčinku na čistenie uší do clinu a tým to opatrne očistíš, alebo si to napísal zo srandy.
Ale ak by sa našiel niekto v mojom okolí, kto už niečo podobné robil, tak by som to čistenie najradšej vyskúšal za asistencie už znalého človeka.
Chápenzi?
Ja si tyčinku vyrabam - špajlu a vatu, zachytiš oblačik vaty na konieč tyčinky a nachrbte ruky si to namotaj tak, že pritlačiš a otačaš (ruky musia byť umyte!).
Namočiš trochu (čiže to uplne neponoriš) do clinu a povytieraš povruch snimača - v skutočnosti však vytierač povrch skla toho low pass filtra. Možeš to zopakovať, čiže strhnuť vatu a natočiť novy kusok podla postupu ako som uviedol. Ak si presvedčeny, že už tam nič nie, tak namotaš opäť kusok vaty a do sucha vyutieraš. Tiež aj na 2x. Ak zostanu chlpky, otočiť dolu otvorom a vyfukať balonikom. Skontroluj pod svetlom, či tam nezostal nejaky chlpok, ak ano, opäť balonik a fukať.
Chápenzi?
 
Cameron
2011-07-04 12:11:57+02
Chápenzi a dík. Moja fototechnika má hodnotu cca 10 profesionálnych vyčistení snímača a preto sa mi táto metóda páči najviac. Samozrejme budem si dávať velký pozor.
 
Cameron
2011-07-04 12:16:19+02
príspevok od: xmartankox
http://www.matunak.sk/kontakt.html
V Galante som na tohoto pána dostal kontakt, ale aj s informáciou, že termíny dáva dva mesiace, tak som mu ani nevolal.
 
Cameron
2011-07-04 12:26:12+02
príspevok od: bonifacko
Ja si tyčinku vyrabam - špajlu a vatu, zachytiš oblačik vaty na konieč tyčinky a nachrbte ruky si to namotaj tak, že pritlačiš a otačaš (ruky musia byť umyte!).
Namočiš trochu (čiže to uplne neponoriš) do clinu a povytieraš povruch snimača - v skutočnosti však vytierač povrch skla toho low pass filtra. Možeš to zopakovať, čiže strhnuť vatu a natočiť novy kusok podla postupu ako som uviedol. Ak si presvedčeny, že už tam nič nie, tak namotaš opäť kusok vaty a do sucha vyutieraš. Tiež aj na 2x. Ak zostanu chlpky, otočiť dolu otvorom a vyfukať balonikom. Skontroluj pod svetlom, či tam nezostal nejaky chlpok, ak ano, opäť balonik a fukať.
Chápenzi?
Chápenzi a dík. Moja fototechnika má hodnotu cca 10 profesionálnych vyčistení snímača a preto sa mi táto metóda páči najviac. Samozrejme budem si dávať velký pozor.
 
bonifacko
2011-07-04 13:38:09+02
príspevok od: Cameron
Chápenzi a dík. Moja fototechnika má hodnotu cca 10 profesionálnych vyčistení snímača a preto sa mi táto metóda páči najviac. Samozrejme budem si dávať velký pozor.
Ja by som kludne šiel aj dom poloprofi. Až raz bude mať, čistim aj to sam.
 
zmizik
2011-12-20 21:49:04+01
Ahojte, ja mam inu otazku. Je vhodne mat zapnute v menu D5100 cistenie snimaca pri kazdom vypnuti/zapnuti fotaku alebo to radsej vypnem a budem to zapinat podla potreby. Co si o tom myslite?
 
WildSammy
2011-12-20 22:17:01+01
príspevok od: zmizik
Ahojte, ja mam inu otazku. Je vhodne mat zapnute v menu D5100 cistenie snimaca pri kazdom vypnuti/zapnuti fotaku alebo to radsej vypnem a budem to zapinat podla potreby. Co si o tom myslite?
zapni pri kazdom vyp aj zap.. je to dobra vec..
 
BYko
2012-01-03 20:46:46+01
Stretli ste sa niekedy pri doplacani za cistenie snimaca s predlozenym kuponom na cistenie ktore je dodavane k fotaku? Ze +7 E doplatok ako manipulacny poplatok + kupon?
Naco potom dava nikon 4x zadarmo cistenie snimaca?
Chcu ma ojeb,...?

Diki

 
mitch
2012-12-11 09:53:11+01
ahojte, poznate nejaky servis v KE kde cistia senzory na canon? dakujem za tip
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()