Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

objektiv cca 3hodiny v snehu

player
player 2012-01-29 00:38:34+01
zdravim,
stalo sa mi taka neprijemna vec, dosiel som domov z fotolovu a nechal som fotobatoh na dvore kde mi ho "nasiel" nas pes, spamatal som sa asi po 3-4 hodinach ked som pri pohlade z okna zbadal v prednehj zahradke "znamy batoh", mal som tam jeden objektiv AF-S Nikkor18-55 , ten som ale nasiel na zahrade (asi 40metrov od batohu).predpokladam ale ze nas havino odtahol najprv cely batoh na zahradu, tam ho otvoril (objektiv tam asi vypadol) a potom preniesol prazdny vak do prednej zahradky.....
chcem sa teda opytat kedze obe krytky boli na obektive , sice bol trosku od snehu ale ani skrabanec na nom nieje.. mozem ho hodit na telo? neskratuje mi, alebo nieco aj D5100 ??
dakujem za radu
 
RoSy
2013-06-22 19:02:04+02
je to patdesiatka G-eckovy objektiv. Nebol nasadeny na fotaku, fotak 7100vka je ok, ten bol v puzdre, ten keby namokol to by ma stvalo viac . Sice aj objektiv bol v puzdre tej pompadurke co k nemu bol. Ani ma to pocas tej burky nenapadlo, ze by sa dostala voda az tam . Zaparenina z prednej cocky zmizla, mam aj tri male vrecuska Silica gelu tak som to este okolo neho poprikladal. Necham este den dva presusit a potom ho skusim nahodit. Hlavne, ze sme sa vratili z tury v poriadku.
 
RoSy
2013-06-23 07:14:27+02
skusil som obj. nasadit, motorcek ide, zaostruje normalne. tak ci tak ho dam do servisu aspon preverit a precistit. Viete mi prosim odporucit nejaky v Bratislave? dakujem
 
WildSammy
2013-06-23 15:53:51+02
príspevok od: RoSy
skusil som obj. nasadit, motorcek ide, zaostruje normalne. tak ci tak ho dam do servisu aspon preverit a precistit. Viete mi prosim odporucit nejaky v Bratislave? dakujem
ser na preverovanie a precistovanie.. zbytocne.. radsej fot.. najblizsi Nikon servis je v Prahe alebo potom Matunak v NZ alebo Booft v RK. Inam by som to nedaval. Kazdopadne ten objektiv stoji 130-150e na bazosi a cena za precistenie moze byt tak okolo 100e, takze je otazka ci sa Ti to oplati ak je v poriadku
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()