Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Vylievanie chémie po dokončení fotiek

ROBAN
ROBAN 2013-01-01 20:25:57+01
Ahojte,

chcel som sa spýtať kam je najvhodnejšie vylievať fotochémiu (ustalovač, vývojka).

Ďakujem za odpovede.
 
keko
2013-01-02 00:32:18+01
A ked raz vychytas uplne vsetky raky, potom to nezvaluj na vyvojku.
 
Iygor
2013-01-02 08:35:03+01
príspevok od: keko
To, co tu pises je tak roztomilo detinske. Hladat problemy tam, kde nie su.
Len preto, ze si si dnes pustil svoj notebook musel niekto spalit nieco, co predstavuje ovela vacsiu zataz pre tuto planetu, ako liter vyvojky v kanalizacii. Vyvojky, ktorej zlozenie ti nic nehovori.
Predpokladam, ze byvas v energeticky pasivnom, dome, do prace chodis pesi, zasadne pozeras televizor z iba zo solarne nabitych baterii a peries v cistej vode, riady radsej ani neumyvas.
A urcite kvoli znizeniu spotreby vody kadis po zahrade, cim zaroven podporujes biohnojenie.
Mas plno deti, lebo vycikana hormonalna antikoncepcia zneplodnuje ryby.
A fotoaparat mas na kluku, lebo neexistuje ekologicky sposob likvidacie baterii ci akumulatorov.
Este nikdy si neletel lietadlom, lebo let lietadlom sptrebuje tolko kyslika, co vystaci jednemu cloveku na cely zivot.
Urcite nejes chleba z obchodu, pretoze pri pestovani bolo do zeme nasypanej tolko polnohospodarske chemie rovnajucejj sa hmotnosti vyrobeneho chleba.
Urcite tiez doma pestujes lykozruta, v Ikei mu kupujes vyhradne dreveny nabytok.
Ak sa naozaj spravas takto ekologicky, potom mas plne pravo krutit hlavou nad litrom vyvojky v kanaly.
(Nechapem, preco nam ziju v tej vyvojke riasy, asi nepocli ze je jedovata.)
Raky ubudaju a je to smutne. Ale pribudaju medvede a spominane lykozruky, skus prisposobit svoje stravovacie navyky novej situacii.
Tvoj popis čím všetkým človek znečistuje planétu je skôr dôvod zamyslieť sa nad tým čo by som ešte mohol ako osoba urobiť. Je smutné že vzdelaný človek ktorý si toto všetko uvedomuje, koná neekologicky. A kľudne odporúča robiť to isté iným. Ekológia je o uvedomení si, že každý môže prispieť veľmi malým dielom, tvoj príspevok pravdepodobne končí hádzaním PET fliaš do označeného kontajnera, to už si ekologický dosť a radšej si zdôvodníš čo všetko škodí viac ako vyliata vývojka. Kľudne si mohol napísať že keď sa kradne vo veľkom tak vôbec nebude vadiť ak si jednotlivec ukradne trošku...

V dnešnej dobe každý znečistuje prostredie, nie som výnimka. Nemám teda (podľa teba) plné právo, ja to ale vidím skôr na povinnosť. Možno je to podľa teba detinské, možno som idealista ale ešte raz apelujem na zakladateľa témy: skús prehodnotiť kam budeš vylievať chémiu.
Ďalšia diskusia na túto tému je asi bezpredmetná....
 
DodoFot
2013-01-02 08:56:41+01
ked som este robieval fotky doma mokrym procesom, vylieval som vyvojku do umyvadla a ustalovac som nosil do zbernych surovin. ten dokonca vykupovali, lebo obsahoval striebro. mali na to indikacne papieriky a podla mnozstva striebra v ustalovaci clovek aj dostal peniaze. dnes pochybujem, ze by to zberne suroviny robili. a umyvadlo som samozrejme vzdy dokladne umyl praskom
 
keko
2013-01-02 10:50:34+01
príspevok od: Iygor
Tvoj popis čím všetkým človek znečistuje planétu je skôr dôvod zamyslieť sa nad tým čo by som ešte mohol ako osoba urobiť. Je smutné že vzdelaný človek ktorý si toto všetko uvedomuje, koná neekologicky. A kľudne odporúča robiť to isté iným. Ekológia je o uvedomení si, že každý môže prispieť veľmi malým dielom, tvoj príspevok pravdepodobne končí hádzaním PET fliaš do označeného kontajnera, to už si ekologický dosť a radšej si zdôvodníš čo všetko škodí viac ako vyliata vývojka. Kľudne si mohol napísať že keď sa kradne vo veľkom tak vôbec nebude vadiť ak si jednotlivec ukradne trošku...

V dnešnej dobe každý znečistuje prostredie, nie som výnimka. Nemám teda (podľa teba) plné právo, ja to ale vidím skôr na povinnosť. Možno je to podľa teba detinské, možno som idealista ale ešte raz apelujem na zakladateľa témy: skús prehodnotiť kam budeš vylievať chémiu.
Ďalšia diskusia na túto tému je asi bezpredmetná....
Zdroj tvojho znepokojenia prameni mozno v nevedomosti o tom, co vyvojka/ustalovac je a aky ma dopat na zivotne prostredie. Iba preto mi pride donkochotovske bojovanie proti niecomu takemu.
Ale mal by som nejake dalsie napady pre teba, ktore mozes zacat praktizovat a maju na prirodu asi 10 na 52-druhu vacsie dosledky:
- prestan pouzivat paier (vcitane toaletneho), pretoze vyroba papiera je jednou z najnebezpecnejsich cinnosti cloveka
- prestan nakupovat japonske vyrobky (Nikon, Canon, Pentax, Sony), pretoze japonci lovia veleryby napriek tomu, ze ich pocet od tvojho narodenia podnes poklesom dramatickym sposobom
- prestan kupovat cinske a americke vyrobky, pretoze obe tieto krajiny boli vyzvane k znizeniu emisii, Kiotsku dohodu nepodpisali (spominas na Bushovu inauguracnu rec?)
- prestan si solit polievku, pretoze sol je chemicka zlucenina podobnej kategorie ako su chemikalie vo vyvojke, ci ustalovaci a tiez ju nakoniec dostanes do kanalizacie
Ano, nejake vzdelanie mam. Ale to by mozno bolo iba na prekazku pochopit a oddelit tie naozaj velek problemy od tych, co vlastne problemami ani nie su.
Ozaj a co robis s olejom po vyprazani?
 
transporti686
2013-01-02 11:06:52+01
príspevok od: keko
Zdroj tvojho znepokojenia prameni mozno v nevedomosti o tom, co vyvojka/ustalovac je a aky ma dopat na zivotne prostredie. Iba preto mi pride donkochotovske bojovanie proti niecomu takemu.
Ale mal by som nejake dalsie napady pre teba, ktore mozes zacat praktizovat a maju na prirodu asi 10 na 52-druhu vacsie dosledky:
- prestan pouzivat paier (vcitane toaletneho), pretoze vyroba papiera je jednou z najnebezpecnejsich cinnosti cloveka
- prestan nakupovat japonske vyrobky (Nikon, Canon, Pentax, Sony), pretoze japonci lovia veleryby napriek tomu, ze ich pocet od tvojho narodenia podnes poklesom dramatickym sposobom
- prestan kupovat cinske a americke vyrobky, pretoze obe tieto krajiny boli vyzvane k znizeniu emisii, Kiotsku dohodu nepodpisali (spominas na Bushovu inauguracnu rec?)
- prestan si solit polievku, pretoze sol je chemicka zlucenina podobnej kategorie ako su chemikalie vo vyvojke, ci ustalovaci a tiez ju nakoniec dostanes do kanalizacie
Ano, nejake vzdelanie mam. Ale to by mozno bolo iba na prekazku pochopit a oddelit tie naozaj velek problemy od tych, co vlastne problemami ani nie su.
Ozaj a co robis s olejom po vyprazani?
šupne ho do umývadla a ak na centrál kanalizácii nefungujú dobre lapača tukov/olejov, tak to majú potom na čistiarni odpadových vôd a možno sa tam s tým potom bavia a dávajú pozor, aby im dobre sedimentoval kal neviem, kde žije, ale žumpu snáď nemá a asi ani vlastnú čistiaeň odpadových vôd

P.S. tebe prajem všetko dobré do Nového roku, aby sa ti neroztrhol ten filmový čip vo foťáku a aby ľudia fotili, fotili a tlačili fotky a aby sme o rok mali na čo fotiť ešte
 
keko
2013-01-02 11:16:51+01
Ja ustalovac do kanala nelejem, uz som pisal, mame na to firmu.
Mozem iba vyzvat vstkych, aby sa spravali pri akejkolvek svojej cinnosti zodpovedne voci zivotnemu prostrediu.
Je velmi vela toho, co clovek napachal za svoju existenciu. Hodne toho napachal aj v suvislosti s povedomym o tom, co je a co nie je ekologicke. Ako priklad uvediem poziar v bratislavskej pobocke firmy Detox. To ze v nej horelo bola nedbalost nejakej osoby. To ze zakazali jej cinnost na uzemi Bratislavi bol nasledne zlocin. Jej zrusenim automaticky nezanikol vznik nebezpecnych odpadov (nebezpecny odpad je pojem legislativy o odpadoch a v zozname su zaradene aj take materialy, ktore domacnosti vyhadzuju uplne bezne do komunalneho odpadu - cize nie su az take nebezpecne). To vedie k otazke, ze ak firmy zacinaju mat problem s likvidaciou a naplnanie tejto legislativy u vacsiny firiem je otazkou len velmi labilneho svedomia v tejto oblasti, co sa asi casom stane, ked dopravne naklady su casto nizsie, ako pokuty. To asi nie je velmi ekologicke. Ocakaval by som skor pomoc statu a nie koplikacie z jeho strany.
A to je vsetko, co k tejto teme este mozem napisat.
 
keko
2013-01-02 11:18:36+01
príspevok od: transporti686
šupne ho do umývadla a ak na centrál kanalizácii nefungujú dobre lapača tukov/olejov, tak to majú potom na čistiarni odpadových vôd a možno sa tam s tým potom bavia a dávajú pozor, aby im dobre sedimentoval kal neviem, kde žije, ale žumpu snáď nemá a asi ani vlastnú čistiaeň odpadových vôd

P.S. tebe prajem všetko dobré do Nového roku, aby sa ti neroztrhol ten filmový čip vo foťáku a aby ľudia fotili, fotili a tlačili fotky a aby sme o rok mali na čo fotiť ešte
Aj tebe, aj tebe.
Cip sa mi minule roztrhol, som dal potom iny. Mam ich plnu chladnicku
 
panpriatel
2013-01-02 11:22:12+01
príspevok od: keko
Ja ustalovac do kanala nelejem, uz som pisal, mame na to firmu.
Mozem iba vyzvat vstkych, aby sa spravali pri akejkolvek svojej cinnosti zodpovedne voci zivotnemu prostrediu.
Je velmi vela toho, co clovek napachal za svoju existenciu. Hodne toho napachal aj v suvislosti s povedomym o tom, co je a co nie je ekologicke. Ako priklad uvediem poziar v bratislavskej pobocke firmy Detox. To ze v nej horelo bola nedbalost nejakej osoby. To ze zakazali jej cinnost na uzemi Bratislavi bol nasledne zlocin. Jej zrusenim automaticky nezanikol vznik nebezpecnych odpadov (nebezpecny odpad je pojem legislativy o odpadoch a v zozname su zaradene aj take materialy, ktore domacnosti vyhadzuju uplne bezne do komunalneho odpadu - cize nie su az take nebezpecne). To vedie k otazke, ze ak firmy zacinaju mat problem s likvidaciou a naplnanie tejto legislativy u vacsiny firiem je otazkou len velmi labilneho svedomia v tejto oblasti, co sa asi casom stane, ked dopravne naklady su casto nizsie, ako pokuty. To asi nie je velmi ekologicke. Ocakaval by som skor pomoc statu a nie koplikacie z jeho strany.
A to je vsetko, co k tejto teme este mozem napisat.
Mame v komore asi 50+ litrov poriadne vypouzivaneho ustalovaca... das kontakt na tu firmu?
 
transporti686
2013-01-02 11:27:34+01
príspevok od: keko
Ja ustalovac do kanala nelejem, uz som pisal, mame na to firmu.
Mozem iba vyzvat vstkych, aby sa spravali pri akejkolvek svojej cinnosti zodpovedne voci zivotnemu prostrediu.
Je velmi vela toho, co clovek napachal za svoju existenciu. Hodne toho napachal aj v suvislosti s povedomym o tom, co je a co nie je ekologicke. Ako priklad uvediem poziar v bratislavskej pobocke firmy Detox. To ze v nej horelo bola nedbalost nejakej osoby. To ze zakazali jej cinnost na uzemi Bratislavi bol nasledne zlocin. Jej zrusenim automaticky nezanikol vznik nebezpecnych odpadov (nebezpecny odpad je pojem legislativy o odpadoch a v zozname su zaradene aj take materialy, ktore domacnosti vyhadzuju uplne bezne do komunalneho odpadu - cize nie su az take nebezpecne). To vedie k otazke, ze ak firmy zacinaju mat problem s likvidaciou a naplnanie tejto legislativy u vacsiny firiem je otazkou len velmi labilneho svedomia v tejto oblasti, co sa asi casom stane, ked dopravne naklady su casto nizsie, ako pokuty. To asi nie je velmi ekologicke. Ocakaval by som skor pomoc statu a nie koplikacie z jeho strany.
A to je vsetko, co k tejto teme este mozem napisat.
SR a legislatíva životného prostredia, hahaha - v tejto oblasti sa nerieši toho tak moc, že radšej o tom nehovoriť a samozrejme to zaujíma veľmi málo ľudí, sú tú dôležitejšie veci predsa ako nejaká ekológia.

no a SR ešte nie je ani v plenkach oproti niektorým vyspelým štátom v tejto oblasti, tým samozrejme nevravím, že u nich je to perfektné, ale je to výrazne iné aspon v oblasti priemyslu - kde sú postihy obrovské a oblasť municipal wastewater taktiež......
 
ROBAN
2013-01-02 13:33:19+01
príspevok od: Iygor
Smutné, myslel som že dnes majú ľudia trochu viac záujmu o životné prostredie.
Zamysli sa nad tým kde končia splašky z umývadiel a vaní. Znečistenie hydrosféry je vážny globálny problém, čističky odpadových vôd nezlikvidujú všetku chémiu ktorú tam posielame, už len obyčajné saponáty a prášky na pranie majú dopad na znečistenie riek takže myslieť si že vývojka a ustalovač sú v poho chce riadnu dávku naivity.
Kedysi som na potoku nachytal kýbel plný rakov za 2 hodiny, ty už asi nenachytáš ani za 2 mesiace a tvoje deti budú raky poznať len z umelých chovov...
Poľahčujúca okolnosť ale bude ak tie fotky vyvolané v chémii vyliatej do umývadla prihlásiš do nejakej ekologickj fotosúťaže.

PS: nezabudni mi dať palec dolu...
keko ti napísal pekne ^^
 
Iygor
2013-01-02 14:24:04+01
príspevok od: keko
Zdroj tvojho znepokojenia prameni mozno v nevedomosti o tom, co vyvojka/ustalovac je a aky ma dopat na zivotne prostredie. Iba preto mi pride donkochotovske bojovanie proti niecomu takemu.
Ale mal by som nejake dalsie napady pre teba, ktore mozes zacat praktizovat a maju na prirodu asi 10 na 52-druhu vacsie dosledky:
- prestan pouzivat paier (vcitane toaletneho), pretoze vyroba papiera je jednou z najnebezpecnejsich cinnosti cloveka
- prestan nakupovat japonske vyrobky (Nikon, Canon, Pentax, Sony), pretoze japonci lovia veleryby napriek tomu, ze ich pocet od tvojho narodenia podnes poklesom dramatickym sposobom
- prestan kupovat cinske a americke vyrobky, pretoze obe tieto krajiny boli vyzvane k znizeniu emisii, Kiotsku dohodu nepodpisali (spominas na Bushovu inauguracnu rec?)
- prestan si solit polievku, pretoze sol je chemicka zlucenina podobnej kategorie ako su chemikalie vo vyvojke, ci ustalovaci a tiez ju nakoniec dostanes do kanalizacie
Ano, nejake vzdelanie mam. Ale to by mozno bolo iba na prekazku pochopit a oddelit tie naozaj velek problemy od tych, co vlastne problemami ani nie su.
Ozaj a co robis s olejom po vyprazani?
Tvoja argumentácia/nápady/ironické zľahčovanie je stále rovné môjmu príkladu s kradnutím.

Ešteže si napísal že neleješ ustalovač do kanála, nadalej si myslím že to ani iným neodporúčaj.

Použitým olejom natieram drevo na chalupe, nestihnem minúť to čo sám za rok vyprodukujem tak ešte beriem od priateľov.

Ahoj.
 
Iygor
2013-01-02 14:44:27+01
príspevok od: ROBAN
keko ti napísal pekne ^^
Zodpovednosť nesie každý za seba. Schovať sa za iného nie je reakcia hodná dospelého človeka.

Prajem v roku 2013 veľa príjemnejších zážitkov.
 
ROBAN
2013-01-02 15:22:35+01
príspevok od: Iygor
Zodpovednosť nesie každý za seba. Schovať sa za iného nie je reakcia hodná dospelého človeka.

Prajem v roku 2013 veľa príjemnejších zážitkov.
Ja nechápem prečo tu toto rozoberáš... Čo vôbec porovnávaš znečisťovanie moje a nejakých väčších spoločností.... Ja som len 0,000000000000000000000000001% z toho, čo znečisťuje US steel, slovnaft, ... A to hovorím iba o Slovensku.
 
keko
2013-01-02 16:02:56+01
príspevok od: ROBAN
Ja nechápem prečo tu toto rozoberáš... Čo vôbec porovnávaš znečisťovanie moje a nejakých väčších spoločností.... Ja som len 0,000000000000000000000000001% z toho, čo znečisťuje US steel, slovnaft, ... A to hovorím iba o Slovensku.
Ja zas nechapem preco zas ty rozoberas liter ustalovaca ...Co vobec porovnavas znecistenie 1 litrom ustalovaca a tvojej domacnosti.... Liter ustalovaca je len 0,000000000000000000000000001% z toho, cim dokazes zahumusit tuto planetu len pranim spinavej bielizne. A to hovorim ibha o tebe.
Nepaprc sa. Som velmi zly obhajca a to, ze si ma nepochopil (ani rozsah skody ustalovaca v porovnani s tvojou cinnostou coby cloveka), beriem na seba.
 
keko
2013-01-02 16:04:33+01
príspevok od: panpriatel
Mame v komore asi 50+ litrov poriadne vypouzivaneho ustalovaca... das kontakt na tu firmu?
Detox.
 
keko
2013-01-02 16:06:14+01
príspevok od: ROBAN
Ja nechápem prečo tu toto rozoberáš... Čo vôbec porovnávaš znečisťovanie moje a nejakých väčších spoločností.... Ja som len 0,000000000000000000000000001% z toho, čo znečisťuje US steel, slovnaft, ... A to hovorím iba o Slovensku.
Prepac to som nepochopil teraz ja
 
keko
2013-01-02 16:29:39+01
príspevok od: Iygor
Tvoja argumentácia/nápady/ironické zľahčovanie je stále rovné môjmu príkladu s kradnutím.

Ešteže si napísal že neleješ ustalovač do kanála, nadalej si myslím že to ani iným neodporúčaj.

Použitým olejom natieram drevo na chalupe, nestihnem minúť to čo sám za rok vyprodukujem tak ešte beriem od priateľov.

Ahoj.
Clovece, to rad pocujem.
Ale prredsa, mne vadi, ze lovis raky (Alebo, ze zabi bobra - zachranis strom?)
Robil som pre Kodak 8 rokov. Kodak dostal niekolko vyznamnych eko-oceneni. Pretoze ma vlastny vyvoj tak daleko, ze ani sucasna legislativa nie je v stave postihnut cely rozsah inovacii, stal sa dokonca normotvorcom i v eko-disciplinach.
Ak ta zaujima, ako sa ma nakldat s pouzitymi spotrebitelskymi baleniami fotochemie, precitaj si nieco od nich
Abysme nevyliali vodu z vanicky aj s deckom
 
Iygor
2013-01-02 16:32:23+01
príspevok od: ROBAN
Ja nechápem prečo tu toto rozoberáš... Čo vôbec porovnávaš znečisťovanie moje a nejakých väčších spoločností.... Ja som len 0,000000000000000000000000001% z toho, čo znečisťuje US steel, slovnaft, ... A to hovorím iba o Slovensku.
Asi nečítaš pozorne, ale nikde som tvoje znečisťovanie neprirovnával k veľkým spoločnostiam. Písal som len o tvojom skromnom príspevku k znečisteniu, je jedno aký veľký je v pomere k slovnaftu.
Nemám v úmysle tvoje príspevky do diskusie ironizovať ani zosmiešňovať, fakt bolo mojim cielom len aby si sa ty, prípadne aj iný zamysleli. Ale asi to nie je až taký problém ako to vidím ja. Dnes fotografov trápia podstatnejšie problémy (Canon alebo Nikon?)

Ahoj.
 
ROBAN
2013-01-02 16:43:10+01
príspevok od: Iygor
Asi nečítaš pozorne, ale nikde som tvoje znečisťovanie neprirovnával k veľkým spoločnostiam. Písal som len o tvojom skromnom príspevku k znečisteniu, je jedno aký veľký je v pomere k slovnaftu.
Nemám v úmysle tvoje príspevky do diskusie ironizovať ani zosmiešňovať, fakt bolo mojim cielom len aby si sa ty, prípadne aj iný zamysleli. Ale asi to nie je až taký problém ako to vidím ja. Dnes fotografov trápia podstatnejšie problémy (Canon alebo Nikon?)

Ahoj.
(Canon alebo Nikon?)

to som sa fakt zasmial to uz nechapem ako moze mat tento problem na fore (vid vcera, mozno aj dnes)
 
ROBAN
2013-01-02 17:14:56+01
Uzavrime tému... Je to zbytočné...
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()