Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Foto mozaika ?? Neviem prosím o pomoc dôležité !

Tominooo77
2016-02-15 03:10:03+01
Ahoj aj ked je mi to nepríjemne nedá mi to spávať preto to píšem práve teraz v tejto nočnej hodine...

Začal by som asi tak mal som frajerku 2 roky ktorá je dosť dobrá vo photoshope a ja som v tom ako sa povie nemehlo.. No proste vypada to ako z niakeho filmu hocikedy si zobrala môj telefón lebo sa bála ze ju idem podvádzať a začali sa mi dosť cudne veci ... Mam tu asi 500 fotiek mozno aj viac a záhadne som začal vidieť divne tvare vo fotografiach tak isto aj vo videach tiene ktoré tam nemajú co robiť atd... Tak som asi 2 mesiace pátral v kuse po nociach a uz som si nevedel pomôct pretože som nevedel co mam hľadať aj ked som to stále videl.. Ona mi na to tvrdila ze sa mam dat na psychatriu a take blbosti tak isto známy nic nevideli ... Az jedného dňa som to zbadal je to úplne normálna fotka ale tým ze som ju niak upravil som zbadal tie malé stvorceky a v každom jednom je iná fotka ... A som si tým istý pretože na niektorých som aj ja a spoznam sa ... Hľadám niekoho kto mi dôkaze vytiahnuť a hlavne zostriť tie fotografie je ich trocha viac ale samozrejme som za to ochotný zaplatiť čokoľvek pretože mi to zobralo toľko energie a rad by som vedel konečne pravdu... Prikladám sem jednu ukážku uz upravenej fotografie kde to hádam uvidíte dal by som sem aj viac ale mam obavu ze by tam nemuseli byt práve vhodne fotografie pokial chápete chcem iba niekoho nájsť komu to pošlem a pomôže mi je to premna strašne dôležité ďakujem veľmi pekne !! Pozrite sa na tie zelene a červene veci vo vnútri ...
http://postimg.org/image/g4ajn8uf1/ A este dodatok proste ked som vytvoril v jednej fotke mozaiku z tej istej fotky tak nieje mozne a byt náhoda aby som to dal iba tak do Google prekladaca ja sa volam niznansky a aby mi tam vyhodilo ze niznan ... Neviem na akom princípe to funguje ale hovorim deju sa mi divne veci 😂... http://postimg.org/image/pv1f6a5px/ A este niečo najlepšie tie tiene vidim ked si natočím telefon o 90stupnov a pozerám na NHo kolmo a ked ho otacam stále tam je niečo iné akoby sa tam niečo zjavilo... Ked vidim ten tieň priblížim je tam stvorcek a v ňom akoby v tých fotkách bola cenzúra cez oči alebo niak označené a je tam niečo napísane čiernou farbou nechápem tomu prosím o pomoc
 
tomis.ales
2016-02-15 08:50:47+01
Cau.
Pises piate cez deviate. Napis to este raz a pouzivaj interpunkciu, to je ciarky, bodky. Vyjadruj sa normalne, ja nerozumiem, ci ti tie fotky niekto upravil alebo ty si ich upravil alebo co. Pis spisovne, ja ti vobec nerozumiem. Napr. slovo niak, to je co, nijako alebo nejako??? Pises o Photoshope ale vidim iba nejaky screenshot, asi iba nejaka blbost z mobilu. Na prvej fotke nevidim ziadnu mozaiku, iba zasumeny nekvalitny zensky portret. Druhy zaber mi je zahadou uplne. A to je co, prekladac fotiek??? To ze vidis pri sikmom pohlade na displeji tiene je normalne pre nekvalitne displeje.
Napisal si sto riadkov, ale v podstate nicomu nerozumiem. A myslim, ze nie som jediny.
Skus este raz.
Inac si so stopercentnou istotou vyhral titul "najcreepy prispevok" vo fore
 
PeCh
2016-02-15 09:35:16+01
Skús vysadiť drogy a možno ti budeme rozumieť. Takto píšeš ako hotentot a nerozumieme ti. Keď sa chceš niečo dozvedieť, tak to napíš jasne, zrozumiteľne a spisovne. Základom je písať vo vetách, používať interpunkciu, diakritiku a hlavne logiku.

Píšeš o fotkách, ale ukážky čo dávaš, nie sú fotky. Jedine to prvé vyzerá, ako jpeg s tou najnižšou kompresiou. To sú tie divné artefakty.
 
Tibor78
2016-02-15 10:04:14+01
Mne ta prva fotka v linku pride ako by niekto vytahoval detaily z tienov
 
inkubbus
2016-02-15 10:38:09+01
"Ona mi na to tvrdila ze sa mam dat na psychatriu"

mal si ju poslúchnuť
 
mtko47
2016-02-15 12:26:00+01
Nemáš v mobile nejakú aplikáciu, ktorá Ti z Tvojich fotiek v mobile môže robiť mozaiku a ukladá ju medzi ostatné fotky späť do mobilu alebo dokonca prepisuje časti v pôvodných fotkách? Inak pri dobrej fantázii a riadne zašumenej fotke sa dá pri softvérovom zväčšení vidieť kadečo
 
Tominooo77
2016-02-15 13:28:32+01
Takto .... Písal som to v noci v mierne podnapitom stave... Problem je asi taký , ze viem na 100% ze mi upravovala fotky v telefone, a písal som ze potrebujem niekoho kto by to vedel vytiahnuť. Ta prvá fotka co som sem pridal ma byt iba príklad tých štvorcov to som upravoval ja v telefone, a viem ze v tých štvorcoch niečo je pretože originál tej fotky bol najprv úplne čierny a ked som to upravil bola tam normálne ona z mojim kocúrom.. A potom ked som použil niaky efekty tak tam bola proste takáto mozaika... Druhý príklad som robil v počítači a dokonca na notebooku ktorý v živote o mojom mene nepočul pretože som ho kupoval na firmu aj meno ma po firme , takze moje priezvisko si nemal odkiaľ zobrať a moj telefon tiež nie ... Ďalšia vec ked sa odfotím na tých istých miestach a upravím to tak isto žiadne stvorceky tam nie sú. a skoro vo všetkých starých fotkách to mam nezáleží od nasvietenia, je to proste z rôznych miest a nezáleží na tom ci je tma alebo svetlo. Dam sem este jednu fotku snáď uz to niekto uvidí.. http://postimg.org/image/jzuh90i8f/ Upozorňujem všetky fotky co som sem dal som uz upravoval iba chcem uviesť príklady a aby to niekto videl a pripadne nájsť človeka ktorý mi pomôže. ( samozrejme sa odmenu) ďakujem
 
yquinox
2016-02-15 13:54:22+01
... no asi si to budeme musiet precitat tiez v mierne podnapitom stave, aby sme tomu pochopili ...
 
PeCh
2016-02-15 13:59:59+01
príspevok od: Tominooo77
Takto .... Písal som to v noci v mierne podnapitom stave... Problem je asi taký , ze viem na 100% ze mi upravovala fotky v telefone, a písal som ze potrebujem niekoho kto by to vedel vytiahnuť. Ta prvá fotka co som sem pridal ma byt iba príklad tých štvorcov to som upravoval ja v telefone, a viem ze v tých štvorcoch niečo je pretože originál tej fotky bol najprv úplne čierny a ked som to upravil bola tam normálne ona z mojim kocúrom.. A potom ked som použil niaky efekty tak tam bola proste takáto mozaika... Druhý príklad som robil v počítači a dokonca na notebooku ktorý v živote o mojom mene nepočul pretože som ho kupoval na firmu aj meno ma po firme , takze moje priezvisko si nemal odkiaľ zobrať a moj telefon tiež nie ... Ďalšia vec ked sa odfotím na tých istých miestach a upravím to tak isto žiadne stvorceky tam nie sú. a skoro vo všetkých starých fotkách to mam nezáleží od nasvietenia, je to proste z rôznych miest a nezáleží na tom ci je tma alebo svetlo. Dam sem este jednu fotku snáď uz to niekto uvidí.. http://postimg.org/image/jzuh90i8f/ Upozorňujem všetky fotky co som sem dal som uz upravoval iba chcem uviesť príklady a aby to niekto videl a pripadne nájsť človeka ktorý mi pomôže. ( samozrejme sa odmenu) ďakujem
Odpoveď je JPEG kompresia a jej artefakty. Jednoducho jpeg je stratový formát a preto nezodpovedá presne originálu. Rozdiel závisí od nastavenia kvality, viď https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG

Čím vyššia kompresia, tým viacej artefaktov na fotke je. Pri normálnej kvalite a bez zbytočného približovania tieto artefakty nevidíš/nevnímaš. Ak sa však snažíš fotku upravovať, tak tie artefakty zvýrazňuješ. Takže keď si mal jej fotku s kocúrom, ktorá bola veľmi tmavá (t.j. neobsahovala skoro žiadne relevatné dáta) a ty sa sa ju snažil upravovať, čo to dalo, tak si len vytiahol na svetlo tieto artefakty. Takže môžeš byť kľudný, nikto ti nič do tých fotiek nedal, súvisí to s kompresiou a ty si to len svojimi úpravami tak "sprasil", že si artefakty kompresie len zvýraznil.

A k tým istým miestam a novým fotkám. Ak máš dve fotky jedného miesta, ktoré vyzerajú rovnako, neznamená, že sú aj rovnaké. Pri rôznej kompresii z nich môžeš vytiahnuť rôzne artefakty. Ak si mal tie, čo ťa vystrašili v zlej kvalite a teraz urobíš fotku v lepšej kvalite, tak pri tej prvej artefakty vytiahneš. pri tej druhej nemusíš. Závisí to od pôvodnej fotky, ktorú si neukázal (ukazoval si stále len upravenú).
 
tomis.ales
2016-02-15 16:39:09+01
príspevok od: Tominooo77
Takto .... Písal som to v noci v mierne podnapitom stave... Problem je asi taký , ze viem na 100% ze mi upravovala fotky v telefone, a písal som ze potrebujem niekoho kto by to vedel vytiahnuť. Ta prvá fotka co som sem pridal ma byt iba príklad tých štvorcov to som upravoval ja v telefone, a viem ze v tých štvorcoch niečo je pretože originál tej fotky bol najprv úplne čierny a ked som to upravil bola tam normálne ona z mojim kocúrom.. A potom ked som použil niaky efekty tak tam bola proste takáto mozaika... Druhý príklad som robil v počítači a dokonca na notebooku ktorý v živote o mojom mene nepočul pretože som ho kupoval na firmu aj meno ma po firme , takze moje priezvisko si nemal odkiaľ zobrať a moj telefon tiež nie ... Ďalšia vec ked sa odfotím na tých istých miestach a upravím to tak isto žiadne stvorceky tam nie sú. a skoro vo všetkých starých fotkách to mam nezáleží od nasvietenia, je to proste z rôznych miest a nezáleží na tom ci je tma alebo svetlo. Dam sem este jednu fotku snáď uz to niekto uvidí.. http://postimg.org/image/jzuh90i8f/ Upozorňujem všetky fotky co som sem dal som uz upravoval iba chcem uviesť príklady a aby to niekto videl a pripadne nájsť človeka ktorý mi pomôže. ( samozrejme sa odmenu) ďakujem
PeCh ma pravdu. To len ze sa mi nechce vypisovat to iste. Takze ziadna mozaika, puhe artefakty na fotke. A to ze cudzi pocitac pozna tvoje meno z fotky, to len ten program vytiahol metadata z fotky. Prosim nehladaj za slovom "meta" nieco nadprirodzene Nestalo sa ti nic nenormalne.

P.S.
Dnes sa mi snivalo, ze som si na cudzej planete v tesseraku, co je kocka so 4 fyzickymi rozmermi, co tam letela odkusoval cez cez 3-dimenzionalne zrkadlo sam zo svojej tvare a prislo mi to uplne normalne. Takze klud
 
DrAcula
2016-02-15 18:39:05+01
Napisat tu prispevok v podnapitom stave a v nom skoro ziadna veta nedava zmysel, to uz je dost silna kava.

Z tvojho prispevku mi je skor jasne, ze trpis nejakou psychozou (napr. mi na Teba sedi PARANOJA). Nieco si o tom mozes precitat tu:

https://sk.wikipedia.org/wiki/Paranoja

Clovek, ktory Ti pomoze je v kazdom pripade psycholog.
Obratit sa na psychologa je mozne aj anonymne cez internet a zdarma.
Odmenu mi za to davat nemusis ... zriekam sa jej v Tvoj prospech.
 
haluzart
 
Iygor
2016-02-15 21:26:31+01
príspevok od: Tominooo77
Takto .... Písal som to v noci v mierne podnapitom stave... Problem je asi taký , ze viem na 100% ze mi upravovala fotky v telefone, a písal som ze potrebujem niekoho kto by to vedel vytiahnuť. Ta prvá fotka co som sem pridal ma byt iba príklad tých štvorcov to som upravoval ja v telefone, a viem ze v tých štvorcoch niečo je pretože originál tej fotky bol najprv úplne čierny a ked som to upravil bola tam normálne ona z mojim kocúrom.. A potom ked som použil niaky efekty tak tam bola proste takáto mozaika... Druhý príklad som robil v počítači a dokonca na notebooku ktorý v živote o mojom mene nepočul pretože som ho kupoval na firmu aj meno ma po firme , takze moje priezvisko si nemal odkiaľ zobrať a moj telefon tiež nie ... Ďalšia vec ked sa odfotím na tých istých miestach a upravím to tak isto žiadne stvorceky tam nie sú. a skoro vo všetkých starých fotkách to mam nezáleží od nasvietenia, je to proste z rôznych miest a nezáleží na tom ci je tma alebo svetlo. Dam sem este jednu fotku snáď uz to niekto uvidí.. http://postimg.org/image/jzuh90i8f/ Upozorňujem všetky fotky co som sem dal som uz upravoval iba chcem uviesť príklady a aby to niekto videl a pripadne nájsť človeka ktorý mi pomôže. ( samozrejme sa odmenu) ďakujem
Z tvojich pomotaných a potrhaných viet som pochopil toto:
1. máš v telefóne nejaké fotky. (máme ich všetci)
2. niektoré z nich máš dvakrát (napríklad fotku z kocúrom)
3. tá druhá fotka je vždy zložená z viacerých fotiek, ako mozaika z malých kociek

Existujú softvérové programy ktoré dokážu akúkoľvek fotku vyskladať z iných fotiek, tak aby vyzerala ako skutočná fotka, ale keď si ju detailne priblížiš, tak vidíš malé fotky. Taký soft je napr. Andrea mosaic. Fotka potom vyzerá takto:
https://www.google.sk/search?q=andrea+mosaic&biw=1680&bih=925&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjazZOPy_rKAhWKFCwKHaM5DzUQsAQIMw

Možno ti priateľka vyskladala takto fotku za použitia svojich fotiek, nie je to žiadna mágia.
Na takto zloženej fotke sú tie malé dielčie fotky tak zmenšené, že ich už veľmi ťažko reštauruješ.

Možno som Ťa pochopil aj ja nesprávne.
Každopádne, ak Ti to robí psychickú traumu, zmaž fotky, vymeň mobil, vymeň priateľku.
 
fatality
2016-02-15 22:05:50+01
uff.. ..
https://m.youtube.com/watch?v=hAAlDoAtV7Y
 
PeCh
2016-02-15 23:23:00+01
príspevok od: Iygor
Z tvojich pomotaných a potrhaných viet som pochopil toto:
1. máš v telefóne nejaké fotky. (máme ich všetci)
2. niektoré z nich máš dvakrát (napríklad fotku z kocúrom)
3. tá druhá fotka je vždy zložená z viacerých fotiek, ako mozaika z malých kociek

Existujú softvérové programy ktoré dokážu akúkoľvek fotku vyskladať z iných fotiek, tak aby vyzerala ako skutočná fotka, ale keď si ju detailne priblížiš, tak vidíš malé fotky. Taký soft je napr. Andrea mosaic. Fotka potom vyzerá takto:
https://www.google.sk/search?q=andrea+mosaic&biw=1680&bih=925&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjazZOPy_rKAhWKFCwKHaM5DzUQsAQIMw

Možno ti priateľka vyskladala takto fotku za použitia svojich fotiek, nie je to žiadna mágia.
Na takto zloženej fotke sú tie malé dielčie fotky tak zmenšené, že ich už veľmi ťažko reštauruješ.

Možno som Ťa pochopil aj ja nesprávne.
Každopádne, ak Ti to robí psychickú traumu, zmaž fotky, vymeň mobil, vymeň priateľku.
To posledné je najlepšia rada. Vymení priateľku a ani nebude vedieť ako jej tým pomôže .
 
mikkael
2016-02-16 16:41:18+01
Stihomam...na to je dobry doktor Chocholusik
 
Neschopko
2016-02-16 21:02:30+01
príspevok od: Iygor
Z tvojich pomotaných a potrhaných viet som pochopil toto:
1. máš v telefóne nejaké fotky. (máme ich všetci)
2. niektoré z nich máš dvakrát (napríklad fotku z kocúrom)
3. tá druhá fotka je vždy zložená z viacerých fotiek, ako mozaika z malých kociek

Existujú softvérové programy ktoré dokážu akúkoľvek fotku vyskladať z iných fotiek, tak aby vyzerala ako skutočná fotka, ale keď si ju detailne priblížiš, tak vidíš malé fotky. Taký soft je napr. Andrea mosaic. Fotka potom vyzerá takto:
https://www.google.sk/search?q=andrea+mosaic&biw=1680&bih=925&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjazZOPy_rKAhWKFCwKHaM5DzUQsAQIMw

Možno ti priateľka vyskladala takto fotku za použitia svojich fotiek, nie je to žiadna mágia.
Na takto zloženej fotke sú tie malé dielčie fotky tak zmenšené, že ich už veľmi ťažko reštauruješ.

Možno som Ťa pochopil aj ja nesprávne.
Každopádne, ak Ti to robí psychickú traumu, zmaž fotky, vymeň mobil, vymeň priateľku.
Možno by mu stačilo zmeniť dealera ...
 
mynona
2016-02-17 18:01:19+01
Na mozaiky je dobrý a jednoduchý program Foto-Mosaik-Edda ( http://www.fmedda.com/en/home ) Vyberieš fotky z ktorých chceš skladať mozaiku a program to poskladá za teba ty to už len uložíš a môžeš sa kochať....
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()