Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Uprava fotiek rada

papes
papes 2016-12-14 18:53:11+01
Caute mám foták nikon d5200 a potreboval by som poradit ako dokazem ziskat na fotografii taketo pekne farby ako su na tychto fotkach
 
2017-02-19 16:35:11+01
ano potesim ta, mam tu dva profily... ale ani v jednom nemam fotografie,

mam taky dojem, ze to je naozaj udel niektorych ludi, vidia vyryvanie v tom ked niekto druhy napise svoj nazor...
a tie fotografie nemam v profile preto lebo... uz somto tu spominal asi 100 krat.
 
om1ci
2017-02-19 17:09:59+01
príspevok od:
ano potesim ta, mam tu dva profily... ale ani v jednom nemam fotografie,

mam taky dojem, ze to je naozaj udel niektorych ludi, vidia vyryvanie v tom ked niekto druhy napise svoj nazor...
a tie fotografie nemam v profile preto lebo... uz somto tu spominal asi 100 krat.
OK, vsak o nic neide, je to vsetko len zabava aj ked niekto to berie tragicky.
 
2017-02-19 17:18:50+01
príspevok od: om1ci
OK, vsak o nic neide, je to vsetko len zabava aj ked niekto to berie tragicky.
malo by to byt zabava a aj je, pokial niekomu neskritizujes fotografiu... aj ked to myslis dobre.
 
Robson65
2017-02-19 19:01:03+01
príspevok od:
malo by to byt zabava a aj je, pokial niekomu neskritizujes fotografiu... aj ked to myslis dobre.
ale to by nemal byt tvoj problem ale problem toho, kto tu kritiku nevie prijat...on si skodi a teba by to nemalo rozhadzat...pokial je ta kritika samozrejme napisana slusnou formou
 
2017-02-19 19:09:35+01
príspevok od: Robson65
ale to by nemal byt tvoj problem ale problem toho, kto tu kritiku nevie prijat...on si skodi a teba by to nemalo rozhadzat...pokial je ta kritika samozrejme napisana slusnou formou
tak to bolo aj myslene, ze malo ludi tu tu kritiku vie prijat...
 
Fatty
2017-02-19 19:35:03+01
príspevok od: JohnNewton
Každý súdruh nech fotografuje do formátu aký mu vyhovuje, len nech netvrdí, že 6 MB Jpeg, ktorý vyliezol z foťáku je to najlepšie riešenie. Už len z hľadiska archivácie do budúcna v najvyššej možnej kvalite ten argument neobstojí. Nepoznám nikoho, kto fotografoval na film, kto by po zhotovení zväčšenín negatív zahodil Možnosti RAWu sú logicky dané, nejaké emócie alebo komplexy nie sú na mieste. Je to výsostne technická záležitosť. Kto chce tak ju využije, kto nechce, nevyužije.
presne ako pises, je to cisto technicka zalezitost...
ale... co si tak vsimam, vytvorila sa akasi "raw generation", su to ludia ktori odflaknu fotenie s tym ze sak doma to potom doladim ved s rawom sa to da...vela ludi tomu podlahlo a podla mna taky sposob fotenia ta nikam neposunie...teda ano ale iba ak v praci s editacnymi programami ale vo foteni ako takom ostavas stale nevzdelany lebo ten raw ta k tomu netlaci tak ako by mohol jpeg ktory ti pripadne vacsie chyby neodpusta iste, ani s rawom ti nic nebrani davat si bacha na spravnu expoziciu ale.. stale TO tam v podvedomi citis tu rezervu...je to ako naucit sa bicyklovat a nechat si stale namontovane pomocne kolieska...pre istotu
 
Robson65
2017-02-19 19:46:54+01
príspevok od: Fatty
presne ako pises, je to cisto technicka zalezitost...
ale... co si tak vsimam, vytvorila sa akasi "raw generation", su to ludia ktori odflaknu fotenie s tym ze sak doma to potom doladim ved s rawom sa to da...vela ludi tomu podlahlo a podla mna taky sposob fotenia ta nikam neposunie...teda ano ale iba ak v praci s editacnymi programami ale vo foteni ako takom ostavas stale nevzdelany lebo ten raw ta k tomu netlaci tak ako by mohol jpeg ktory ti pripadne vacsie chyby neodpusta iste, ani s rawom ti nic nebrani davat si bacha na spravnu expoziciu ale.. stale TO tam v podvedomi citis tu rezervu...je to ako naucit sa bicyklovat a nechat si stale namontovane pomocne kolieska...pre istotu
ani RAW ti vsetko nezachrani...ale JPGcko ti do velkej miery ovplyvnuje fotoaparat...ty ovplyvnis expoziciu ale ako ti fotak upravy JPG uz ma v rukach on
 
Robson65
2017-02-19 19:52:50+01
príspevok od:
tak to bolo aj myslene, ze malo ludi tu tu kritiku vie prijat...
je ale skodou, ze si sa rozhodol nepridavat fotky...ono to potom ludi irituje...cital som v knihe "manual poulicniho fotografa" rady Erica Kima a jedna z nich bola " neprijimajte kritiku inych fotografov, pokial si neprehliadnete ich portfolio " s tymto by sa dalo suhlasit, ja sa tym sice neriadim ale vzdy je lahsie prijat kritiku od niekoho, koho prace vidis
 
JohnNewton
2017-02-19 20:46:15+01
príspevok od: Fatty
presne ako pises, je to cisto technicka zalezitost...
ale... co si tak vsimam, vytvorila sa akasi "raw generation", su to ludia ktori odflaknu fotenie s tym ze sak doma to potom doladim ved s rawom sa to da...vela ludi tomu podlahlo a podla mna taky sposob fotenia ta nikam neposunie...teda ano ale iba ak v praci s editacnymi programami ale vo foteni ako takom ostavas stale nevzdelany lebo ten raw ta k tomu netlaci tak ako by mohol jpeg ktory ti pripadne vacsie chyby neodpusta iste, ani s rawom ti nic nebrani davat si bacha na spravnu expoziciu ale.. stale TO tam v podvedomi citis tu rezervu...je to ako naucit sa bicyklovat a nechat si stale namontovane pomocne kolieska...pre istotu
Asi v tom nenájdeme spoločnú reč, Raw nezachraňuje moje nedostatky ale nedostatky Jpegu alebo techniky ako takej . A umožňuje vytvoriť kvalitnejší výstup. A pre archiváciu a do budúcnosti poskytuje nedegradovanú kvalitu. Ale je to zaujímavé, u audioifilov sa človek nestretne s názorom, že "only MP3", a nie nekomprimovaný formát, to si tam nikto nedovolí . Ako som už písal, ľudia majú asi lepší sluch ako zrak Neviem pre čo majú niektorí pocit, že prevodom Rawu vo fotoaparáte do Jpegu dostali akúsi zázračnú čistú nepoškvrnenú fotografiu...ja to radšej sprzním sám, nenechám to na foťák
 
tijaden
2017-02-19 21:24:14+01
príspevok od: Karol Srnec
Ucinnost D-Lightning zavisi od fotografovanej sceny a od dnymamickeho rozsahu snimaca. D3100 ma mensi DR ako sucasne modely, takze aj ucinnost D-Lightning je mensia. Samozrejme najviac dat a najvacsie moznosti ma RAW.
Som niekde čítal, že pri fotení do RAW je lepšie mať D-Lighting OFF
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-02-19 21:35:43+01
príspevok od: tijaden
Som niekde čítal, že pri fotení do RAW je lepšie mať D-Lighting OFF
D-Lightning uprabuje expoziciu. Rozdiel moze byt az 2EV. Pri JPG fotak kombinuje lorekciu s vyovolanim. Pri RAW uvidis len tu korekciu. A to sa ti pacit nebude.
 
Fatty
2017-02-19 23:12:17+01
príspevok od: JohnNewton
Asi v tom nenájdeme spoločnú reč, Raw nezachraňuje moje nedostatky ale nedostatky Jpegu alebo techniky ako takej . A umožňuje vytvoriť kvalitnejší výstup. A pre archiváciu a do budúcnosti poskytuje nedegradovanú kvalitu. Ale je to zaujímavé, u audioifilov sa človek nestretne s názorom, že "only MP3", a nie nekomprimovaný formát, to si tam nikto nedovolí . Ako som už písal, ľudia majú asi lepší sluch ako zrak Neviem pre čo majú niektorí pocit, že prevodom Rawu vo fotoaparáte do Jpegu dostali akúsi zázračnú čistú nepoškvrnenú fotografiu...ja to radšej sprzním sám, nenechám to na foťák
to bude asi tym ze rozdiel medzi mp3 a lossless je ovela väčší nez rozdiel v raw resp. vyexportovany tiff vs jpeg
neviem, je to len moj pocit, mozno sa mylim
 
martinmlm
2017-02-19 23:43:23+01
príspevok od: Robson65
je ale skodou, ze si sa rozhodol nepridavat fotky...ono to potom ludi irituje...cital som v knihe "manual poulicniho fotografa" rady Erica Kima a jedna z nich bola " neprijimajte kritiku inych fotografov, pokial si neprehliadnete ich portfolio " s tymto by sa dalo suhlasit, ja sa tym sice neriadim ale vzdy je lahsie prijat kritiku od niekoho, koho prace vidis
Ak by ste trošku študovali azilskú filozofiu, tak by ste vedeli, že majstrom sa stávate keď sa vrátite na úplný začiatok svojej cesty. ..brixton už prestal fotit, onedlho aj zabudne ako sa fotí a kruh sa uzavrie
 
2017-02-20 04:02:27+01
príspevok od: martinmlm
Ak by ste trošku študovali azilskú filozofiu, tak by ste vedeli, že majstrom sa stávate keď sa vrátite na úplný začiatok svojej cesty. ..brixton už prestal fotit, onedlho aj zabudne ako sa fotí a kruh sa uzavrie
neprestal som s fotenim len sa musim cez nieco prekusat co sa priplietlo do mojho zivota...

potrebujem aby ma nieco opat nakoplo a uz som to tu spominal, ze v aprili mam jednu foto akciu v Indii, ked to dopadne podla mojich predstav, budem v pohode aj ja.
 
JohnNewton
2017-02-20 06:44:32+01
príspevok od: Fatty
to bude asi tym ze rozdiel medzi mp3 a lossless je ovela väčší nez rozdiel v raw resp. vyexportovany tiff vs jpeg
neviem, je to len moj pocit, mozno sa mylim
Trochu to otočím, v súčasnosti je reprodukovaný akustický vnem veľmi blízko toho čo sluchom dokážeme reálne zachytiť, ale obraz reprodukovaný cez súčasné technológie je ďaleko za možnosťami zraku. Adobe RGB nepokrýva ani 60 % farebného priestoru zraku. Spracovanie obrazu je v mozgu omnoho tolerantnejšie ako spracovanie zvuku. (roky sme boli spokojný s mizerným rozlíšením VHS). Staré remasterované filmy nás často uspokoja svojou obrazovou kvalitou, ale zvuk sa nedá úplne zrekonštruovať do požadovanej kvality.
 
jozef84
2017-02-20 10:34:57+01
Nedalo mi nereagovať na debatu... Ako sa povie, všetky cesty vedú do Ríma... len niektoré sú náročnejšie na výbavu, vedomosti, čas atď. Ak chce niekto maximálnu kvalitu, tak si nevystačí len so správnym nastavením parametrov na fotoaparáte, využití rôznych filtrov. Ak zanedbá druhú stranu mince postproces, tak ten výsledok nebude maximálny. A formát RAW je na to ideálny farebnou hľbkou, dynamickým rozsahom svetiel a tieňov.
 
Azimut
2017-02-20 14:32:52+01
príspevok od: JohnNewton
Asi v tom nenájdeme spoločnú reč, Raw nezachraňuje moje nedostatky ale nedostatky Jpegu alebo techniky ako takej . A umožňuje vytvoriť kvalitnejší výstup. A pre archiváciu a do budúcnosti poskytuje nedegradovanú kvalitu. Ale je to zaujímavé, u audioifilov sa človek nestretne s názorom, že "only MP3", a nie nekomprimovaný formát, to si tam nikto nedovolí . Ako som už písal, ľudia majú asi lepší sluch ako zrak Neviem pre čo majú niektorí pocit, že prevodom Rawu vo fotoaparáte do Jpegu dostali akúsi zázračnú čistú nepoškvrnenú fotografiu...ja to radšej sprzním sám, nenechám to na foťák
Ja som sa viackrát pokúšal spraviť prevod z rawu v Zoneri /krásne pomaly to tam ide/ ale ani raz sa mi nepodaril taký, že by bol krajší,resp. lepší ako JPG z foťáku. No a potom som si povedal , že súdruhovia z Japonska, ktorí vymysleli moju RX 100 nemôžu byť načisto mechom buchnutí, aby zámerne prznili jepegečko tak, aby sa na to nedalo kukať. Ja im skrátka verím Ale keď fotím moje vnúčence zrkadlovkou, tak fotím do DNG aspoň vyvážiť bielu... Ale nič proti rawu,samozrejme.. Skrátka niekto to má rád na kyselo,niekto s octom
 
2017-02-20 14:40:42+01
príspevok od: Azimut
Ja som sa viackrát pokúšal spraviť prevod z rawu v Zoneri /krásne pomaly to tam ide/ ale ani raz sa mi nepodaril taký, že by bol krajší,resp. lepší ako JPG z foťáku. No a potom som si povedal , že súdruhovia z Japonska, ktorí vymysleli moju RX 100 nemôžu byť načisto mechom buchnutí, aby zámerne prznili jepegečko tak, aby sa na to nedalo kukať. Ja im skrátka verím Ale keď fotím moje vnúčence zrkadlovkou, tak fotím do DNG aspoň vyvážiť bielu... Ale nič proti rawu,samozrejme.. Skrátka niekto to má rád na kyselo,niekto s octom
raw je do photoshopu a nie do zonera, uz mi je jasne preco v tom nemate jasno, raw je pre toho kto chce vytazit maximum z toho zaberu.
 
Azimut
2017-02-20 15:42:09+01
príspevok od:
raw je do photoshopu a nie do zonera, uz mi je jasne preco v tom nemate jasno, raw je pre toho kto chce vytazit maximum z toho zaberu.
Ja mám v tom jasno, a kľudne mi môžeš naďalej tykať..
 
JohnNewton
2017-02-20 15:54:13+01
príspevok od: Azimut
Ja som sa viackrát pokúšal spraviť prevod z rawu v Zoneri /krásne pomaly to tam ide/ ale ani raz sa mi nepodaril taký, že by bol krajší,resp. lepší ako JPG z foťáku. No a potom som si povedal , že súdruhovia z Japonska, ktorí vymysleli moju RX 100 nemôžu byť načisto mechom buchnutí, aby zámerne prznili jepegečko tak, aby sa na to nedalo kukať. Ja im skrátka verím Ale keď fotím moje vnúčence zrkadlovkou, tak fotím do DNG aspoň vyvážiť bielu... Ale nič proti rawu,samozrejme.. Skrátka niekto to má rád na kyselo,niekto s octom
Žiaľ, nie každý RAW si optimálne rozumie s každým konvertorom, platí zvlášť pre Fuji, ale ani u ostatných Rawov to nie je úplne jedno. Zoner nie, okrem Zoneru X, ktorý zdá sa má rad Fuji Raw. Príkladom optimálneho využita bol kedysi Capture NX a Nikon Raw.
 
Strana 4 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()