Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Peciatka (logo) do fotky

miffko
2017-03-16 12:49:21+01
Zdravim.
riesim dilemu ... mam obrazok (logo) co by som rad daval do fotiek ako podpis. obrazok je jpg a tym padom mam problem z jeho zvecsovanim a zmensovanim lebo nieje vektorovy. viete my poradit v akom formate musi byt logo aby bolo vektorove? popripade program v ktorom sa to da spravit?

dik
 
Tibor78
2017-03-16 13:20:03+01
príspevok od: miffko
Zdravim.
riesim dilemu ... mam obrazok (logo) co by som rad daval do fotiek ako podpis. obrazok je jpg a tym padom mam problem z jeho zvecsovanim a zmensovanim lebo nieje vektorovy. viete my poradit v akom formate musi byt logo aby bolo vektorove? popripade program v ktorom sa to da spravit?

dik
Da sa vytvorit stetec v PS.
 
PeCh
2017-03-16 13:32:19+01
Ako vektorový formát sa najčastejšie používa SVG. Ale skús si zistiť, aké formáty používa program, ktorým tam to logo chceš dať. SVG dokážeš vytvoriť napríklad v Inkscape (zadarmo).

Inak pred vytvorením loga sa dobre zamysli, čo ním chceš dosiahnuť, aby si sa zbytočne nestrápnil. Najlepšie nie je dať žiadne logo, prípadne malý nenápadný text - meno autora (možno v nejakej kaligrafii). Výrazné, ornamenálne, alebo obrázkové logá nie sú podľa mňa v poriadku.
 
jozef84
2017-03-16 13:34:14+01
Nemusíš mať vektorový formát. Ten ti neporieši vkladanie loga do obrázku.Treba uložiť tvoje logo do bitmapového formátu gif, alebo png a dať priehľadné pozadie pri ukladaní.Ak budeš mať logo väčšie, kedykoľvek si ho môžeš zmenšiť, bez straty kvality.Nemáš za čo. Ak si niečomu nerozumel, tak napíš do správy.
 
jozef84
2017-03-16 15:06:58+01
príspevok od: PeCh
Ako vektorový formát sa najčastejšie používa SVG. Ale skús si zistiť, aké formáty používa program, ktorým tam to logo chceš dať. SVG dokážeš vytvoriť napríklad v Inkscape (zadarmo).

Inak pred vytvorením loga sa dobre zamysli, čo ním chceš dosiahnuť, aby si sa zbytočne nestrápnil. Najlepšie nie je dať žiadne logo, prípadne malý nenápadný text - meno autora (možno v nejakej kaligrafii). Výrazné, ornamenálne, alebo obrázkové logá nie sú podľa mňa v poriadku.
Správne si to napísal. Niekedy až žasnem, pod čo sa ľudia chcú podpísať a aj sa podpisujú. Neviem čo chcú chrániť, keď aj tak je fotka na ho..o.
 
Cyril
2017-03-17 03:49:14+01
príspevok od: miffko
Zdravim.
riesim dilemu ... mam obrazok (logo) co by som rad daval do fotiek ako podpis. obrazok je jpg a tym padom mam problem z jeho zvecsovanim a zmensovanim lebo nieje vektorovy. viete my poradit v akom formate musi byt logo aby bolo vektorove? popripade program v ktorom sa to da spravit?

dik
https://www.youtube.com/watch?v=zQxS-0QJXDo
 
miki33
2017-03-17 07:54:12+01
príspevok od: jozef84
Správne si to napísal. Niekedy až žasnem, pod čo sa ľudia chcú podpísať a aj sa podpisujú. Neviem čo chcú chrániť, keď aj tak je fotka na ho..o.
aj ja som mal, fotku ktora pre mna nebola uplne top, ale ani zla. Kvoli istym okolnostiam som ju publikoval - bola to foto obce - teraz z tej fotky ktosi robi magnetky a kadejake suveniry a zaraba ... mozno keby som tam mal "podpis" pomoze to a mozno na zamyslienie ze nie som dost podnikavy
 
jozef84
2017-03-17 08:00:53+01
Nepomôže ti to. Odstránenie je záležitosť pár ťahov retušovacím štetcom alebo klonovacím razítkom vo Photoshope, poprípade orez. Buď rád, že si pomohol propagovať svoju obec.
 
mongi
2017-03-17 12:23:42+01
zbytočnosť. alebo si myslíš že si taký dobrý že ti to niekto ukradne a bude na tom zarábať snáď?
 
PeCh
2017-03-17 15:24:43+01
príspevok od: miki33
aj ja som mal, fotku ktora pre mna nebola uplne top, ale ani zla. Kvoli istym okolnostiam som ju publikoval - bola to foto obce - teraz z tej fotky ktosi robi magnetky a kadejake suveniry a zaraba ... mozno keby som tam mal "podpis" pomoze to a mozno na zamyslienie ze nie som dost podnikavy
Nepomôže ti to. Ak niekto použil tú fotku na magnetky, tak ver, že by ju od teba nekupoval. Buď by si stiahol inú, alebo by ju orezal tak, že ten podpis by tam nebol. Keby si tam logo dal tak, aby mu prekážalo v použití, tak by hľadal inú (tebe by ju neukradol) ale zároveň ty by si si tak pokazil fotku, že by ťa už nereprezentovala (záujem ľudí o tvoju fotku by klesol). V každom prípade by si nezarobil. Otázne je, či chceš aby tvoju fotku ľudia videli alebo nie. Ak áno, tak vodoznaky nepoužívaj.

Čo sa týka tej krádeže, tak ho môžeš nanajvýš žalovať, ale veľmi si nepolepšíš. Inak na takýchto fotkách sa nedá zarobiť. Zarobiť môžeš pár halierov cez mikrofotobanky (musíš dávať veľmi veľa fotiek, aby to dávalo komerčný zmysel a IMHO to degraduje fotografovanie ako také) ale musíš fotiť komerčne na zákazky.
 
jugin
2017-03-17 15:58:38+01
príspevok od: PeCh
Nepomôže ti to. Ak niekto použil tú fotku na magnetky, tak ver, že by ju od teba nekupoval. Buď by si stiahol inú, alebo by ju orezal tak, že ten podpis by tam nebol. Keby si tam logo dal tak, aby mu prekážalo v použití, tak by hľadal inú (tebe by ju neukradol) ale zároveň ty by si si tak pokazil fotku, že by ťa už nereprezentovala (záujem ľudí o tvoju fotku by klesol). V každom prípade by si nezarobil. Otázne je, či chceš aby tvoju fotku ľudia videli alebo nie. Ak áno, tak vodoznaky nepoužívaj.

Čo sa týka tej krádeže, tak ho môžeš nanajvýš žalovať, ale veľmi si nepolepšíš. Inak na takýchto fotkách sa nedá zarobiť. Zarobiť môžeš pár halierov cez mikrofotobanky (musíš dávať veľmi veľa fotiek, aby to dávalo komerčný zmysel a IMHO to degraduje fotografovanie ako také) ale musíš fotiť komerčne na zákazky.
Nie vždy orežú to logo. Mne ukradol denník šport fotku a ani sa neunúvali orezať logo , všacli to do novín a ako autora dali iného fotografa , kamaráta čo ma na to upozornil . Prachy samozrejme neprišli ani jemu a ani mne. Hold aj to je profesiaonalita našich médií. A bohužiaľ na SLovensku to je väčšinou tak, že sa fotka kradne a pokiaľ sa autor neohlási tak je všetko v poriadku.

Autorovi danej fotky radím, aby sa im ohlásil a odkázalsa na autorský zákon, a ako kompenzáciu nech ti dajú aspom pár kúskov magnetiek. Inak je to zo strany obce svinstvo.
 
Emilio
2017-03-18 07:35:29+01
V Zoneri môžeš aj JPG:
https://www.milujemefotografii.cz/podepiste-si-fotky
 
miffko
2017-03-21 09:49:47+01
dakujem vsetkym za rady.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()