Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

ake parametre fotky na tlac velkych rozmerov?

lea.safrankova
lea.safrankova 2018-01-07 22:54:46+01
Ahojte, som uplny laik, potrebujem fotku, ktora by sa dala vytlacit na velky rozmer 5,69m x 3,61m a vyzerala by dobre. Ked som si ale stiahla nejake fotky z adobestock, depositphotos velke cca 20 - 25MB, 300dpi a roztiahla som to na tento rozmer v adobe illustrator a corel draw a pozerala sa na to v 100% velkosti, bolo to rozmazane, neostre. Tak teda neviem, citala som, ze ked to z jpg konvertujem na vektorovy format, tak by to malo byt ok, ale nezda sa mi to. Kde by som zohnala/kupila vhodnu foto a ake ma mat parametre? Su nejake ine fotobanky? dakujem krasne za rady, uz som zufala, lebo tlac mam zaplatenu,,, samozrejme zrkadlovku nevlastnim a foto, aku potrebujem, v tomto rocnom obdobi sa neda u nas nafotit.
 
lea.safrankova
2018-01-10 22:39:38+01
príspevok od: jozef84
Chceš to lepiť, alebo napínať na rám? Lebo každý tu píše o fólii a možnosti sú širšie. Čo sa týka rozlíšenia, tak Karol Srnec ti to popísal presne. Nekomplikuj si život vektorizáciou. Tam ti môže vznikať moaré, alebo farebné mapy pri tlači.Na ten tvoj námet by stačilo aj menej pixelov..Tieto podsvietené reklamy sa robia aj na banery, polyesterové tkaniny a tie sa napínajú do rámu. Pri fóliách sa asi prelepovaniu nevyhneš a pri podsvietení je to z blízka vidieť. Inak toto by ti vedeli podľa mňa vyrobiť(vytlačiť) aj v Košiciach(fabrika na reklamu). Robia toho veľa a za dobrú cenu.V tvojom prípade by som im ešte doplnil na aký účel to potrebuješ a že potrebuješ to vo vyššej kvalite. Napínacie profily zasa druhá firma v Továrnikoch pri Topolčanoch. Tieto napínané stropy má v ponuke aj nejaká poľská firma, možno na nete nájdeš.


ahoj, dik za info, no ide o to, ze konstrukciu s LED uz mame na strope, lebo slovenska firma, kt. nam to mala zastresit, bola Pat a Mat...dali vytlacit uplne iny obrazok nez sme chceli (vyzeralo to skor ako nakreslene nez realisticka foto) a potom sa prestali ozyvat s poslednou vyhovorkou, ze im to vytlacit nejde (islo o foto z fotobanky). Podla vsetkeho tato firma si to davala tlacit v Polsku, firmu som aj skontaktovala v anglictine, ale nik mi neodpisal uz i mesiac. Tato polska firma ma pisane, ze tovar beru i z Ciny, takze asi folie dovazaju a tlaciaren maju vlastnu.

Takze potom som rozoslala dopyt firmam po celej Europe + Cina a som zistila, ze tento typ Al list je len na PVC folie (nemecky Barrisol - na svk dodavaju len komplet foliu s konstrukciou a nechaju si to pekne zaplatit ako spominam vyssie). Potom su napinane stropy z polyesteroveho materialu a to je system Clipso (priamo vyrobca mi napisal, ze tam treba konstrukciu z ineho typu list).

O inych materialoch, co spominas, netusim je mi jasne, ze PVC nie je nic moc prirodne, ale chceme ten efekt na takom vysokom strope, byvat tu budeme len docasne.

Co sa tyka toho vektorovania, to ma zmiatli ti Cinania. Oslovila som rozne fabriky, jeden mi napisal, ze mu mam poslat foto velku aspon 20MB alebo foto vo formate .eps hocijaku. Ale uz si stahujem photoshop a skusim upravovat to PPI, co mi radite.

K tym typom tlace mi z Ciny napisali, ze maju bud economy print (to bude asi ta ekosolventna, co spominas) alebo UV print a ze prave ta druha ma realistickejsi efekt.

Foliu chceme translucentnu, ale pri takych velkych rozmeroch stropu nerobime podsvietenie LED pasmi krizom krazom nad celou foliou, ale len po obvode zo 4 stran stropu bude pas, silny brutalne, takze to osvieti.

Ale idem hladat tie slovenske firmy, co spominas, samozrejme by to bolo naj riesenie, netusila som, ze by som samostatnu foliu vedela dat niekde tu vytlacit. Este Ti asi napisem spravu
 
jozef84
2018-01-11 10:48:50+01
príspevok od: lea.safrankova
ahoj, dik za info, no ide o to, ze konstrukciu s LED uz mame na strope, lebo slovenska firma, kt. nam to mala zastresit, bola Pat a Mat...dali vytlacit uplne iny obrazok nez sme chceli (vyzeralo to skor ako nakreslene nez realisticka foto) a potom sa prestali ozyvat s poslednou vyhovorkou, ze im to vytlacit nejde (islo o foto z fotobanky). Podla vsetkeho tato firma si to davala tlacit v Polsku, firmu som aj skontaktovala v anglictine, ale nik mi neodpisal uz i mesiac. Tato polska firma ma pisane, ze tovar beru i z Ciny, takze asi folie dovazaju a tlaciaren maju vlastnu.

Takze potom som rozoslala dopyt firmam po celej Europe + Cina a som zistila, ze tento typ Al list je len na PVC folie (nemecky Barrisol - na svk dodavaju len komplet foliu s konstrukciou a nechaju si to pekne zaplatit ako spominam vyssie). Potom su napinane stropy z polyesteroveho materialu a to je system Clipso (priamo vyrobca mi napisal, ze tam treba konstrukciu z ineho typu list).

O inych materialoch, co spominas, netusim je mi jasne, ze PVC nie je nic moc prirodne, ale chceme ten efekt na takom vysokom strope, byvat tu budeme len docasne.

Co sa tyka toho vektorovania, to ma zmiatli ti Cinania. Oslovila som rozne fabriky, jeden mi napisal, ze mu mam poslat foto velku aspon 20MB alebo foto vo formate .eps hocijaku. Ale uz si stahujem photoshop a skusim upravovat to PPI, co mi radite.

K tym typom tlace mi z Ciny napisali, ze maju bud economy print (to bude asi ta ekosolventna, co spominas) alebo UV print a ze prave ta druha ma realistickejsi efekt.

Foliu chceme translucentnu, ale pri takych velkych rozmeroch stropu nerobime podsvietenie LED pasmi krizom krazom nad celou foliou, ale len po obvode zo 4 stran stropu bude pas, silny brutalne, takze to osvieti.

Ale idem hladat tie slovenske firmy, co spominas, samozrejme by to bolo naj riesenie, netusila som, ze by som samostatnu foliu vedela dat niekde tu vytlacit. Este Ti asi napisem spravu
V tvojom prípade sú iné riešenia vhodnejšie. Robím reklamy a poznám tento napínací systém. Viac do správy.
 
VasiliyCosiv
2019-10-09 12:34:30+02
Jak již bylo řečeno, nejprve přemýšlejte o tom, jak bude váš strop (a celá koupelna) spojeny s interiérem bytu. Například "klasika" je sněhově bílá. A může to být napínací konstrukce, suchá zeď, lemovaná nebo zavěšená, s vestavěnými světly nebo bez nich. Hladký a hladký bílý povrch (možná i jen malovaný) se skvěle hodí do jakéhokoli interiéru. Obzvláště elegantní vypadá kombinace bílého stropu a černé podlahy (a někdy stěny).Pomocí texturních stropů můžete "hrát" s velikostí koupelny, což je vizuálně širší nebo užší, vyšší nebo nižší. Jedná se o modulární, deskové, latové, buněčné struktury. Všechny tyto stropy jsou viditelné silně výraznými textilními proužky nebo dlaždicemi.

Pokud je koupelna značně velká, můžete použít víceúrovňové stropy. Nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak je vyrobit ze sádrokartonu. Kruhový konvexní design s lampami umístěnými nad kulatou vanou bude vypadat například dobře. https://stropy-napinane.cz
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()