Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Úprava fotografii - konzultácia s klientom

Hextall
2018-03-09 08:35:03+01
Zdar kolegovia

Otázka je jednoduchá, ako riešite úpravu fotografii vo vzťahu vy-klient ? Konzultujete s ním vopred, aká je jeho predstava, že budú fotky upravené, alebo ich upravíte podľa svojich vlastných skúseností a vedomostí s tým, že klientovi odovzdáte len hotovú vec ?

A druhá, súvisiaca otázka, odovzdávate aj pôvodnú verziu fotografii ? Napríklad pri fotkách, ktoré prevediete do B/W, dáte klientovi aj farebnú verziu napr. ?
 
stokinger
2018-03-09 09:36:39+01
príspevok od: Hextall
Zdar kolegovia

Otázka je jednoduchá, ako riešite úpravu fotografii vo vzťahu vy-klient ? Konzultujete s ním vopred, aká je jeho predstava, že budú fotky upravené, alebo ich upravíte podľa svojich vlastných skúseností a vedomostí s tým, že klientovi odovzdáte len hotovú vec ?

A druhá, súvisiaca otázka, odovzdávate aj pôvodnú verziu fotografii ? Napríklad pri fotkách, ktoré prevediete do B/W, dáte klientovi aj farebnú verziu napr. ?
ja až tak vela skuseností ešte nemám ale čo som doteraz riešil tak ja by som nekonziltoval, klient si vybera podla portfolia, takže mal by vedieť čo dostane, ked sa bude konzultovať myslim že to bude len búda na nas samých. Ja dávam aj pôvodné verzie samozrejme nie raw..ale zeditovanu farebnú aj v BW
 
sharkyyy
2018-03-09 12:47:05+01
Presne tak, cim viac moznosti klientovi das, tym ho zneistis, bude viac spekulovat a nebude si isty ci si vybral to naj. Snazim sa ich od toho pocitu odbremenit a nechavam to na waw efekt z jednej finalnej verzie.
Cize moja rada je dat klientom finalne fotografie/kedze si Vas podla niecoho vybral/, maximalne mu pridat povodne farebne JPEG vygenerovane z Rawov.
 
MaxGamut
2018-03-22 19:22:12+01
Niekomu sa pacia gycove syte veci, iny chce romaticky jemne, niekto ma radsej jasne, iny tmavsie alebo kontrastne... Oplati sa ukazat nejake hotove fotky z portfolia a na nich zakladne moznosti stylizacie - nech si klient vyberie aspon zakladny smer. Ale nie vela. 10-15 fotiek spravne vybratych by malo stacit.

A tiez sa oplati NAJPRV par kontrolnymi otazkami zistit, ci klient nahodou nie je znaly problematiky alebo nejaka umelecka dusa... S amaterom by som neriesil skoro nic = na 99% chce gycove, ostre a syte.
 
Budy
2018-03-22 19:50:32+01
Skutočne pri tomto sa neoplatí veľmi špekulovať, vybrať kolekciu, vhodne ju upraviť podľa svojich schopností a až finálne produkty predstaviť klientom.
 
Hextall
2018-03-26 21:41:56+02
Vďaka za odpovede páni. Ešte mi napadá v tejto súvislosti jedna otázka. Koľko záberov vlastne upravujete ? Teraz nemyslím základné úpravy ako orez, svetlosť, kontrast a pod. , to je samozrejmosť. Ale povedzme, že používate nejakú konkrétnu úpravu, ktorá vás charakterizuje, ako fotografa, trebárz nejakú vintage úpravu. Aplikujete ju na všetky zábery z akcie, alebo vypichnete len pár tých najlepších a ostatné ponecháte v naturálnych farbách tak, ako boli nafotené ?
 
PeCh
2018-03-27 11:38:01+02
Podľa mňa je najlepšie, aby mali všetky fotky v jednej sérii rovnaký "look". Samozrejme ak niektoré z nich prevediem aj na ČB, tak to nie je chyba .
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()