Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Nikon d7200 raw photoshop

Harvy
2018-04-04 10:14:08+02
ahojte, presiel som na Nikon d7200 a nejdu mi otvarat raw subory stale mi to pise,ze photoshop nemoze otvorit subor. Ked som vsade na nete cital dovod ,tak vsade pisu ,ze je to vtedy ked je stary plugin. D7200 potrebuje min 9.0 ,ale uz som si nainstaloval aj novsiu verziu kde je 9.1 ci 9.2 a stale to nejde otvorit. Nemate niekto skusenosti s rovnakym problemom ? A pouzivam portable ,ale to by problem nemal byt. Dakujem
 
Tibor78
2018-04-04 10:38:10+02
príspevok od: Harvy
ahojte, presiel som na Nikon d7200 a nejdu mi otvarat raw subory stale mi to pise,ze photoshop nemoze otvorit subor. Ked som vsade na nete cital dovod ,tak vsade pisu ,ze je to vtedy ked je stary plugin. D7200 potrebuje min 9.0 ,ale uz som si nainstaloval aj novsiu verziu kde je 9.1 ci 9.2 a stale to nejde otvorit. Nemate niekto skusenosti s rovnakym problemom ? A pouzivam portable ,ale to by problem nemal byt. Dakujem
Ja najprv RAW z 5D MK4 skonvertujem v Adobe DNG a nasledne otvaram v LR.
 
Harvy
2018-04-04 10:42:45+02
dokonca som si teraz nainstaloval oficialnu verziu na 30dni zadarmo kde je raw camera plugin 10 a stale to iste mi pise uz neviem ako nato inac
 
Harvy
2018-04-04 10:43:34+02
príspevok od: Tibor78
Ja najprv RAW z 5D MK4 skonvertujem v Adobe DNG a nasledne otvaram v LR.
skusal som DNG a ani tam mi to nebralo. Kolega ma Canon a jemu to funguje ,ale tento Nikon nejde ani cez DNG
 
Tibor78
2018-04-04 11:14:26+02
príspevok od: Harvy
skusal som DNG a ani tam mi to nebralo. Kolega ma Canon a jemu to funguje ,ale tento Nikon nejde ani cez DNG
 
z80
2018-04-04 11:19:42+02
príspevok od: Harvy
skusal som DNG a ani tam mi to nebralo. Kolega ma Canon a jemu to funguje ,ale tento Nikon nejde ani cez DNG
DNG konvertor umoznuje nastavit rozne verzie DNG formatu. Skus nastavit starsiu verziu.
 
Harvy
2018-04-04 11:42:36+02
príspevok od: z80
DNG konvertor umoznuje nastavit rozne verzie DNG formatu. Skus nastavit starsiu verziu.
skusal som aj starsie vezri vlastne vsetky co tam su od 7.1 az po tu 2. DNG vobec nenajde nef subor. Ale skusal som raw od canonu a tie idu otvorit aj v DNG aj priamo vo Photoshope
 
PeCh
2018-04-04 12:18:18+02
Ide ti ho vôbec otvoriť v inom SW (Rawtherapee, Darktable...)?
 
z80
2018-04-04 12:49:42+02
príspevok od: Harvy
skusal som aj starsie vezri vlastne vsetky co tam su od 7.1 az po tu 2. DNG vobec nenajde nef subor. Ale skusal som raw od canonu a tie idu otvorit aj v DNG aj priamo vo Photoshope
To je normalne, ze nef subor DNG konvertor nevidi. V DNG konvertore sa vyberie adresar a on konvertuje vsetky subory v danom adresari.
 
Harvy
2018-04-04 13:46:52+02
príspevok od: z80
To je normalne, ze nef subor DNG konvertor nevidi. V DNG konvertore sa vyberie adresar a on konvertuje vsetky subory v danom adresari.
No len mne vypisuje tuto hlasku: The source folder does not contain any supported camera raw files
 
Harvy
2018-04-04 13:56:57+02
príspevok od: PeCh
Ide ti ho vôbec otvoriť v inom SW (Rawtherapee, Darktable...)?
zrovna cez tie co si ty posielal som to neotvaral ,ale otvoril som to v inych programoch takze subor by nemal byt poskodeny aj nad tym som uvazoval ,ale kedze to otvaraju aj ine aplikacie ,tak by to malo byt ok
 
Harvy
2018-04-04 15:33:06+02
skusil som to otvorit cez zoner a tiez to tam nejde a malo by to ist zacinam si mysliet ,ze je to dajaky vadny format snad nebude chyba vo fotaku ,ale zas online aplikacie mi to otvoria. Skusim spravit nove snimky a este raz to pootvarat
 
Harvy
2018-04-06 12:20:26+02
Tak len pre uplnost problem vyrieseny problem bol v starom softvere od NIkonu ,ktory mi subory nef znehodnotil a ostatne programy ich uz nedokazali precitat. Stacilo stiahnut najnovsiu vezriu resp. stihanut fotky priamo z karty a uz to funguje
 
z80
2018-04-06 13:02:12+02
príspevok od: Harvy
Tak len pre uplnost problem vyrieseny problem bol v starom softvere od NIkonu ,ktory mi subory nef znehodnotil a ostatne programy ich uz nedokazali precitat. Stacilo stiahnut najnovsiu vezriu resp. stihanut fotky priamo z karty a uz to funguje
Tak to je "pekne" zverstvo od Nikonu, ze software nieco zapisuje do original raw suboru.
 
Harvy
2018-04-06 14:10:13+02
príspevok od: z80
Tak to je "pekne" zverstvo od Nikonu, ze software nieco zapisuje do original raw suboru.
Volal som do Nikonu a povedali ,ze to musi byt chyba vo Adobe a ,ze aby som ich kontaktoval ,ale ked som im pvoedal ,ze mam urcite vsetko v poriadku ,tak stale trvali natom ,ze to musi byt chyba na ich strane. Tak som kontaktoval Adobe a tam sme prisli nato ,ze pouzivam stary Nikon ViewNX a ten pri transfere dajako zblbne raw (nef) subor a potom uz dalsie programy ho neotvoria max. len nahlad Tak odteraz uz budem nahravat na disk priamo z karty lebo potom to uz islo bez problemov Ale novy Nikon VIewNX uz to ma poriesene a uz by to malo tiez fungovat ,ale po tejto skusenosti to uz budem ozaj radsej nahravat priamo z karty do compu
 
z80
2018-04-06 17:46:29+02
príspevok od: Harvy
Volal som do Nikonu a povedali ,ze to musi byt chyba vo Adobe a ,ze aby som ich kontaktoval ,ale ked som im pvoedal ,ze mam urcite vsetko v poriadku ,tak stale trvali natom ,ze to musi byt chyba na ich strane. Tak som kontaktoval Adobe a tam sme prisli nato ,ze pouzivam stary Nikon ViewNX a ten pri transfere dajako zblbne raw (nef) subor a potom uz dalsie programy ho neotvoria max. len nahlad Tak odteraz uz budem nahravat na disk priamo z karty lebo potom to uz islo bez problemov Ale novy Nikon VIewNX uz to ma poriesene a uz by to malo tiez fungovat ,ale po tejto skusenosti to uz budem ozaj radsej nahravat priamo z karty do compu
Ja nahravam fotky vzdy priamo z karty, lebo pouzivam fotaky od 4 vyrobcov (Olympus, Canon, Nikon, Samsung) a nechcelo sa mi instalovat samostatny software od kazdeho, prave preto som dost prekvapeny, ze takato utilitka ich moze "zmrsit".
No co uz, treba sa ucit na chybach inych, dakujem, ze si nam to umoznil
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()