Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Finálna úprava fotografie - pomoc !

Levočan
2018-08-19 21:13:42+02
Dobrý večer prajem všetkým fotografom, obraciam sa na vás s prosbou o pomoc. Už dlhšie pracujem pri úprave fotografií s LR 6 a CS 6 a robím prevažne základné ale aj pokročilejšie úkony pričom sa učím z rôznych tutoriálov a podobne. A však chcel by som sa zase posunúť dalej. Všimol som si pri viacerých profesionálnych fotografoch že využívajú ako keby nejakú masku ( neviem či je to maska ) ktorú použijú a tým fotografia dostane taký iný nádych a čo je najhlavnejšie krásne ju vyhladí žiaden šum žiadne horké pixely atd. a samozrejme hrany fotografovaného objektu zostávajú ostré ... pozeral som viacero tutoriálov no nejako som nenašiel ako to docieliť ... a pri použití klasických masiek to bolo lepšie ale stále to nebolo ono. Viem že možno má na tom podiel aj fototechnika a však neviem či až do takejto miery. Vedeli by ste mi pomôcť? dúfam že som to napísal zrozumiteľne. V prílohe prikladám fotografie aby ste mali predstavu o tom čo mám namysli. Za každú radu budem vdačný.
 
acton
2018-08-20 05:17:04+02
Photoshop, filtre, vrstvy masky... Lr je dobry na zakladne upravy fotografie, to co chces ty treba v Ps.
Pises o profesionalnych fotografoch, oni vsetci pouzivaju Ps. Ten zavoj vo fotografii je filter, nie maska.
 
sharkyyy
2018-08-20 08:16:10+02
Zrovna tie fotky co si pridal, nic moc. Toto si urobis v hociakom fotoeditore.
 
jozef84
2018-08-20 08:27:10+02
príspevok od: sharkyyy
Zrovna tie fotky co si pridal, nic moc. Toto si urobis v hociakom fotoeditore.
Máš pravdu. Na toto stačí bohate Adobe RAW. A fotky - dá sa to lepšie.
 
kwido
2018-08-20 12:43:49+02
Ozaj rady nad zlato:
- da sa to lepsie
- toto urobis v hocijakom editore

Ale otazka bola AKO.
 
acton
2018-08-20 14:27:27+02
príspevok od: kwido
Ozaj rady nad zlato:
- da sa to lepsie
- toto urobis v hocijakom editore

Ale otazka bola AKO.
Ozval sa ten najmudrejsi, preco ty nenapises ako? Ked uz pises, ze to spravi v hocijakom editore...
 
Marcel Rebro
2018-08-20 16:03:37+02
príspevok od: acton
Ozval sa ten najmudrejsi, preco ty nenapises ako? Ked uz pises, ze to spravi v hocijakom editore...
Skôr ako napíšeš nejakú somarinu, skús si prečítať pozorne (a pre istotu viackrát) príspevok na ktorý reaguješ. Prečítať a pochopiť obsah. Inak sa nediv že si za vola.
 
kwido
2018-08-20 16:30:50+02
príspevok od: acton
Ozval sa ten najmudrejsi, preco ty nenapises ako? Ked uz pises, ze to spravi v hocijakom editore...
Ty vzdy citas v diskusii iba posledny prospevok a hned bez rozmyslu a jeho pochopenia reagujes?
 
acton
2018-08-20 16:44:12+02
príspevok od: kwido
Ty vzdy citas v diskusii iba posledny prospevok a hned bez rozmyslu a jeho pochopenia reagujes?
mudroval si, ze to zvladne kazdy editor, nie? Iba som chcel aby si popisal v nejakom editore postup, vidis v tom mudrlant nejaky posledny riadok? Takyto mantineli ktori tu nemaju ani jednu fotografiu ale rozdavaju zarucene rady... keby si aspom pisal k veci ale ty to vzdy napises tak ako ja nic ja muzikant.
A rebro, u teba a tebe podobnym je kazdy blbec somar.... ked to nerobia tak isto ako vy, ked niekto napise, ze je to asi maska ale napise, ze robi pokrocile upravy v Cs6 asi nevie o com pise a ziadne pokrocile upravy nerobi, ale vy tiez pokrocile upravy nerobite tak tak isto neviete o com pisal... len som mu naznacil, ze to nie je maska ale filter a bolo by lepsie naucit sa to z nejakeho tutorialu, ako sa to ma spravne robit mu tu pisa nikto nebude, vy ste teda sebranka.










































































a
 
Marcel Rebro
2018-08-20 16:50:58+02
príspevok od: kwido
Ty vzdy citas v diskusii iba posledny prospevok a hned bez rozmyslu a jeho pochopenia reagujes?
Bav se s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku...
 
acton
2018-08-20 17:04:56+02
príspevok od: Marcel Rebro
Bav se s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku...
jasnacka rebro, to je jedine co ovladas perfektne pisat dookola tie iste priblble vety, tak isto je to aj s tvojou fotografiou, to iste dookola...
 
Lubitto
2018-08-20 17:10:47+02
si precitaj co pisal kwido...este raz a pomaly...ironicky napisal, ze ako pomohli predosli prispievatelia...
 
tom-o
2018-08-20 17:12:59+02
príspevok od: acton
jasnacka rebro, to je jedine co ovladas perfektne pisat dookola tie iste priblble vety, tak isto je to aj s tvojou fotografiou, to iste dookola...
zahrám sa na neutrálneho: Marcel Ťa neskritizoval za to, čo si napísal, ale komu si to napísal.
Kwido len zhrnul to, čo napísali ostatní a skometoval to, že to veľmi užitočné nebolo a nezodpovedala sa tým pôvodná otázka. No a ty si bezhlavo len skritizoval Kwida za to, že neporadil, pričom on sám nabádal na radu. Proste skritizoval si kritika, ktorý kritizoval rovnako ako, pričom si si ho pomýlil s tými, ktorý boli Kwidom kritizovaní
 
acton
2018-08-20 17:16:33+02
príspevok od: tom-o
zahrám sa na neutrálneho: Marcel Ťa neskritizoval za to, čo si napísal, ale komu si to napísal.
Kwido len zhrnul to, čo napísali ostatní a skometoval to, že to veľmi užitočné nebolo a nezodpovedala sa tým pôvodná otázka. No a ty si bezhlavo len skritizoval Kwida za to, že neporadil, pričom on sám nabádal na radu. Proste skritizoval si kritika, ktorý kritizoval rovnako ako, pričom si si ho pomýlil s tými, ktorý boli Kwidom kritizovaní
chlapci kwido napisal, ze to zvladne hocaky editor, co neviete citat alebo zase otacate to co som ja napisal? Kedze tu kwido nema ziadnu fotografiu a uz predtym sem pisal blbosti iba som chcel aby napisal ako by to zvladol v nejakom editore... je vam to naozaj neeeeeeezrozumitelne?
 
Lubitto
2018-08-20 17:33:24+02

toto je perfektne, on to este stale nechape....
 
acton
2018-08-20 17:36:57+02
príspevok od: Lubitto
si precitaj co pisal kwido...este raz a pomaly...ironicky napisal, ze ako pomohli predosli prispievatelia...
zaujimave, ze ked tu s rebrom mame nejaky konflikt sa tu zaktivuju niky bez fotografii, vobec nerozumia o com je rec, len skratka skacu...
 
acton
2018-08-20 17:38:19+02
príspevok od: Lubitto

toto je perfektne, on to este stale nechape....
noze sem daj nejaku tvoju fotografiu
 
tom-o
2018-08-20 18:58:11+02
príspevok od: acton
chlapci kwido napisal, ze to zvladne hocaky editor, co neviete citat alebo zase otacate to co som ja napisal? Kedze tu kwido nema ziadnu fotografiu a uz predtym sem pisal blbosti iba som chcel aby napisal ako by to zvladol v nejakom editore... je vam to naozaj neeeeeeezrozumitelne?
ešte raz a pomaly: kwido nenapísal (ako svoj názor), že to zvládne hocijaký editor, on to len zopakoval z predošlých príspevkov a napísal, že je to rada odveci...
 
kwido
2018-08-21 08:15:56+02
Nechajte to tak, to nema zmysel. Ked niekto nechce pochopit tak nepochopi resp. ked to nepochopil ani po X vysvetleniach tak to uz nepochopi.
ALEBO to velmi dobre chape a proste ho bavi sa tu vzdy no niekoho navazat. Ak plati druha veta tak nema zmysel na neho vobec reagovat lebo to nikam nepovedie. A tieto argumenty nemas tu ziadne foto tak nemudruj ma vzdy strasne rozosmeju. Preco by sem mal kazdy davat svoje foto? Nevedel som ze ak tu niekto nema foto tak nema pravo napisat prispevok resp. reagovat v diskusii. To je podmienka ?
No nevadi, som sa uz dlho tak nezabavil.
 
kwido
2018-08-21 08:22:13+02
DODATOK: Chcel by som sa za ospravedlnit LEVOCANOVI za to ze sme mu to tu zasvinili zbytocnymi prispevkami a nic uzitocne sa nedozvedel. No a tak je to tu skoro pri kazdej teme.
Preto je aj dost zbytocne sem davat nejake otazky. Vela tem sa skonci takto.
Ak sa chce clovek nieco naozaj uzitocne dozvediet treba sa pytat na inych miestach.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()