Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Finálna úprava fotografie - pomoc !

Levočan
Levočan 2018-08-19 21:13:42+02
Dobrý večer prajem všetkým fotografom, obraciam sa na vás s prosbou o pomoc. Už dlhšie pracujem pri úprave fotografií s LR 6 a CS 6 a robím prevažne základné ale aj pokročilejšie úkony pričom sa učím z rôznych tutoriálov a podobne. A však chcel by som sa zase posunúť dalej. Všimol som si pri viacerých profesionálnych fotografoch že využívajú ako keby nejakú masku ( neviem či je to maska ) ktorú použijú a tým fotografia dostane taký iný nádych a čo je najhlavnejšie krásne ju vyhladí žiaden šum žiadne horké pixely atd. a samozrejme hrany fotografovaného objektu zostávajú ostré ... pozeral som viacero tutoriálov no nejako som nenašiel ako to docieliť ... a pri použití klasických masiek to bolo lepšie ale stále to nebolo ono. Viem že možno má na tom podiel aj fototechnika a však neviem či až do takejto miery. Vedeli by ste mi pomôcť? dúfam že som to napísal zrozumiteľne. V prílohe prikladám fotografie aby ste mali predstavu o tom čo mám namysli. Za každú radu budem vdačný.
 
jozef84
2018-08-21 10:52:37+02
príspevok od: kwido
Ozaj rady nad zlato:
- da sa to lepsie
- toto urobis v hocijakom editore

Ale otazka bola AKO.
niekedy ma tie odpovede fakt rozosmejú. Pýtaš sa správne, ale v prvom rade by si mal kliknúť na hľadať tutorial napr. Photoshop, Adobe RAW a pod. na youtube napr.To je to AKO na to. To je začiatok. Musíš niečo urobiť aj ty a mať aspoň základné vedomosti. To je ako otázka:Ako sa naučiť plávať, fotiť, šoférovať, ... atď.
 
kwido
2018-08-21 17:15:26+02
@jozef84>Ani ty si nepochopil moje ironicke zhrnutie predchadzajucich reakcii na otazku?
Ja podobne otazky na fora nedavam. Ja si odpovede hladam sam: Youtube , google , knihy.
Youtube je najvacsi priatel cloveka ak sa chce nieco naucit. Samozrejme ak niekto neovlada AJ tak to ma trosku tazsie.
A este jedna rada Levocanovi: Ak ovladas anglictinu tak sa velmi vela o photoshope naucis na www.f64academy.com . Matt Kloskowski je dost velky macher na photoshop a vie velmi dobre vysvetlit. Ma vela bezplatnych video tutorialov ale to najlepsie samozrejme nie je zadarmo. Ale ak sa chce clovek fakt nieco naucit a investovat do seba tak je to velmi dobry zdroj.
 
fatality
2018-08-21 17:46:55+02
príspevok od: kwido
Nechajte to tak, to nema zmysel. Ked niekto nechce pochopit tak nepochopi resp. ked to nepochopil ani po X vysvetleniach tak to uz nepochopi.
ALEBO to velmi dobre chape a proste ho bavi sa tu vzdy no niekoho navazat. Ak plati druha veta tak nema zmysel na neho vobec reagovat lebo to nikam nepovedie. A tieto argumenty nemas tu ziadne foto tak nemudruj ma vzdy strasne rozosmeju. Preco by sem mal kazdy davat svoje foto? Nevedel som ze ak tu niekto nema foto tak nema pravo napisat prispevok resp. reagovat v diskusii. To je podmienka ?
No nevadi, som sa uz dlho tak nezabavil.
na inych forach takychto trollov jednoducho mazu,tu je vsak taka slaba navstevnost,
ze ich nechavaju tak,lebo viria debatu a aj takato "debata" = kliky a kliky = peniaze..
ze sa to neda citat a clovek sa nic,na co sa pytal,nedozvie ich netrapi..
 
Habatka
2018-08-21 18:53:19+02
Keby si trochu pohol mozgom , tak by si si všimol že tie fotky fotil Martin Cyprian , zagúgliš a nájdeš o ňom čo len potrebuješ . Napr. https://www.redbull.com/sk-sk/showcase-fotenie-aut-cypo-design-post-proces , poroluješ a nájdeš ako fotí , čím fotí , čo v postprocese používa atď. Samozrejme mieru nastavenia jednotlivých procesov Ti nikto nepovie , pretože inak sa správa auto biele , červené , modré , a samozrejme ide aj o prostredie , vonku , ateliér , večer , ráno . Treba nafotiť a skúšať , zapisovať si jednotlivé nastavenia . no a samozrejme RAW .
To len v skratke.
 
Tibor78
2018-08-21 19:12:23+02
príspevok od: Habatka
Keby si trochu pohol mozgom , tak by si si všimol že tie fotky fotil Martin Cyprian , zagúgliš a nájdeš o ňom čo len potrebuješ . Napr. https://www.redbull.com/sk-sk/showcase-fotenie-aut-cypo-design-post-proces , poroluješ a nájdeš ako fotí , čím fotí , čo v postprocese používa atď. Samozrejme mieru nastavenia jednotlivých procesov Ti nikto nepovie , pretože inak sa správa auto biele , červené , modré , a samozrejme ide aj o prostredie , vonku , ateliér , večer , ráno . Treba nafotiť a skúšať , zapisovať si jednotlivé nastavenia . no a samozrejme RAW .
To len v skratke.
Tie fotky co robi su vynikajuce!
 
zwak
2019-04-11 21:03:57+02
Neviem ci je to to co chces, ale myslis take to doostrenie? To sa robi cez High Pass filter a rezim prelnutia tusim linear light, pripadne soft light. Vyskusaj, uvidis.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()