Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Úprava farieb- kedy meníte?

patrik.murárik
patrik.murárik 2018-09-15 01:31:01+02
Ahojte, mam na vas taku otázku, rad si zvacsa upravujem fotografie do teplejších farieb a myslim ze pri fotografiách ako su svadba, portrét koncert atd to je o štýle fotografa: no obcas ked mam nafotiť nejaku verejnú akciu tak uvazujem ci by nebolo vhodnejšie upraviť iba základne nastavenia a farby nechat podla skutocnosti. Ako ste na tom vy? Podla coho sa rozhodujete ako upravíte farby a ako velmi zasiahnuté do fotky?
Vdaka za každú reakciu

Ps: fotim stale len ako hobby a akcie co fotim su aj ked obcas dost verejne tak to nieje nic velke kde by zháňali profi fotografa a ja to robim zvacsa len pre svoje potešenie a s nádejou ze moje foto potešia aj účastníkov 😀
 
JohnNewton
2018-09-28 09:42:10+02
príspevok od: MaxGamut
Chces k tomu teoriu?
Vies aky farebny ton maju bezne papiere? Skoro ziaden nie je spektrometricky neutralny.
Vies aky farebny ton maju cierne atramenty? Bezne idu malicko do cervena.
Vies, co je relativny colorimetricky prepocet ? Prisposobit vsetko farbe media. T.j. seda skala je prechod medzi farbou media a max. ciernou farbou.
Kedze ani jedno nie je dokonale neutralne, tak tazko najdes aspon jedinu sedu, ktora je naozaj neutralna.

Jedine ked sa Ti na stole rozbije toner z laserovky...
No ešte k tomu treba poriešiť aj správne osvetlenie v st. Kelvina pri prezeraní fotografie Prepáč, ale to sú už dosť nepodstatné detaily, myslím že každý vie čo sa myslí pojmom ČB fotografia. Určite nie jej jemný tonálny nádych, ktorý sa riešil už dávno, aj pri mokrom procese, napr. výberom vývojky(Fomato-H , Fomatol M ) jemne hnedá a jemne modrá tonalita.
 
MaxGamut
2018-09-30 02:24:56+02
No ved toto ved. Kazdy si mysli, ze vie, co je to CB fotografia.
A reagoval som na actonov prispevok, v ktorom odhalil tajomstvo "skoro CB fotografie" . Malo to byt akoze vtipne, ale asi sa mi to nepodarilo.
 
acton
2018-09-30 08:19:06+02
príspevok od: MaxGamut
No ved toto ved. Kazdy si mysli, ze vie, co je to CB fotografia.
A reagoval som na actonov prispevok, v ktorom odhalil tajomstvo "skoro CB fotografie" . Malo to byt akoze vtipne, ale asi sa mi to nepodarilo.
Nereagoval som na teba lebo tu nemas foografie, to co tu pises si mohol okopirovat text v internete... skratka neberiem ta vazne ked nemozem kuknut tvoj vytvor. Clovek nie je tlaciaren a aj maloktora tlaciaren vytlaci fotografiu taku aku ju vytvoril ten dotycny... mudrovat ake farebna spektrum ma obsahovat dokumentarna fotografia je blbost, tym sa riadia iba ti ktori nevidia co tou fotografiou chcel ten ktory fotograf vyjadrit.
U mna je fotograf clovek ktory sa nepozera na fotografiu cez ISO, snimac alebo vyrovnany horizont, kompozicia... ked tu niekto napise pod fotku - ma to perfektnu kompoziciu... pozeram na to ako pako a vidim iba bordel, sterilna blbost bez atmosfery a originality.
Kazdy to vidi aj vnima inac a v tom momente ked sa to zacne robit podla pravidiel fantazia a tvorivost idu bokom.
Takze ukaz nam tu to nejake tvoje farebne spektrum mobile. A ked uz nefotis ale iba si fanda fotografie, pripni sem 2-3 fotografie ktore su podla teba dobre, nech vidime.
 
MaxGamut
2018-10-01 00:56:05+02
acton, ja sem chodim iba velmi prilezitostne. Mna neber ako referenciu. Ale ostatnych ano.... Vies ze Ta tu maju za exota ? To len aby si vedel. Mne sa zda, ze si v diskusiach hodne agresivny a utocis na diskuterov ako keby islo o tvoju povest alebo majetok alebo co. A asi aj veris, ze si tym zvysis kredit alebo mozno niekoho presvedcis o svojej pravde. Opak je pravdou. CIm viac udieras, tym viac si za primitiva. Na inych forach by Ta asi zrusili... Skus sa nad tym zamysliet a trosku pribrzdit. Tito ludia nie su tvoji nepriatelia. Len ich osobne nepoznas....
 
acton
2018-10-01 08:12:38+02
Takze vies o fotografii asi tolko ako o tom kde maju tie moje komentare zaciatok a dovod preco to tak je, ten moj koment na teba beries ako utok na teba alebo mas pocit, ze bijem do teba? Pises tu nieco co miesto toho aby si to obhajil zautocil si ty na mna... a kedze sem chodis iba nahodou, preco si myslis, ze poznas pricinu toho vsetkeho? Zajdi do historie, nie je tazke vyhladat kde to ma zaciatok a kto na koho zacal utocit.
Tu maju kazdeho za primitiva kto nema rovnaky nazor ako oni a viem aj tich co vypisuju ostatnym aby na mna nereagovali...
Takze toto bola tvoja obhajoba toho co si napisal? Vitaj v klube.
 
MaxGamut
2018-10-09 12:50:44+02
acton, je taky vtip - ked vsetci idu proti Tebe, je dobre sa uistit, ci nahodou nejdes autom v protismere...

Ja som napisal Patrikovi Murarikovi vseobecnu pravdu o stylizacii beznej dokumentarnej fotky. Ten ju prijal vcelku pozitivne.
Ty si mu odporucil: "Univerzalny navod na upravu farieb neexistuje, to by vsetky vyzerali na jedno kopyto. Rob to tak ako to citis ty a nie niekto iny."

Ak existuju fotoskoly a stovky knih o foteni, tak asi ten "navod na fotenie" existuje.Samozrejme to nie su dve-tri pravidla... Pripominas mi ludi, ktori tvrdia, ze nepotrebuju vysoku skolu, ked maju zdravy rozum.
 
acton
2018-10-09 13:40:29+02
Zvlastne je to pri tebe, ze takeho mudreho tu nerobi nikto ale nemas tu ziadnu fotografiu a nie si schopny sem nijaku vlozit, nejdem proti vsetkym to zase prehanas este viac ako ja.
Iba som pisal, ze fantazia a kreativita nemaju pravidla, naco ti je vediet imaginarne farebne spektrum ked ti to k nicomu neni...
 
poqy
2018-10-09 15:00:29+02
príspevok od: acton
Zvlastne je to pri tebe, ze takeho mudreho tu nerobi nikto ale nemas tu ziadnu fotografiu a nie si schopny sem nijaku vlozit, nejdem proti vsetkym to zase prehanas este viac ako ja.
Iba som pisal, ze fantazia a kreativita nemaju pravidla, naco ti je vediet imaginarne farebne spektrum ked ti to k nicomu neni...
Nedá mi nespomenúť ako si mi pred rokom vysvetľoval že nemám iného vyjadrenia posudzovať podľa fotiek v galérii a že zámerne tu nemáš žiadnu. Dnes od každého vyžaduješ aby sa preukazoval fotkami.
 
acton
2018-10-09 15:06:51+02
príspevok od: poqy
Nedá mi nespomenúť ako si mi pred rokom vysvetľoval že nemám iného vyjadrenia posudzovať podľa fotiek v galérii a že zámerne tu nemáš žiadnu. Dnes od každého vyžaduješ aby sa preukazoval fotkami.
Som tu uz asi 5 rokov a mal som tu vzdy fotky okrem toho momentu, mozes si to overit.
 
kwido
2018-10-09 15:39:03+02
príspevok od: acton
Zvlastne je to pri tebe, ze takeho mudreho tu nerobi nikto ale nemas tu ziadnu fotografiu a nie si schopny sem nijaku vlozit, nejdem proti vsetkym to zase prehanas este viac ako ja.
Iba som pisal, ze fantazia a kreativita nemaju pravidla, naco ti je vediet imaginarne farebne spektrum ked ti to k nicomu neni...
Prosim ta co tu furt kazdemu kto s tebou nesuhlasi trepes o tom ze tu nema fotky. Kto tu nema fotky tak nema pravo vyjadrit nazor? co ako to je?
 
JohnNewton
2018-10-09 17:14:13+02
príspevok od: kwido
Prosim ta co tu furt kazdemu kto s tebou nesuhlasi trepes o tom ze tu nema fotky. Kto tu nema fotky tak nema pravo vyjadrit nazor? co ako to je?
Musíš urobiť radosť aj svojim neprajníkom, aby sa mohli na Tvojich fotkách vyblázniť. Kvôli mne si založia aj viazaničku nickov. No nedám im to ? Aj na takých slnko svieti..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()